Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down atentzie la dreambox 600 pvr nu cumparatzi !!!!

citesc pe multe forumuri intenatzionale si pe cele italiene ca 80% din dreamurile dm 600 pvr.ultima creatzie a celor de la dreammultimedia .au probleme cu alimentatorul.
    sunt la fel ca dm500 cu alimentator extern pe 12v.aceste alimentatoare dupa 2-3 ore de utilizare intensa explodeaza pur si simplu.e pacat sa platesti 300 si ceva de euro pe o asemenea jucarie.asteptatzi noile modele de 600pvr,nu facetzi pe betatester-ul cu banii vostri.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai ce pierzi ? Doar alimentatorul extern . Boxul nu pateste nimic ....
    E o pierdere si aia , insa nu atat de mare .

Posts Thanks / Likes

inca nu se stie care este problema.poate fi un defect de fabricatzie al decodorului.un consum exccesiv de curent.sau cel mai probabil un defect al alimentatoarelor facute la chinezi.
    si mai sunt si alte riscuri de incendiu si ranire.daca explodeaza cand esti la serviciu sau la cumparaturi?daca explodeaza cand este cineva in preajma?
    e.t.c.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Dm600 Pvr

Crezi ca cei de la Dreamultimedia nu fac nimic in sensul asta?Se mai intampla si la case mai mari ..asa ca ...nu trebuie sa intri in panica!Informatia e foarte buna dar nu opri comertul cu DM600 ca o sa se supere cei de la Dreamultimedia pe tineLa urma urmei e un alimentator si daca are TUV si marcaj CE pe el nu au decat sa plateasca daune celor la care ''explozia'' va produce pagube!
    VU+duo/VU+Ultimo/DM800/AL Offset 1,95/toroidal 90 16lnb/;

Banned

Posts Thanks / Likes

Acum ceva luni au fost baterii de laptop care au explodat , dar nu stiu sa fi fost cineva ranit ....

Posts Thanks / Likes

eu v-am avertizat.e neplacut sa cumperi ceva nou si care si costa si sa te trezesti ca se strica din vina producatorului.e oarecum jenant.dreammultimedia nu se dezminte deloc.
    nu au facut un receptor care sa nu aiba vreun defect.
    eu le-am avut pe toate.va spun din experientza.
    decizia este a voastra

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nightmarebox , produse NightmareMultimedia .
    Au ratat vreo ocazie ?

Banned

Posts Thanks / Likes

Proverb polonez : Unde`i riscu'i si castigul .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cred ca ar fi cazul sa te orientezi spre un Triple Dragon.Nu temperaturi ridicate ,nu probleme cu alimentarea....
    VU+duo/VU+Ultimo/DM800/AL Offset 1,95/toroidal 90 16lnb/;

Banned

Posts Thanks / Likes

Zeci de mii de Dreamboxuri exista fara probleme , stai linistit ca nu e o modalitate de reclama gratuita la Triple . Aici e ca la Steaua Dinamo : fani pe viata .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

io am dm500 de trei ani ala cu tuner philips si merge ca cand era tanar .
    Fiti Aliati
    Dreambox

Posts Thanks / Likes

mai oamenilor nu e vorba de 1 receptor cumparat si ala merge bine.mie mi-au trecut prin maini 100 de dreamboxuri si alte decodoare linux.
    defectele se vad atunci cand ai dea face cu mai mule decodoare de acelasi fel.
    va spun din experientza cel mai bun la ora actuala este dm7020 cu tuner philips a2a serie.cele facute in germania fara probleme la lan.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce ma distreaza faptul ca posesorii de Triple Dragon lauda atat de mult jucaria lor,incat uita sa pomeneasca de multiplele bug-uri pe care programatorii nu au fost in stare sa le rezolve de ani de zile si de asemenea uita si problemele hardware semnalate de zeci de useri,cum ar fi problema ''dungilor verzi'' ,ramasa nerezolvata si in momentul de fata ,pt amanunte aruncati o privire aici http://www.triple-dragon-fan.de/boar...?threadid=2787 si aici http://www.triple-dragon-fan.de/boar...ilightuser=114
    Mi se pare normal sa fim impartiali,indiferent de ''scula'' ce o avem ,pt ca nu suntem nici dealeri ,nici platiti de firmele respective ,si semnaland atat punctele tari,cat si punctele slabe,ale unor aparate deloc ieftine,fiecare sa poata lua decizia de a cumpara in deplina cunostinta de cauza...
    Cheers

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sa rezolvat cu alimentatorul.(la unii dealeri)
    citeste titlul

http://www.sat-world.com/cgi-bin/sat.../View/10004345

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by viasat View Post
    Ce ma distreaza faptul ca posesorii de Triple Dragon lauda atat de mult jucaria lor,incat uita sa pomeneasca de multiplele bug-uri pe care programatorii nu au fost in stare sa le rezolve de ani de zile si de asemenea uita si problemele hardware semnalate de zeci de useri,cum ar fi problema ''dungilor verzi'' ,ramasa nerezolvata si in momentul de fata ,pt amanunte aruncati o privire aici
    nu m-am lovit niciodata de bugul "dungi verzi", totusi, desi am "pipait" suficiente scule pina acum cea ma stabila a fost TD. Desi softul mai are citeva lipsuri (sa nu uitam ca la dream softul sa dezvoltat in decurs de 4 ani cu ajutorul unei comunitati mult mai mari si in primii 2 ani a fost catastrofal).

TD nu a avut niciodata probleme cu tunerul, sursa de alimentare, placa de retea, iesirea video si softul a fost si la inceput mult mai stabil ca la dream. La ora actuala, sigurul lips major este un plugin pt decodarea DVB subtitles. Mai e si problema cu CCcam dar pe mine nu ma deranjeaza pt ca nu am de gind sa folosesc. Se pare ca anul asta apare softul V2 care e momentan in faza beta si e total diferit fata de ce e acum.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)