Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Hockey Fan Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Rusine sa va fie Digi!!!

Pe 26.05 un prieten a cumparat un receptor Digi. Montarea am facut sambata, 28.05. Dupa instalare observ, ca numai pachetul Baza a fost activat, netinand cont despre faptul, ca prietenul cerise Extra Complet. Sun la Digi, un domn amabil imi zice, ca se rezolva in 2-3 ore. Trece acel interval, iarasi sun, culmea, acelasi domn promite inca 2-3 ore, care dupa ce trecuse, numai era nimeni la Digi. Duminica e zi libera, nu ca la alte firme serioase, luni la prima ora sun, o domnisoara imi promite rezolvarea in 4 ore. Trecuse si cele 4 ore, iarasi sun, iarasi aceleasi raspuns, sa astept 4 ore. La 8 seara imi promit, ca pana diminieata se rezolva, azi la 10 au spus ca pana la pranz va merge, acu 10 minute au spus, ca in cursul zilei de astazi sigur va functiona. Deci, de sambata intervalele orarepromise cresc, la prieten tot pachetul de baza merge in locul Extra Complet, iar la ora 2.30 dimineata am tren spre orasul lui Bucur, si sigur o voi arunca in capul sefului de la activari o oala de digi si o conserva de Hyundai 1160

Mai fratilor, chiar nu sunteti in stare sa activati de la Baza la Extra Complet o cartela
    Bei, culmea e ca are CONTRACT pe care scrie COMPLET Chiar nu realizati, ca poate sa va dea in judecata

Io am 3 conserve, la 2 n-am avut nici o problema, iar la ultimul o gramada. Bine, ca n-am cumparat Dar chiar asa nu se poate, sa nu lucreze si sa nu tina cont de clienti, dupa care traiesc
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Re: Rusine sa va fie Digi!!!

Quote Originally Posted by A Viszkis
    Pe 26.05 un prieten a cumparat un receptor Digi. Montarea am facut sambata, 28.05. Dupa instalare observ, ca numai pachetul Baza a fost activat, netinand cont despre faptul, ca prietenul cerise Extra Complet. Sun la Digi, un domn amabil imi zice, ca se rezolva in 2-3 ore. Trece acel interval, iarasi sun, culmea, acelasi domn promite inca 2-3 ore, care dupa ce trecuse, numai era nimeni la Digi. Duminica e zi libera, nu ca la alte firme serioase, luni la prima ora sun, o domnisoara imi promite rezolvarea in 4 ore. Trecuse si cele 4 ore, iarasi sun, iarasi aceleasi raspuns, sa astept 4 ore. La 8 seara imi promit, ca pana diminieata se rezolva, azi la 10 au spus ca pana la pranz va merge, acu 10 minute au spus, ca in cursul zilei de astazi sigur va functiona. Deci, de sambata intervalele orarepromise cresc, la prieten tot pachetul de baza merge in locul Extra Complet, iar la ora 2.30 dimineata am tren spre orasul lui Bucur, si sigur o voi arunca in capul sefului de la activari o oala de digi si o conserva de Hyundai 1160

Mai fratilor, chiar nu sunteti in stare sa activati de la Baza la Extra Complet o cartela
    Bei, culmea e ca are CONTRACT pe care scrie COMPLET Chiar nu realizati, ca poate sa va dea in judecata

Io am 3 conserve, la 2 n-am avut nici o problema, iar la ultimul o gramada. Bine, ca n-am cumparat Dar chiar asa nu se poate, sa nu lucreze si sa nu tina cont de clienti, dupa care traiesc
    Nu i-ai vandut tu kit-ul DIGI si s-a suparat de fapt pe tine?
    ROMANIA ... te pup !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Re: Rusine sa va fie Digi!!!

hehehe..la mine s-a intimplat aceeashi chestie..am contract pt extra I facut in ianuarie...la fiecare 1 ale lunii imi schimbau pe baza sau pe extra II...m-au pasat de la unul la altun cu o asa nesimtire ca nici acum nu imi revin...suna-ti la Constranta ca s-a facut o greseala, aia din Cta invers...in total nu am beneficiat de serviciile pe care le-am platit, aproape o luna...sa nu mai vorbim de sutele de telefoane, faxurile trimise (a propos: in loc sa caute ei chitantele si contractul meu m-au pus pe mine sa le aduc o copie..ca ei nu au timp sa se duca doua usi la registratura sa isi faca treaba - culmea nesimtirii...) si nervi intinshi pt niste persoane incompetente si care nu realizeaza ca ei sint platiti din banii clientilor!
    mi-e sila dar tre sa inchid ochii pt ca (inca) au monopol....
    nici viitorul nu mai e ce-a fost!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eh, lasa ca asa mai invatati si voi un pic de romaneshte...............

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sat-ir
    Eh, lasa ca asa mai invatati si voi un pic de romaneshte...............
    ROMANIA ... te pup !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

" NASOL MOMENTUL..MISTO COLIVA !"

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Na ca m-a blestemat @A Viszkis si am patit-o si eu. Abonament platit deja in avans pe trei luni (din mai) si acum : Note_10 . Asta e, maine macar stiu pe cine strang de gat!
    ROMANIA ... te pup !

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sandy
    Na ca m-a blestemat @A Viszkis si am patit-o si eu. Abonament platit deja in avans pe trei luni (din mai) si acum : Note_10 . Asta e, maine macar stiu pe cine strang de gat!
    De obicei ungurii nu decurg la asemenea obiceiuri, numai injura
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

cand am chemat pe tipul de la Digi ieri, cica au avut ceva probleme cu baza de date, au cerut scuza, si m-au reactivat in nici 1 ora ...

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

S-a rezolvat si problema prietenului dupa 6 zile
    E adevarat, ca am sunat de enspe mii de ori, am si tipat, in fine, acuma vede si spice

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by A Viszkis
    S-a rezolvat si problema prietenului dupa 6 zile acuma vede si spice
    Deci Spice era durerea mare
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

Ai dont nou, da` aseara m-a sunat fericit si imi spunea, ca gacicile de pe Spais erau urate
    Atuncia am aflat, ca merge si risaivarul lui

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am sunat in ultimele 3 luni de zile de nenumarate ori pentru activari cartele DIGItv. De fiecare data, a raspuns cineva la telefon, si niciodata nu a durat mai mult de 5 minute activarea vreuneia dintre cartele.
    De ieri de la ora 17,00 incerc sa activez un abonament la SKY Italia, si mi-au spus de fiecare data ca in maxim o ora e activata (dupa ce mai aveau putin si ma intrebau si de numele de fata mare a lu' soacramea !). Astazi la ora 13,00 mi-au spus ca nu se pot face activari pentru ca au .....sistemul blocat ( SKY ). In sfarsit, acum 10 minute au activat abonamentul !Dupa 26 de ore !
    Asa ca nu inteleg de ce tre sa fie asa de mare rusinea pentru RCS?!
    Toate cele bune

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinn
    Am sunat in ultimele 3 luni de zile de nenumarate ori pentru activari cartele DIGItv. De fiecare data, a raspuns cineva la telefon, si niciodata nu a durat mai mult de 5 minute activarea vreuneia dintre cartele.
    De ieri de la ora 17,00 incerc sa activez un abonament la SKY Italia, si mi-au spus de fiecare data ca in maxim o ora e activata (dupa ce mai aveau putin si ma intrebau si de numele de fata mare a lu' soacramea !). Astazi la ora 13,00 mi-au spus ca nu se pot face activari pentru ca au .....sistemul blocat ( SKY ). In sfarsit, acum 10 minute au activat abonamentul !Dupa 26 de ore !
    Asa ca nu inteleg de ce tre sa fie asa de mare rusinea pentru RCS?!
    Toate cele bune

Confirm cele spuse mai sus de prietenul meu Catalin.Cine vrea sa inteleaga ....intelege.Atat.
    Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

...nu ma plang de promptitudinea cu care se raspunde la nr pt activari dar eu tot vreau soft nou la 1120..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)