Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: montura h-h

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation montura h-h

propunere:
    din cauza ca sunt destui doritori, dintre cei abonati la dth-urile autohtone, as sugera ca, in kitul standard, doar in cazul in care solicitantii doresc acest lucru, sa fie inclusa si 1 montura h-h. tinind cont ca preturile sint apropiate de ale receptoarelor, la achizitionarea unui numar important de monturi s-ar putea face un discount.
    comentarii ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Max TV ar trebui sa fie constrinsi de lege sa faca asta!

EDIT: Nu cred ca merge, ursule! Cine cine cistiga din asta? Clientul? El trebe sa plateasca!
    Last edited by ormonde; 11th June 2007 at 11:51.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cool

Quote Originally Posted by ormonde View Post
    Max TV ar trebui sa fie constrinsi de lege sa faca asta!

EDIT: Nu cred ca merge, ursule! Cine cine cistiga din asta? Clientul? El trebe sa plateasca!
    ormonde,
    ai ceva impotriva lui max ?experiente neplacute ?

s-ar putea lua ca model sistemul digi: custodie, pentru intregul echipament, sau cumparare in rate, in cazul in care clientul doreste.
    cred ca ar fi mai simplu.
    Last edited by ursul baloo; 11th June 2007 at 12:48.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ursule, nu te supara, glumeam! Apoi Maxul nu-i al tau sa te simti jignit, apoi ei s-au insirat ca cufuria pe tot cerul, apoi eu sint ala care a ales MaxTV pentru parintii mei!

Hai noroc!

EDIT: Uite, parerea mea ca e simpatica, teoretic, propunerea ta, dar nu mi se pare aplicabila in practica. Asta e parerea mea, ca cei care o sa trebuiasca sa finanteze toata miscarea, o sa o considere nenecesara, pentru ca nu aduce plus profit. Clientii oricum se aboneaza la DTH si fara H-H. Daca o vor, platesc ei (clientii) pentru montura.
    Last edited by ormonde; 11th June 2007 at 12:59.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Ormonde s-a referit la faptul ca pachetul Max e imprastiat pe 3 s.a.t.e.l.i.t.i si in loc de 3 LNB-uri s-ar putea lua in consideratie si o eventuala motorizare a antenei.
    Propunerea ta poate fi pusa in practica si fara implicarea Max-ului, cartelele de la ei se pot utiliza in foarte multe receptoare care au implementata functia USALS, asa ca ...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Operatorii DTH nu sunt vanzatori de instalatii satelit, sau cel putin nu ar trebui. Unii din ei au incercat la inceputuri, si au dat-o in bara...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Operatorii DTH nu sunt vanzatori de instalatii satelit, sau cel putin nu ar trebui. Uni din ei au incercat la inceputuri, si au dat-o in bara...

nu m-am referit la faptul ca sunt sau nu vinzatori de instalatii de satelit ci doar la faptul ca ei sunt cei mai in masura sa le furnizeze, mai ales la preturi rezonabile, prin prisma cantitatilor mari de echipamente pe care le comanda la producatori/furnizori.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Si tu ai impresia ca ar fi o avalansa de cumparatori de monturi, pt a se putea obtine discounturi ? Hai sa fim seriosi...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

si cine ar trebui sa le faca service la alea?iti dai seama cate batai de cap pt ca abonatul sa vada tiziana sat sau alt canal de mare importanta
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si cine plateste instalatorii - nu montezi o mobila pentru 15 lei, eu n-as face-o. Si cine instruieste o armata de instalatori sa monteze mobile... dupa cum ii vad ca lucreaza unii, cred ca le-ar trebui 8 luni ca sa prinda dintr-o miscare 4 sat..

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Si tu ai impresia ca ar fi o avalansa de cumparatori de monturi, pt a se putea obtine discounturi ? Hai sa fim seriosi...

cred ca daca s-ar anunta asa ceva ar fi multi doritori. se pare ca avem in singe chestia asta: unde se da ceva gratis hop si noi. daca apare un anunt de genul asta sa vezi aglomeratie de doritori.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si cine plateste instalatorii - nu montezi o mobila pentru 15 lei, eu n-as face-o. Si cine instruieste o armata de instalatori sa monteze mobile... dupa cum ii vad ca lucreaza unii, cred ca le-ar trebui 8 luni ca sa prinda dintr-o miscare 4 sat..

corect, parerea mea, ar fi ca, in pretul kit-ului, sa se includa si cv montaj.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by boy2good View Post
    si cine ar trebui sa le faca service la alea?iti dai seama cate batai de cap pt ca abonatul sa vada tiziana sat sau alt canal de mare importanta
    service ? doar dupa o perioada de timp indelungata si intensa apar probleme. parca asa am vazut discutindu-se pe aici, pe forum. service-ul, dupa garantie, contra-cost, evident.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking

Ursule, nu te supara, glumeam! Apoi Maxul nu-i al tau sa te simti jignit, apoi ei s-au insirat ca cufuria pe tot cerul, apoi eu sint ala care a ales MaxTV pentru parintii mei!

Hai noroc!

EDIT: Uite, parerea mea ca e simpatica, teoretic, propunerea ta, dar nu mi se pare aplicabila in practica. Asta e parerea mea, ca cei care o sa trebuiasca sa finanteze toata miscarea, o sa o considere nenecesara, pentru ca nu aduce plus profit. Clientii oricum se aboneaza la DTH si fara H-H. Daca o vor, platesc ei (clientii) pentru montura.
    am priceput ca glumeainu-i al meu ca daca era...oricum am renuntat la ideea de a ma abona la ei dupa ce am trimis un mail la un instalator de-al lor, nu-i dau numele sa nu-i fac reclama...proasta...ca ne amendeaza cna-ul..., la care, nici in ziua de astazi, nu am primit raspuns. al doi-lea motiv pentru care am renuntat la ideea de a ma abona la ei a fost ca alt instalator, al carui nume chiar ca nu l-am retinut, mi-a cerut scurt 150 ron, fara alte comentarii.
    asa ca, in cele din urma, am ajuns la digi. digi are programe interesante, printre ele unele de cartier dar...merge. ce nu-mi place la digi e semnalul: cum naiba thor-ul are 98%, si nu scade decit pe ploaie, iar is-ul 10-02 doar, maxim, 80% ? de asemenea epg-ul este total aiurea: daca nu se poate modifica softul macar sa-l dezactiveze.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am fost SOCAT sa vad cit de putini oameni, chiar si dintre cei foare culti, sint interesati sa receptioneze canale straine. Practic, o mina de oameni, in fiecare oras sint interesati de asta, si aceia deja au instalatii mobile. Numara-le, vezi cite sint! Si in afara oraselor... Pui tu H-H la rrrrromi?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)