Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Abonament Digi tv

Am intalnit o problema cu un contract la o persoana.Ma rugat sa il sfatuiesc ce sa faca dar nu stiu ce sa ii spun. A cumparat kit digi complet de la Elstar in aprilie 2005.Totul in regula dar dupa un an si ceva a constatat ca decodorul si cardul sunt pe alt nume, si el a platit pe numele lui.La nr lui de card e inregistrata o alta persoana fara nr de telefon cu care nu poate lua legatura.Deci cardul lui e la cineva si el are cardul altuia. Cei de la digi i-au spus sa caute acea persoana,cei de la elstar nu stiu ce sa intamplat.De aproape un an nu a mai platit abonament deloc,nici pe numele lui si nici pentru cardul pe care il detine.El nu poate renunta la contract pentru ca nu detine cardul care e pe numele lui,dar nu il poate preda nici pe cel pe care il detine pentru ca nu e titularul.Ce poate face? Care sunt urmarile unei astfel de situatii? Sper ca nu v-am imbarligat si m-ati inteles.
    Va multumesc anticipat pentru sfaturi!
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bosbiciu View Post
    Am intalnit o problema cu un contract la o persoana.Ma rugat sa il sfatuiesc ce sa faca dar nu stiu ce sa ii spun. A cumparat kit digi complet de la Elstar in aprilie 2005.Totul in regula dar dupa un an si ceva a constatat ca decodorul si cardul sunt pe alt nume, si el a platit pe numele lui.La nr lui de card e inregistrata o alta persoana fara nr de telefon cu care nu poate lua legatura.Deci cardul lui e la cineva si el are cardul altuia. Cei de la digi i-au spus sa caute acea persoana,cei de la elstar nu stiu ce sa intamplat.De aproape un an nu a mai platit abonament deloc,nici pe numele lui si nici pentru cardul pe care il detine.El nu poate renunta la contract pentru ca nu detine cardul care e pe numele lui,dar nu il poate preda nici pe cel pe care il detine pentru ca nu e titularul.Ce poate face? Care sunt urmarile unei astfel de situatii? Sper ca nu v-am imbarligat si m-ati inteles.
    Va multumesc anticipat pentru sfaturi!
    Merge la ceea mai apropiata caserie RDS, cere un formular tipizat de reclamatii, sa aiba la el chitantele cu care a platit pana acum, contractul lui, completeaza reclamatia, cere nr. de inregistrare si sa le zica la cei de acolo sa trimeata formularul completat la biroul de reclamatii. Simplu, nu trebuie sa-l faca pe detectivul.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)