Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce se mai aude de posturile noi care vor fi introduse la digi?

Se vorbea ca in curand vor fi introduse posturi noi la digi.Stie cineva cand se va intampla acest lucru?

PS:Stie cineva daca vor introduce Sport 1 in grila?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mokanu View Post
    Se vorbea ca in curand vor fi introduse posturi noi la digi.Stie cineva cand se va intampla acest lucru?

PS:Stie cineva daca vor introduce Sport 1 in grila?
    Nu stie nimeni pentru ca nu sunt planuri. Sau daca sunt atunci secretele sunt mai bine pastrate decat la NASA.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pe ce te bazezi ?

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Nu se bazează, doar crede....
    Quote Originally Posted by teqi View Post
    .......cred .....
    Blană, cred că tu ai obosit....
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Banned

Posts Thanks / Likes

Daca zic : "cred ca maine veti avea o surpriza" ce inseamna ? Inseamna ca , cred ca maine veti avea o surpriza , sau chiar stiu ca maine veti avea o surpriza ? Se poate interpreta in ambele feluri .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca pana in toamna nu vom vedea schimbari la digi.Macar de-ar baga Eurosport 2 Romania sa vada si cei de la digi campionatul Angliei.Daca ar fi dupa mine as baga urmatoarele posturi:

Eurosport 2
    MGM
    Cinemax 2
    Hbo Comedy
    Sport 1
    plus cateva posturi straine mai importante(insa nu cred ca acest lucru se va intampla)
    Si as renunta la canale precum Analog tv,Cosmos tv.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

V-am mai scris de "n" ori , ESP 2 va intra in grila lui Digi doar atunci cand incepe noua editie din Premier League.Atat timp cat transmite campionatul mondial de volei nu-l va introduce Digi.

Pe piata DTH , cei ce vad programing au o atitudine diferita fata de platformele digitale.As imparti in trei categori :

Categoria nr 1 :
    Focus si Max , dth-uri mici dar privite cu respect deoarece au in spate operatori de cablu ca UPC-ul sau asociatii ale micilor operatori de catv.

Categoria nr 2:
    Dolce si Boom , denumiti in limbajul distribuitorilor de programe ca : "fraierii ce trebuie jumuliti".
    Doar cei ce stiu situatia reala pot comenta preturile pe care le plateste pentru cele 3 Discovery Digi TV in comparatie cu suma imensa platita de Dolce.
    Adevarul e ca managerii Dolce si Boom au negociat extrem de prost acest aspect si de aceea s-a ajuns in situatia in care OTE subventioneaza 70% din pretul abonamentului ce-l platim azi la Dolce iar Boom a iesit pe piata cu o oferta in care profitul tindea spre 0 dar si asa piata a sanctionat imediat abonamentul full de 25 Euro , pretul cerut de boom in mai 2006.
    Rezultatul ? Dolce au fost "dibaci" si au pus o clauza in contract conform careia pot mari preturile oricand (ceea ce se va intampla in aceasta toamna) iar Boom a trebuit sa apeleze la subventii , subventii ce au subrezit si mai tare situatia financiara a acestui dth falimentar din prima zi de la aparitie.

A treia categorie , si aici nu-i vorba de subiectivism , este Digi TV care avand in spate peste 2.000.000 de abonati DTH in estul Europei si alte cateva milioane de abonati CATV in aceeasi regiune , primeste un alt tratament din partea celor ce vand programing.

De ce v-am spus toate acestea ? Programele TV fac presiuni pe langa Digi TV pentru a intra in grila Digi/RCS si nu invers (cazul Boom/Dolce) unde vanzatoarii de programing se joaca cu managerii acestor doua platforme ca soarecele si pisica.

TP 10 va fi umplut in aceasta toamna , bineinteles vom avea parte si de o mare surpriza pregatita de DIGI TV , iar apoi extinderea lui Digi TV va incepe prin achizitionarea de transpondere de pe Thor 3 in conditiile in care actualul satelit intelsat 10-02 este acoperit in intregime si nu mai are transpondere libere.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    TP 10 va fi umplut in aceasta toamna , bineinteles vom avea parte si de o mare surpriza pregatita de DIGI TV , iar apoi extinderea lui Digi TV va incepe prin achizitionarea de transpondere de pe Thor 3 in conditiile in care actualul satelit intelsat 10-02 este acoperit in intregime si nu mai are transpondere libere.
    Thor 3 (si nu Thor 5) ... interesant
    parca, Focus e pe Thor 3

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Să dea Domnul să umple thorul3 cu programele pt RO.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mokanu View Post
    Eu cred ca pana in toamna nu vom vedea schimbari la digi.Macar de-ar baga Eurosport 2 Romania sa vada si cei de la digi campionatul Angliei.Daca ar fi dupa mine as baga urmatoarele posturi:

Eurosport 2
    MGM
    Cinemax 2
    Hbo Comedy
    Sport 1
    plus cateva posturi straine mai importante(insa nu cred ca acest lucru se va intampla)
    Si as renunta la canale precum Analog tv,Cosmos tv.
    ESP2 - 100%
    MGM - 0%
    Cinemax2 - 0%
    HBO Comedy - 100%
    Sport 1 - nu stiu chiar nimic.

Nu se poate renunta la Analog si Cosmos pentru ca sunt contracte ferme de uplink.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bibbicu View Post
    Să dea Domnul să umple thorul3 cu programele pt RO.
    .....si codate in nagravision (only)

Banned

Posts Thanks / Likes

Cosmos a cerut la CNA sa i se retraga licenta , deci exista posibilitatea teoretica sa scapati de el

Cosmos TV face o informare către CNA prin care se cere ridicarea licenţei. CNA va trimite o inspecţie.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    ESP2 - 100%
    HBO Comedy - 100%

Fanta
    Si ce-i opreste sa le introduca acum, tinand cont ca TP10 e aproape gol ? Si ca sa revin cu ceva ce iti place tie: Boomerang ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mai bina sa faca EPG-ul ala sa mearga, ca de muuuult timp e vai de capul lui.
    Orice incepe la 19 tine cel putin 3 ore, pe orice canal. De actualizare.... nu mai vorbesc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Si ce-i opreste sa le introduca acum, tinand cont ca TP10 e aproape gol ? Si ca sa revin cu ceva ce iti place tie: Boomerang ?
    Ai atins un punct sensibil si la @adi18 , n-ar fi rau... zau
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)