Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Se alege praful de Steaua

Cred ca putini dintre voi au sustinut echipa si pe Gigi Becali asa cum am facut-o eu in cei ~ 6 ani de cand exista RDI-ul.
    Nu spun ca am bagat in deplasari peste 15.000-20.000 de euro pentru a fi alaturi de Steaua (de la Rosenborg Trondheim pana la Real Madrid si chiar la ultimul meci cand n-avem nici o sansa cu Sevilla).
    E totusi momentul sa redevin un simplu suporter , un fan al Stelei ce va vedea cel mult meciurile la televizor.Ce se intampla azi la Steaua depaseste orice inchipuire [...] odata cu plecarea lui MM , George Becali a ajuns patron/presedinte/manager/scouter/antrenor mai are putin si intra in formula de start a Stelei.
    Sunt vanduti jucatori ca Andrey, Thereau, Elton, Paraschiv, Iacob, Goian, Lovin iar Coman, Saban, Bostina si Stancu sunt deja pe lista neagra a patronului.
    Preactic o echipa intreaga pleaca de la Steaua iar in locul lor vom avea un cvasi-necunoscut ca Vatca, un pensionar ca si Gurita , e gafeor (vezi finala cupei) ca Emegara , un jucator ce marcheaza 4-5 pe sezon in Coreea ca Neaga si cativa pusti de la ultima clasata Jiul Petrosani.
    In fiecare zi "cumparam" cate un ceh sau polonez iar tranzactia cu un argentinian nu este altceva decat sustragerea atentiei suporterilor de la mazilirea lui Elton.
    Niciodata nu am avut o impresie buna despre membrii galeriilor , dar fara ei fotbal n-ar avea nici un sens si farmec in acelasi timp , acum galeria Stelei primeste eticheta de vagabonzi internauti iar bonus ne vom delecta la meciurile Stelei cu muzica religioasa....ameno!ameno!/m**e Dinamo.
    In 2005 exista un razboi intre Becali si galerie prilejuit de vanzarea lui Neaga , lui Gigi insa i-a iesit insa manevra si inlocuitorul lui Adrian , Cristea af acut meciul carierei cu Valencia si astfel totul a fost dat uitarii.Acum insa conflictul cu siguranta nu va putea fi stins prea usor si doar o calificare in CL ar putea calma usor spiritele , dar dati-mi voie sa-mi fie teama ca nu vom putea trece de turul 2 cu Vatca si Bicfalvi.
    In locul lui Gigi , l-as pastra pe Elton si as incheia un armistitiu cu suporterii , macar acum in ceasul al doisprezecelea.
    Fotbalul ca si viata merge inainte iar George Becali va ramane cu locul sau bine conturat in istoria Stelei.Depinde de el , si numai de el , daca vom vorbi despre Gigi ca despre important patron din fotbalul romanesc sau daca si peste ani va fi hulit asa cum din nefericire se intampla in aceste zile.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Acum s-au mai incolo, buboiul tot se va sparge...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Jumatatea te-a pus sa scrii acesta randuri Fentosule ? Daca afla cati bani ai dat pe deplasari .... De luna viitoare adio deplasari

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Orangina, eu itzi intzeleg supararea care este justificata dar eu zic sa nu va grabitzi cu verdicte hazardate !

Din "surse" va pot spune ca Goian NU pleaca decit daca Steaua NU se califica in grupele CL ...

Daca "hahalera" aia de impresar al lui Elton nu mai "latra" la Jiji, si Elton ramane in continuare. Acum e 50-50 ...

Iacob pleaca DOAR daca NU pleaca Thereau sau daca vine alt virf (in afara de Neaga) ...

Hai sa asteptam macar pina se termina si campionatul in Spania.

Cu galeria incepe deja impacarea, nu va luatzi dupa ce imbirliga presa !
    Revenirea lui Neaga si apropierea lui Hagi si Ilie Dumitrescu vor mai "calma spiritele" ...

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai nu isi doresc toti un declin al Stelei si promovarea echipelor mediocre ca CFR, Poli, UTA etc.
    Cind vom fi in kk-at fara coeficienti UEFA si participari intl. ca acum citiva ani poate nu o sa mai huiduiti aceasta echipa pt. simplul fapt ca e din Buc. si respectati calitatea si talentul care nu se gaseste pe orice gard de la tara ... !

Banned

Posts Thanks / Likes

Calitate la un cioban cu 2 clase ca si IP-urile ?

Eu stiu ca va roade faptul ca echipele din "provincie" , cum spuneti voi , miticii , au ajuns sus de tot si au ambitii mari pentru anul viitor , dar astae , si sunt convins ca jiji va face combinatii in continuare , cum a facut anul asta ....

Poate ar fi mai bine ca toate echipele din Liga1 din afara bucurestiului sa se retraga si sa faca o liga a lor , si sa lase doar Dinamo , steaua si Rapid in Liga 1 , sa isi scoata ochii intre ei .

Var cu Pampulea... Expert
    Posts Thanks / Likes

@Blanosule

Iar te iei de mitici?
    Ia sa-i tragi tu de piele pe mitici. Daca nu stii ce piele spune-mi ca-ti spun eu de care.
    ATAT.

Valentino

P.S. De cand toti bucurestenii au treaba cu steaua, rapid sau cu dinamo? Asta este deja lipsa de cultura...
    HAI AI NOSTRI
    "Daca ar durea prostia ar tipa juma´ din ROMANIA"
    DB500S, GIBERTINI 100 cm cu SG2100 motor, Smart Titanium 0,2dB ; 1° W- 28,2° E

Banned

Posts Thanks / Likes

No comment ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

... si ce bine incepuse topicul ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

V-am zis ca 90% sunt imbarligaturi ale ziaristilor si oamenilor "de bine" ...

"Lovin şi Iacob vor să rămână la Steaua"

Pe site-ul oficial al Stelei s-a emis urmatorul comunicat, pe care il redam integral: "Conducerea FC Steaua anunta ca nu l-a imputernicit pe impresarul Dumitru Tudor sa negocieze transferul niciunui jucator din lotul echipei, acesta neavand nici macar acceptul clubului de a discuta despre un eventual transfer al vreunui fotbalist stelist. Mai mult, Dumitru Tudor nu are nicio calitate de a face declaratii in numele jucatorilor Stelei. Florin Lovin a declarat ca nu doreste sa plece si ca nu a cerut nimanui sa ii gaseasca o echipa, el dorind sa continue la FC Steaua: “Nu pot sa ma gandesc la o eventuala plecare, atat timp cat in urma cu o luna, contractul meu a fost marit. Declaratiile referitoare la un presupus transfer al meu facute de alte persoane din afara clubului le consider speculatii fara nici o acoperire”. De asemenea, Victoras Iacob si-a manifestat intentia de a-si continua cariera la Steaua."

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oricum nu-i vad bine anul acesta daca nu investesc serios in transferuri,macar 2,3 jucatori de la 5 milioane de Euro in sus.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Beerbecali a transformat Steaua intr-un vis urat...murdarit de "cele doua milioane de euro" bagate in buzunarele unora, la sfarsitul campionatului, pentru ca Steaua sa iasa pe locul doi...
    Impacarea dintre cioban si suporteri se poate face pe o singura cale: ciobanul pleaca de la Steaua
    Orice atinge acest circar, transforma in mizerie, urat mirositoare. Oricine intra in contact cu el, va purta mirosul de oaie.
    In megalomania lui, mult mai mare decat a impuscatului, se crede arhanghel, inger trimis de Domnul pentru a face dreptate si pentru a umple buzunarele familiei lui. Din fericire, este un fals profet. Asta, pentru cine are ochi de vazut si minte de inteles...
    Salut Prieteni!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Oricum nu-i vad bine anul acesta daca nu investesc serios in transferuri,macar 2,3 jucatori de la 5 milioane de Euro in sus.
    ... faza este ca nu prea mai exista jucatori de clasa la pretzul asta !
    Ori sunt "tinere sperantze" la 1-2 milioane, ori vedete la 20-100 !
    La 5 milioane doar sa iei un "babac" gen Roberto Carlos, etc.

Problema transferurilor "de calibru" in Romania, nu este suma cu care se cumpara un jucator, ci mai ales SALARIUL acestuia, care "distruge" vestiarul !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca in pauzele meciurilor se va asculta muzica religioasa,iar crainicul stadionului(Gabi Safta?)va citi niscai Psalmi din Biblie atunci cu siguranta D-zeu isi va intoarce fatza spre Steaua si suporteri,iar clarviziunea Memeului cum ca va incepe hegemonia Stelei se va adeveri cu sigurantaD-zeu cu mila draga oier pios si smerit trimis al Domnului pe pamint cu sabia luminii deasupra capului alungind duhurile necurate precum Borcea si Copos,facind o echipa si o tara ca soarele sfint de pe cerLaudat fie numele de Becali care lupta pt. maretia neamului si a fotbalului romanesc.AMIN

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

ANTI-Becalizare , Anti-Dictatura .Becali nu intelege fotbalul si mai ales fenomenul ultras.
    Dreambox_82

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)