Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce are receiverul cu LINUX in plus ?

Buna ziua

1.As vrea sa stiu de ce receiverele ce folosesc LINUX de ex. Dreambox sant mai bune ca si celelalte de ex Globo care nu foloseste linux ?, pt ca exista o mare diferenta de pret intre ele.
    2.Exista Keyuri speciale pentru fiecare receptor in parte in functie de model sau ele sant universale si se pot incerca in orice receiver ?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Practic nu se pot compara, atat iti spun, receptoarele cu Linux (Dreambox, in special, dar si Triple Dragon - afirmatia asta e pentru Onyx ) avand posibilitatea de adaugare diverse softuri. Asta este o descriere foarte simplista, tot ce trebuie sa intelegi in momentul asta este ca un Dreambox isi merita banii din plin.
    Vezi ca s-a scris mult pe aici pe tema asta, asa ca mai sapa ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Rec cu linux sunt mult mai fiabile. Ai posibilitatea de-a instala diferite pachete pe ele, poti face streaming pe PC, poti inregistra pe PC. Vezi detalii aici.
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Unhappy

Dar daca tot s-a deschis discutia nici eu nu pot sa inteleg diferenta intre un SS2 si un dreambox (le am pe amindoua si merg bine). Luind in considerare ce are la dispozitie un SS2 montat pe un sistem beton(procesor,rami,placi video,etc..)nici macar nu se compara cu viteza shi fiabilitatea chiar a unui breloc(dm 500) care la aceiashi configuratie abia asculti muzica.Asta nu intzeleg nici eu.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Nici macar nu incerca sa le compari, diferentele sunt prea mari si asa cum am scris mai sus, s-au tot discutat. Un singur exemplu, cred ca mai sunt zeci ... http://rdi-board.com/showthread.php?...dream+skystar2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De acord,dar nici cu linux ,sistemul pe comp ,sistemul nu se apropie de dream.De ce?asta nu pot sa inteleg ca banuiesc ca diferenta nu e asa de mare intre tunere.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sebitson View Post
    De acord,dar nici cu linux ,sistemul pe comp ,sistemul nu se apropie de dream.De ce?asta nu pot sa inteleg ca banuiesc ca diferenta nu e asa de mare intre tunere.
    In primul rand, poti compara vizionarea unui program pe monitorul calculatorului fata de un TV adevarat? Stiu ca poti sa legi un calculator si la TV, dar ce faci in situatia asta, ai dedicat un calculator de cateva sute de euroi pentru vizionarea programelor? Cu aceeasi bani iti cumperi un dm7020, daca nu chiar un dm7025.
    Poti compara calitatea receptiei SS2 vs Dream?
    Sharing? Nu o sa gasesti niciodata linii adevarate pt un SS2, toata lumea fuge numai cand aude asa ceva.
    Hai sa fim seriosi, nu ai cum sa compari un Logan cu un BMW, chiar daca ambele te pot duce din punctul A in punctul B!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)