Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: 12687

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    spartacuse,deschide robinetul de imagine !
    in ceea ce priveste sunetul doar realitatea are.
    ...aha.... am observat, cred ca se lucreaza in draci la headend
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@nirolf

s-a rezolvat...acum trebuzie sa-ti functioneze
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu acum am revenit acasa. am pierdut cumva anuntul:din cauze technice au fost probleme cu imaginea,ne cerem scuze ?
    ... posibil, si eu am avut ceva treaba prin casa si n-am urmarit non-stop evenimentele de pe TP 12687 H.
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default atentie instalatori de BOOM!

Va salut! Dupa cum stiti eu am mai postat aici si am sa mai postez in continuare chiar daca mai devreme sau mai tarziu administratorul acestui site imi va restrictiona postarile.Cum am mai si spus in alte dati eu nu tin cu nimeni pentru ca eu sunt cu toti la bine si la rau.Prin acest mesaj vreau sa atrag atentia instalatorilor care au si BOOM ca la Bucuresti cei care raspund de voi pe langa Managementul Prost pe care il aplica isi fierb si mintzile ca sa scoata si sa scorneasca tot felul de conditii si motive ca sa nu vi se plateasca instalarile. Ex: Un viitor abonat suna la Call-Center este programat pt instalare dar nu i se spune ce documente sa prezinte echipei de instalare si dupa ce instalatorul parcurge destui kilometri incat il afecteaza in buget este pus in fata faptului de a instala sau nu acel echipament , il instaleaza iar cand ii vine randul la plata dupa 60 zile pt ca asa plateste BOOM constata ca nu isi poate lua banii pt ca ii lipsesc tot felul de presupuse acte pe care trebuia sa le ia de la abonat.In aceasta situatie sunt foarte multe echipe de instalatori si foarte multi in viitorul apropiat vor renunta la colaborarea cu BOOM . Acesta este un motiv de a nu se plati Firmele de Instalatori si de a se sustrage de la indatoririle contractuale.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

consideri "posibil" ceva imposibil ? la acest capitol angajatorul tau nu a dat dovada de bun simt pina acum ! managerii gigi nu au auzit de cei 7 ani de acasa ? cum este normal sa se faca greseli la fel de normal ar fi ca acestea sa fie recunoscute si implicit aduse si scuzele de rigoare,mai ales ca nu este nicidecum prima data !la gigi probabil ca se aplica deviza:unde nu este nici Domnul nu cere,cel putin pina acum s-a dovedit intotdeauna.
    Cf. teoriei "Spartacus" expusa in paginile acestui forum, greselile apartin nu tuturor angajatilor si nici angajatorilor, ci unor angajati. Sau poate, adaug eu ca de fiecare data, si clientii sunt vinovati. Dar ANGAJATORUL, ALIAS DIGI TV, ALIAS RCS, NU ESTE NICIODATA VINOVAT DE NIMIC! Ca si client ma simt vinovat de un singur lucru: ca am "semnat" (desi nu am vazut contractul inca) pe o perioada mult mai mare decat va mai exista DIGI.
    Humax DIGI2+, Strong 6155, SRT2100, 1,2m Al, 0,2 Inverto

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Astazi nici activarile nu au mers ,am asteptat 5 ore dupa doua telefoane si numai la a treia apel imi spune de la call center ca au probleme si activarile se fac pe ACASA TV ,interesant.Dar bine de stiut!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cunoaste cineva ! Daca Duminica se fac activari la digi ?

multumesc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BOO*BI View Post
    Cunoaste cineva ! Daca Duminica se fac activari la digi ?

multumesc.
    ...DA... se fac activari si duminica.
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut!

Eu am activat sambata dupa-amiaza o cartela de digi,a durat pina in 5 min si am lasat pe tvr1.Am sunat din Jermania fara sa ascund numarul.Deci pina acum la zecile(sute) de cartele activate si reactivate serviciul a fost okay,cu un timp de activare a cartelei de la instantaneu(80%) pina la o ora.Am lasat intotdeauna pe tvr1.Va doresc, numai de bine sa auzim!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by germanul View Post
    Eu am activat sambata dupa-amiaza o cartela de digi,a durat pina in 5 min si am lasat pe tvr1.Am sunat din Jermania fara sa ascund numarul.Deci pina acum la zecile(sute) de cartele activate si reactivate serviciul a fost okay,cu un timp de activare a cartelei de la instantaneu(80%) pina la o ora.Am lasat intotdeauna pe tvr1.Va doresc, numai de bine sa auzim!
    ... stai linistit asa si este normal... tot asa de normal este ca unii de aici sa atace din orice pozitie acest DTH , din singurul motiv ca au schimbat cheia fixa de 13 pe o idee fixa de 14, noroc ca n-ai avut ocazia sa citesti postarile de aseara
    Moteck DigiPower SG-2100

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Arata-mi mie firma care isi cere in Romania scuze . Ca mi s-a intrerupt energia electrica de 5 ori in 2 saptamani intre 2 si 10 ore , crezi ca si`a cerut cineva scuze ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Arata-mi mie firma care isi cere in Romania scuze . Ca mi s-a intrerupt energia electrica de 5 ori in 2 saptamani intre 2 si 10 ore , crezi ca si`a cerut cineva scuze ?

Si asta e OK in opinia ta? Daca unii nu-si cer scuze de problemele create, atunci e OK sa nu-si ceara nimeni scuze... Hmm, interesanta gandire! Nici nu ma mir ca serviciile din Romania seamana cu cele din Kenya. Le-am vazut si pe unele si pe celelalte si seamana cam mult. Ma tem ca unii din noi sustin ca normalitate anormalitatea si ca desi am intrat in UE, de integrat o s-o facem in comunitatea statelor africane...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Normal ca nu e OK , dar chiar sunt destule firme inaintea astora de la RDS care ar fi trebuit sa isi ceara scuze de mii de ori mai mult decat ei probabil .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Normal ca nu e OK , dar chiar sunt destule firme inaintea astora de la RDS care ar fi trebuit sa isi ceara scuze de mii de ori mai mult decat ei probabil .
    Pai de ce nu da RCS tonul la scuze? Mai ales ca auzim atat de des pe acest forum cat de super este acest operator si cate sute de mii de clienti are si cum zi de zi sucursalele locale nu fac fata cererii de abonamente. Dar politica firmelor din Romania este sa pupi si in c*r potentialul client, iar dupa ce l-ai castigat si o semnat contractul, il dai dracului cu neamurile lui cu tot. Asta e Romania in care nimeni nu vrea sa incalce aceste cutume de tranzitie...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)