Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
    Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ce se mai aude de numarul de abonati ?

Ce se mai aude de numarul de abonati al diferitelor platforme DTH din Romania
    Ultima oara cand dl. Fanta ne-a transmis aceste date "de la sursa" a fost prin martie daca nu ma insel ... iar informatiile de pe rdi-dth sunt can invechite ...
    So la cat sta acum numaratoare abonatilor ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nexxus View Post
    Ce se mai aude de numarul de abonati al diferitelor platforme DTH din Romania
    Ultima oara cand dl. Fanta ne-a transmis aceste date "de la sursa" a fost prin martie daca nu ma insel ... iar informatiile de pe rdi-dth sunt can invechite ...
    So la cat sta acum numaratoare abonatilor ...
    Dolce si BoomTv in crestere...Digi scade vertiginos, in provincie...
    Salut Prieteni!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Bineinteles ca "binevoitorii" vor spune ca nu mai dau publicitatii cifrele deoarece Dolce ar fi leaderul sau cine stie ce alte ineptii , cu care de altfel m-am obisnuit.
    Va spun dooar ca Digi are cu 1.200.000 mai multi abonati decat Dolce.
    In rest nu mai am voie sa public astfel de informatii deoarece cei ce vand programing in Romania iau ca reper datele din acest site si nu datele oficiale furnizate de si provider.
    Daca vreti va ofer cu clasament actualizat la zi:

Digi
    Dolce
    Focus
    Max
    Boom

Boom oficial doreste sa vanda drepturile pentru fotbalul din Italia si Spania , semn clar ca sfarsitul e aproape , Max are un viitor interesant odata cu alipirea a peste 500.000 noi ce-i va prelua de la societatile mici de cablu din tara , Dolce este in ultimile lui de subventii ale lui OTE iar despre Focus si Digi las' viitorul sa va aduca surprizele anuntate.

Asa cum am spus , piata DTH cunoste un moment de liniste , ca sa nu spun recul , o situatie normala atat timp cat sunt ~ 2.000.000 de echipamente vandute iar Digi TV este leader muuult prea detasat in aceasta competitie.

Singura veste buna este colapsul prelungit in care se afla Boom , situatie ce va duce pana la sfarsitul anului la mult anuntatul (pe rdi) faliment.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Dolce si BoomTv in crestere...Digi scade vertiginos, in provincie...
    Povesti Gepeto , te iei dupa topicurile unor instalatori de doi lei de la tara care daca au vandut 6-8 receptoare intr-o comuna vad declinul unui provider si cresteri de "senzatie" la Focus ...Dolce...sau mai stiu eu pe unde.

Adevarul despre vazarile din ultimile luni il stiu chiar foarte bine si daca vom avea timp intre o bere la intalnirea noastra de pe 23 ti-l voi spune.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Adevarul despre vazarile din ultimile luni il stiu chiar foarte bine si daca vom avea timp intre o bere la intalnirea noastra de pe 23 ti-l voi spune.
    Fanta

Sa inteleg ca pe 23, nu ai timp si pentru mine... Bineee...
    Salut Prieteni!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    ...In rest nu mai am voie sa public astfel de informatii deoarece cei ce vand programing in Romania iau ca reper datele din acest site si nu datele oficiale furnizate de si provider....

Fanta
    RDI Team
    Ce sa intelegem: ca Digi si nu numai, ii cam fenteaza pe cei ce vand programing cu cifre oficiale mai mici, sau ca cifrele vehiculate pe forum nu sunt reale ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Intelege ce vrei , cert e ca eu nu v-am mintit niciodata .

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

si eu cred ca clasamentul e corect.oricum il vom trage de limba pe fanta...
    boy2good

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Este foarte corect dar in 2008 este foarte probabil sa arate asa:

Dolce
    Digi
    Focus
    Max
    Boom

Operatorul cu cei mai putini abonati, va fi clar Boom insa cu aproximativ 150.000 de abonati

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Speculatii de 2 lei , de unde evident Boom trebuie sa iasa in picioare cu 500.000 de abonati cel putin , pana la sfarsitul anului . Traiasca zvonistica .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E drept ca Dolce a avut o decolare spectaculoasa, dar parerea mea este ca atunci cind o sa li se inchida robinetul cu subventii si o sa inceapa sa faca gafe marca RTC. Ei nu au deloc traditie in preturi bune. Nu sint fan de Digi dar ce-i al lor e al lor: Digi si de fapt tot RDS-ul ne-au obisnuit cu preturi decente.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

sunt curios daca fanta a numarat si cartelele digi de dvb-c aflate in sistem.oricum ierarhia se va schimba maxul va ajunge pe 2 datorita achizitiilor pe care le-a facut in ultimul timp si oferirea in retelele cablistilor in sistem dvb-c a pachetelor de canale
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Revin cu o intrebare d-acum cateva luni. Cati abonati au pierdut DTH-urile romanesti ? La un moment se vehiculau cifre de genul 3000 la Digi. Numarul mi se pare infim.
    Sau altfel pusa intrebarea. Cate cartele active au DTH-urile romanesti in circulatie ?

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Totusi nu poate cineva sa dea niste cifre (in afara de Fanta care are interdictie ) sa ne facem o idee ce evolutie are acest fenomen la noi ...

Eu va pot spune doar ceeace vad eu in mures&cluj ... digi peste tot, dolce apar ca ciupercile dupa plaie mai ales la cluj ... max cateva ... bomm din ce in ce mai multe ... focus nu am vazut nici macar o antena

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nexxus View Post
    Totusi nu poate cineva sa dea niste cifre (in afara de Fanta care are interdictie ) sa ne facem o idee ce evolutie are acest fenomen la noi ...

Eu va pot spune doar ceeace vad eu in mures&cluj ... digi peste tot, dolce apar ca ciupercile dupa plaie mai ales la cluj ... max cateva ... bomm din ce in ce mai multe ... focus nu am vazut nici macar o antena
    La Bistrita pana acum o luna Dolce a luat un avant pioneresc...dar acum pauza..
    nu prea mai baga ...s-a cam prins lumea de smecheriile lor...

in schimb digi ...nu primim atatea echipamente la cate cereri avem

chiar daca DOLCE are multe puncte forte.. faptul ca in spate este Romtelecom....face ca lumea sa zica

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)