Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 1000% real : probleme din nou la Boom

Ieri m-am intalnit cu unul dintre cei mai puternici distribuitori / instalatori Boom TV pe Moldova si m-a anuntat printre altele deteriorarea relatiilor dintre Boom si instalatori , restante in achitarea facturilor , lipsa suportului tehnic de la centru , probleme cu activarile si multe alte probleme pe care sincer nu le-am retinut.
    Ideea principala este urmatoarea , citez din memorie "nu are rost sa mai bagam noi bani atat timp cat cautam sa vindem cat mai repede afacerea" asta a primit ca raspuns respectivul dealer de la un oficial Boom.

Oare falimentul anuntat de peste un an de zile de RDI se va produce mai curand decat ne asteptam

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Sal Derectore!

Chiar nu te intaleg de unde atata rautate pentru celelalte DTH ?

Lasa frate ca supravetuiesc ele,mai bine ai critica pe cel care se vrea a fi cel mai mare DTH si iai lasa pe amarati deoparte!

Toata stima
    Piciul

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    Sal Derectore!

Chiar nu te intaleg de unde atata rautate pentru celelalte DTH ?

Lasa frate ca supravetuiesc ele,mai bine ai critica pe cel care se vrea a fi cel mai mare DTH si iai lasa pe amarati deoparte!

Toata stima
    Piciul
    Bea niste zeama de varza Face bine...
    Unde ai citit ceva rau de Max,Focus sau Dolce ? Eu am deschis un topic cu anumite probleme ale lui Boom , probleme ce din pacate devin generale la nivelul tarii.
    Si fara voia ta si fara topicurile mele , crede-ma , Boom tot la faliment va ajunge.

Aceeasi stima,
    Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si oare reclamele care le tot fac in ultima vreme cu extrasatelitu' lor (apropo de reclame iar bat pe langa subiect nu sunt pe intelesul oamenilor de rand da in fine) sa fie oare o ultima incercare ? inainte de a inchide pravalia ?

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Apropo daca o sa dea faliment unde se vor indrepta abonati ramasi fara extrasatelitus,ai? poate spre un operator care te face sa ramane de vazut si sa le fie .

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=Militianu;356520]Apropo daca o sa dea faliment unde se vor indrepta abonati ramasi fara extrasatelitus,ai? poate spre un operator care te face sa ramane de vazut si sa le fie .[/QUOTEN

Nici o firma nu da faliment peste noapte, sau in cazul de fata in cateva luni. Oricine cauta sa vanda si normal, cel care cumpara isi va asuma orice responsabilitate.... Iar daca nu se gaseste nimeni sa cumpere (putin probabil), falimentul unei firme poate dura si ani de zile.....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Asta nu inseamna ca sunt de acord cu ei! Nu! Sunt critici in tot ce fac, si inclusiv in modul in care se impiedica de orice chichita cautand "nod in papura".............atat la plata, cat si la instalari, la activari.....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

[quote=toome;357605]
    Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Apropo daca o sa dea faliment unde se vor indrepta abonati ramasi fara extrasatelitus,ai? poate spre un operator care te face sa ramane de vazut si sa le fie .[/QUOTEN

Nici o firma nu da faliment peste noapte, sau in cazul de fata in cateva luni. Oricine cauta sa vanda si normal, cel care cumpara isi va asuma orice responsabilitate.... Iar daca nu se gaseste nimeni sa cumpere (putin probabil), falimentul unei firme poate dura si ani de zile.....
    Pai nu s-au rugat de Romtelecom sa-i cumpere...s-a ajuns pana acolo unde s-a discutat clar despre preluare.
    "Smecherii" de la Boom au scazut brusc cererile de la 100.000.000 euro la 50.000.000 iar aceasta atitudine a fost catalogata ca fiind complect neserioasa de managerii de la OTE si RTC.
    Acum se roaga de Digi TV sa-i cumpere (asa se zvoneste) , dar Digi nu are in planurile lui de dezvoltare un DTH cu 30.000 de abonati , mai putini decat are o firma de catv intr-un oras de provincie.

Fanta

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking

...cine sint actionarii ? cine are extrasatelitu' ? cine ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Stiu bine care sunt problemele lor, dar nu vor ceda usor!....
    Dar daca mai continua in asemenea mod vor ceda...psihic cei 30.000 de abonati!
    Sa va spun una buna? Client BOOM, 3 receptoare: receptor 1 si 2 activat in 2-3 zile, receptor 3......activat dupa o luna jumatate, dupa ce s-a platit prima facura pentru ca nimeni de la "serviciu clienti" nu a stiut sa salveze niste date!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)