Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce mai transmit posturile de sport din Romania

Ce se mai aude cu privire la drepturile tv din Romania pentru campionatele puternice din Europa?Se stie ca eurosport 2 va transmite Premier league.In rest nu se stie nimic?Serie A si Primera Division vor ramane la Boom?

PS:Am vazut pe siteul celor de la Sport klub Hu CA vor transmite MLS(Major Soccer League)campionatul de fotbal din America.In Romania nu se va transmite asa ceva .Eu cred ca a devenit interesant cu venirea lui Beckham si posibila venire a lui Figo.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mokanu View Post
    Se stie ca eurosport 2 va transmite Premier league.In rest nu se stie nimic?Serie A si Primera Division vor ramane la Boom?
    Sunt destul de sceptic ca eurosport va avea banii pentru Premier League.Iar, pentru Boom, mi-as dori sa aflu pina cind mai au contract, ca sa stiu sa ma abonez la ei daca au mai mult de un an ....

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fanemi View Post
    Sunt destul de sceptic ca eurosport va avea banii pentru Premier League.Iar, pentru Boom, mi-as dori sa aflu pina cind mai au contract, ca sa stiu sa ma abonez la ei daca au mai mult de un an ....
    Eurosport sigur va transmite Premier League (mai precis eurosport 2 dedicat pt romania) http://consumer.eurosport.ro/

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu sunt curios daca sport.ro va obtine vreun drept de televizare pentru unu din campionatele puternice ale Europei fiindca anul asta nu au transmins nimic

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

tinand cont ca drepturile pentru il calcio si primera division sunt luate de boom , premier league de telesport si eurosport 2 ,sport1 are liga din portugalia sport klub bundersliga ...............greu de crezut k cineva va lua un campionat puternic dintre canalele ramase ,sa vadem cum se misca sport.ro
    Dreambox_82

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

evident ca sport.ro va ramane sa transmita campionatul din ucraina sau turcia,in cel mai bun caz.probabil si liga 2 din romania.impreuna cu campionatul de basket(bineinteles nu nba) si cel de rugby,poate si ceva handbal,tot din romania.
    macar la turneele de tenis de s-ar baga,insa am impresia ca pe ei nu-i prea intereseaza sportul.se multumesc sa ne prezinte avantpremiera la un meci de champ.league si cam atat din partea lor.
    cum si drepturile nhl,mlb si nba apartin tot celor de la boom,se pare ca sport.ro e in plus

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

La sport.ro o sa avem Cupa Uefa - cel putin din sferturi. De asemena poate din toamna o sa dea si ei meciuri live din Liga Campionilor in acelasi timp cu Pro-ul.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)