Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Atentie la prokop.dyn***.***

tocmai am citit pe un forum ca acest peer numit si MAT82 care cred ca multi il au deja in cwshare este admin pe forumul www.sdtv.pl si au creat un soft numit gigabox care e capabil sa pacaleasca reteaua si sa apara cu carduri virtuale drept locale si sa apara si cu denumirea de gbx 2.25;
    cei care-l aveti,faceti un mic experiment dati-i level A1 A1 care normal pe
    un server linux nici nu ajunge la peerurile lui din propriul cwshare iar
    pe dream A1 face sa-i mearga doar lui local;acestea fiind zise si A1 dat
    urmariti in trace ce trafic va face si veti constata ca face un trafic de cereri
    ECM si CW de parca i-ati fi dat nivel A7 !
    asa ca atentie mare,ca va face reshare mare la carduri si ingreuneaza si reteaua si restul peerurilor voastre de la care "suge" prin voi

Living an analog lifestyle in a digital world

TÔrnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcelll View Post
    tocmai am citit pe un forum ca acest peer numit si MAT82 care cred ca multi il au deja in cwshare este admin pe forumul www.sdtv.pl si au creat un soft numit gigabox care e capabil sa pacaleasca reteaua si sa apara cu carduri virtuale drept locale si sa apara si cu denumirea de gbx 2.25;
    urmariti in trace ce trafic va face si veti constata ca face un trafic de cereri
    asa ca atentie mare,ca va face reshare mare la carduri si ingreuneaza si reteaua si restul peerurilor voastre de la care "suge" prin voi
    Adevarul e pe undeva pe la mijloc!
    Am facut acum un experiment cu linia lui (restul peers blocati) si rezultatele sunt urmatoarele:
    1. Traficul este imens, linia lui ocupa banda cat ceilalti cca 80 peers ai mei (asta era inainte de a bloca ceilalti peers, evident)
    2. De la el intra 12 (sic!) carduri locale si cca 160 virtuale --> Am verificat vreo 7-8 din localele lui si deschid pachetele fara probleme
    3. Cu linia lui se deschid majoritatea pachetelor de la noi (o singura exceptie), chiar daca nu le are in dist=1.
    4. Pingul pe linia lui este excelent!

Nu stiu cum sa concluzionez, cert este ca traficul si numarul de carduri locale ma duc si pe mine cu gandul la o manarie dar astept si parerile voastre.

Oricum, initiativa de a atraga atentia asupra unor peer e de luat in seama, dar cred ca trebuie tratata cu atentie pentru a nu aduce acuze nefondate cuiva.

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cool

Si eu il am ca peer si imi merge foarte bine sharing-ul.Intr-adevar are cam prea multe carduri in dist 1 dar atata timp cat nu-mi afecteaza calitativ gbox-ul il las.
    Voi faceti cum credeti.
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

este si la mine ca peer
    43 card
    9 card local
    10 dist 1
    24 dist 2
    are ţntradevar trafic destul de mare dar la mine ţnca nu se simte
    SAlu2
    PS .ţl am cu A1 A1 !¬!

Antes de postear en este foro, lea las normas y presÚntese. Y al presentarse respete las normas N║ 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

si asta e o noutate ? nu tre nici un soft sa faci virtualele drept locale se poate altfel si destul de simplu,numai ca e bine sa fim cinstiti ca se duce de rapa totul daca nu dam si locale
    strong 6xxx , progdvb , dreambox dm 500 s , lazer fta plus, kaon , ss2 , echolite 790 etc.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    De la el intra 12 (sic!) carduri locale .
    din mom. ce vezi 12 carduri locale e clar ca nu se poate pe dreambox nici daca ai sc8in1 pt. ca vin max 8 carduri+2 in slot =10 max
    deci normal ar tb. sa le aiba pe pc linux si cu 2 buc sc8in1 legat de cele 2 com-uri rezultand un nr. max. de 16 carduri locale..in acest caz ar trebui sa i le vezi numeraotate corespunzator adica la share info in cadrul sectiunii "slot"
    ar trebui sa-i fie enumerate de la slot 1 - slot 12
    oricum din surse ft. sigure stiu clar ca acest soft gigabox are capabilitatea sa
    transforme aparent orice card virtual drept card local,asa ca nu-i va fi greu sa aiba nici 30 carduri locale la o adica
    oricum testul A1 si traficul imens rezultat demonstreaza ca nu joaca corect
    si in proportie de 95 % numai ia CW-uri ,si de dat da 5 %

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

din mom. ce vezi 12 carduri locale e clar ca nu se poate pe dreambox nici daca ai sc8in1 pt. ca vin max 8 carduri+2 in slot =10 max
    deci normal ar tb. sa le aiba pe pc linux si cu 2 buc sc8in1 legat de cele 2 com-uri rezultand un nr. max. de 16 carduri locale..in acest caz ar trebui sa i le vezi numeraotate corespunzator adica la share info in cadrul sectiunii "slot"
    ar trebui sa-i fie enumerate de la slot 1 - slot 12
    oricum din surse ft. sigure stiu clar ca acest soft gigabox are capabilitatea sa
    transforme aparent orice card virtual drept card local,asa ca nu-i va fi greu sa aiba nici 30 carduri locale la o adica
    oricum testul A1 si traficul imens rezultat demonstreaza ca nu joaca corect
    si in proportie de 95 % numai ia CW-uri ,si de dat da 5 %
    tot nu m-ai inteles poti sa faci simplu sa ai si 100 de virtuale sa apara ca locale cu dreambox fara nici un soft special dar cum am zis , daca apelam la trucuri din astea si nu dam la schimb la un moment dat se face inflatie de locale
    strong 6xxx , progdvb , dreambox dm 500 s , lazer fta plus, kaon , ss2 , echolite 790 etc.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcobelo View Post
    tot nu m-ai inteles poti sa faci simplu sa ai si 100 de virtuale sa apara ca locale cu dreambox fara nici un soft special dar cum am zis , daca apelam la trucuri din astea si nu dam la schimb la un moment dat se face inflatie de locale

prietene,tu te repeti de 2 ori aici facand pe atotstiutorul,si de fapt nu ai nici un habar ce se intampla in acel protocol
    sigur ca stiu ca se pot "simula" carduri locale de pe key cu linie M in softcam,
    dar aici vorbim despre carduri locale simulate din alte carduri virtuale ce el le primeste de la alte peeruri
    de exemplu fa-mi tu fara "soft special" cum zici tu,un card local viasat (nds) sau C+ (cu ppv) care sa si mearga pe verificate,adica sa trimita key..
    porma scot palaria in fata Mariei Tale !

TÔrnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Traficul cred ca-l face cu linii X: din cccam! Are cineva linie de cccam cu el ca sa ne spuna daca acolo apar carduri din gb0x?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default !!

la mine merge perfect,tot de la el..
    poa sa faca trafic cat vrea ca nu ma ingreuneaza
    am gbox 2.1B si nu prea vad ce sa faca cccam la varianta asta.
    350 kg de scule!

TÔrnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gogi View Post
    la mine merge perfect,tot de la el..
    poa sa faca trafic cat vrea ca nu ma ingreuneaza
    am gbox 2.1B si nu prea vad ce sa faca cccam la varianta asta.
    Esti sigur? Facem un experiment mai pe seara?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

eu il am pe prokop asta ca peer de aproape jumate de an.. nu am avut probleme niciodata din cauza traficului pe care il face....insa, eu nu am vazut niciodata vreun card local la el..e permanent albastru...
    chestia e ca e singurul de la care mai vad carduri de B**M....
    ce o face, cum o face de are atatea carduri...nu ma intereseaza..e peer bun.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

prietene,tu te repeti de 2 ori aici facand pe atotstiutorul,si de fapt nu ai nici un habar ce se intampla in acel protocol
    sigur ca stiu ca se pot "simula" carduri locale de pe key cu linie M in softcam,
    dar aici vorbim despre carduri locale simulate din alte carduri virtuale ce el le primeste de la alte peeruri
    de exemplu fa-mi tu fara "soft special" cum zici tu,un card local viasat (nds) sau C+ (cu ppv) care sa si mearga pe verificate,adica sa trimita key..
    porma scot palaria in fata Mariei Tale !
    se poate tot ce vrei dar mai bine ma opresc aici pt ca nu mi-a placut discutiile aprinse de cand sunt pe forum.si de obicei ma aprind ungureste

TÔrnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Haideti sa lasam patosul si sa vedem daca totusi se poate face ceva. Topicul incepuse interesant, putem sa-l continuam asa? Plzzzz!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

DEci ţn concluzie
    este un peer este bun sau nu

Antes de postear en este foro, lea las normas y presÚntese. Y al presentarse respete las normas N║ 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)