Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default card nds si ecm.info

Am un card nds (sky it) iar imaginea instalata este pli helenite.Emu folosit este gb**2.21B. Problema e ca de cate ori ma uit in ecm.info apare ca decodarea o face cardul nds(indiferent de provider) desi decodarea se face in fapt prin net. Dupa ce deschid ecm.info de mai multe ori pot sa vad pentru scurt timp providerul(de unde vine ecm). Daca scot cardul nds totul e ok desi in celalalt slot mai am un card ptr max. Problema e aceeasi si la alte imagini pe care le-am incercat (gemini, nabilo,etc). Ce naiba sa fac sa scap te tampenia asta? Vreo configurare in cwshare ori gbox.cfg?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ciuband View Post
    Am un card nds (sky it) iar imaginea instalata este pli helenite.Emu folosit este gb**2.21B. Problema e ca de cate ori ma uit in ecm.info apare ca decodarea o face cardul nds(indiferent de provider) desi decodarea se face in fapt prin net. Dupa ce deschid ecm.info de mai multe ori pot sa vad pentru scurt timp providerul(de unde vine ecm). Daca scot cardul nds totul e ok desi in celalalt slot mai am un card ptr max. Problema e aceeasi si la alte imagini pe care le-am incercat (gemini, nabilo,etc). Ce naiba sa fac sa scap te tampenia asta? Vreo configurare in cwshare ori gbox.cfg?
    io nu vad alea 2 defel:P) deci clar e pe net :P)
    a doua faza cred ca are de-a face cu linia n , de ex sa modici 00 30 ala in 00 3f
    ca sa ai nestat posibil sa mearga si restul:P)

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sinangel View Post
    io nu vad alea 2 defel:P) deci clar e pe net :P)
    a doua faza cred ca are de-a face cu linia n , de ex sa modici 00 30 ala in 00 3f
    ca sa ai nestat posibil sa mearga si restul:P)
    Nu prea inteleg ce vrei sa spui. Daca "alea 2" la care te referi sunt cardurile mele, pai, nici nu ai cum sa le vezi ptr ca nu esti intre peers la mine iar ptr cardurile locale am A1 sau A2, dupa caz. Am fost nevoit sa fac asta intrucat cardul nds mergea cu multe intreruperi din cauza traficului. Probabil ca nu ai inteles inrebarea. Cardul nds merge ptr ca daca scot cablul de retea decodeaza fara probleme. Problema este ca in ecm.info apare ca decodeaza slot1(nds) chiar daca ma uit pe digiturk sau tps.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Verifica daca ai multe atacuri la gbox, astea incarca sistemul foarte mult iar gboxul nu mai poate gestiona si cardul local. Am patit-o si eu, dar dupa ce am blocat vreo 15-20 IP-uri din firewall, gboxul a mers mult mai bine, chiar intrau mai multe carduri.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Verifica daca ai multe atacuri la gbox.
    nu are nici o legatura,chestia aia apare si cand simulezi cum ca ai avea un card local din key valide si atunci apare la ecm.info informatia cardului simulat si din cand in cand apare prov. real la care se face decodarea
    nu am reusit inca sa-mi dau seama ce trebuie setat sa dispara bug-ul..

Living an analog lifestyle in a digital world

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcelll View Post
    nu are nici o legatura,chestia aia apare si cand simulezi cum ca ai avea un card local din key valide si atunci apare la ecm.info informatia cardului simulat si din cand in cand apare prov. real la care se face decodarea
    Da, asta este problema. Dupa mai multe incercari pot sa vad providerul dupa care apare din nou "decode slot1 (nds)". Acest lucru se intampla numai ptr cardul nds nu si ptr max.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

De acord cu tine, dar nu stiu sa mearga simulat un card nedese din k*y valide. Dar daca nu stiu eu, asta nu inseamna ca nu se poate.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Verifica daca ai multe atacuri la gbox, astea incarca sistemul foarte mult iar gboxul nu mai poate gestiona si cardul local. Am patit-o si eu, dar dupa ce am blocat vreo 15-20 IP-uri din firewall, gboxul a mers mult mai bine, chiar intrau mai multe carduri.
    Atacuri sunt dar nu cred ca asta e problema. Dar, apropo de firewall: .routerul meu este airlive. Cand incerc sa introduc un anumit ip trebuie sa-l introduc numeric(ex.028.xxx.xxx.xxx). Daca scriu gheorghe.dyndns.org imi spune "invalid ip". Asta nu ma ajuta prea tare (cel mult ptr cateva ore" daca respectivul are ip dinamic. Daca cineva are acest tip de router si a rezolvat problema poate ma ajuta si pe mine.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

De acord cu tine, dar nu stiu sa mearga simulat un card nedese din k*y valide. Dar daca nu stiu eu, asta nu inseamna ca nu se poate.
    Cardul nu este simulat este cat se poate de real.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ciuband View Post
    Cardul nu este simulat este cat se poate de real.
    Tocmai asta spuneam si eu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)