Salut!

As vrea sa intreb niste lucruri legate de vPlug... ca sa inteleg mai bine modul lui de functionare

1. In Monitor, in partea de sus a ferestrei unde apar normele de codare, unele din ele (de obicei una sau doua) sunt evidentiate cu albastru si scrie ECM: 10*184 B/s. Ce inseamna asta ? (uneori in loc de 10 apare 11 sau se schimba la 500 si ceva, dupa aia iara revine, etc.)

2. La mijlocul Monitorului apare sirul acela lung de caractere (Raw ECM stream)... Deci ECM daca am priceput bine din 'studiile' mele ar fi mesajul care contine cheia criptata. No.. de ce in mijlocul Monitorului ECM-ul e asa lung, iar in partea de sus a Monitorului e format din doar 4 caractere (la fel si in tab-ul "Channel" in AltDVB.

3. Ce inseamna AutoECM, AutoPMT, AutoCAT ? Banuiesc ca AutoECM este faza prin care, din sirul de caractere din ECM se decripteaza automat cheia ? Nu stiu daca am dreptate sau nu... dar celelalte doua idee nu am de unde sa le iau aaaaa... si inca ceva... la mine toate cele trei au un check, adica sunt activate... e bine ca sunt activate ?

4. Ce inseamna CA-ID ? si la ce ajuta acest CA-ID din moment ce exista PROV ID ?

Deocamdata atat o sa revin cu alte intrebari altadata, ca trebuie invatzat treptat

BAV.