Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    -nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Suport de antena PROST gandit

Salutare Sambata asta am instalat un digitv GOLD dinala cu suport de perete si antena la pachet

Problema e ca daca nu ai peretele casei perpendicular pe sud atunci teebuie sa muti casa sau sa cauti alt suport deoarece antena data de rcs montata in suportul dat de ei nu se misca decat 15 grade la W respectiv la est dupa care se loveste in peretele casei

Dupa injuraturile de rigoare trimise mamei celui ce a avut ideea alcatuirii chitului fara sa ia in consideratie si acest aspect am montat suportul meu dar ideea e ca dc NU CASC oki casc punga -respectiv pierd timpul

deci:

Suportul de antena de prost "imparecheat" cu antena si ar fi mai bine daca l-atzi schimba ::::

...si cand te gandesti ca a zburat 2500 de km pentru a fi aruncat la fier vechi

PS Pana acum am instalat 47 kituri RCS din care numai unul cu antena originala din pachetul gold
    #Nanok#

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Remember Digitalus!! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu n-as fi "pus-o" mobila

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nici eu nu am pus-o mobila dar nu se putea pune decat pe peretele de sud-west antena venind undeva paralela cu peretele casei ..

Ma rog :: idea e ca acest suport bratz este scurt si nu este potrivit pentru antena

Sa avetzi in vedere de aceea am semnalat aceasta aici atunci cand va bazati pe antenaoferita de digitv ...
    O zi buna,

#Nanok#

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)