Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default UPC Romania de VANZARE !!!

Se pare ca cei de la UPC cauta client pentru filiala lor din Romania, vor sa o intinda din Romania...

Decat sa se lupte cu RCS/RDS mai bine prefera sa vanda(in profit bineinteles) . Interesant...

Toate cele bune !

P.S.: Daca o sa aflu mai multe o sa va mai zic, dar deocamdata atat stiu, poate stiu si altii alte detalii...
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pai la preturile lor de la catv,cum sa lupte cu RCS-RDS?
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Zvonuri sunt foarte multe, dar trebuie sa ne dai si o sursa. Deja s-a mai zis ca INES s-a vandut la RCS si chestia e cat se poate de falsa. Acum UPC la altii. Permiteti-mi sa fiu circumspect.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Si daca e adevarat, un eventual cumparator nu va putea fii decat un mare operator international de telecomunicatii

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Am spus si eu acum cateva saptamani ca am auzit un zvon cum ca RDS-ul o sa cumpere UPC.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default nasol

ar fi nasol rau

concurenta din parti ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cea mai sigura supozitie ar fi Deutche Telekom. Sunt cam singurii care ar putea avansa o suma care sa acopere cerintele UPC-ului daca va fi cazul.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Bowser View Post
    Zvonuri sunt foarte multe, dar trebuie sa ne dai si o sursa. Deja s-a mai zis ca INES s-a vandut la RCS si chestia e cat se poate de falsa. Acum UPC la altii. Permiteti-mi sa fiu circumspect.
    Mai uita-te odata la acel topic, am zis ca nu stiu sigur, daca poate sa imi confirme cineva acest lucru . Crede-ma ca pe unde am intrebat si sunt persoane cu multe relatii si cunostinte pe piata de telecomunicatii de la noi nimeni nu a putut sa imi dea un raspuns clar in legatura cu vanzarea INES catre RDS .

Pe de alta parte UPC si-a vandut anul trecut participatiunile pe alte 2 piete unde nu facea fata concurentei: Franta si Suedia, dar si-a intarit pozitiile in Cehia si Belgia si a intrat in forta pe piata elvetiana .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Zvonul circula printre angajati din noiembrie,s-ar putea sa fie ceva adevar atata timp cat din ce era planificat pentru 2007 nu s-a facut nimic...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Se pare ca cei de la UPC cauta client pentru filiala lor din Romania, vor sa o intinda din Romania...

Decat sa se lupte cu RCS/RDS mai bine prefera sa vanda(in profit bineinteles) . Interesant...

Toate cele bune !

P.S.: Daca o sa aflu mai multe o sa va mai zic, dar deocamdata atat stiu, poate stiu si altii alte detalii...

Chiar credeti ca companiile de cablu se lupta pentru clienti sau se inteleg intre ele pentru zone si nu intra in zona in care este alt operator de cablu cu care are intelegere . Acum cativa ani m-am mutat in alt cartier si nemultumit de oferta upc m-am adresat astral ( inca nu il cumparase upc ) pentru cablare si raspunsul a fost ca in zona este upc si sa apelez la ei ca nu intra in zona unde este alt operator

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx View Post
    RDS nu mai are bani la ora actuala pt nimic, "aventura" 3G si subventionarea serviciului DIGI ia costat destul...
    de parca tu ai stii tu ceva concret in sensul asta
    yada yada

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by siZan View Post
    de parca tu ai stii tu ceva concret in sensul asta
    Man.. stiu mai multi pe aici .. ca RDS nu prea se descurca cu banii!
    Au datorii
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

RDS&RCS si daca ar avea banii nu s-ar putea implica direct intr-o asemenea achizitie. Nu uitati ca exista Consiliul Concurentei care cu siguranta nu ar accepta o astfel de tranzactie. Nu uitati ca a durat o gramada si acceptul pt Astral&UPC si nu era chiar asa pozitie de monopol.
    S-a mai spus aici de Deutsche Telekom. Aceasta companie niciunde in lume nici direct nici prin subsidiare nu face altceva decat data&telecom. Oare de ce ar achizitiona in Romania retransmisii de programe audiovizulale chiar si digitale?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by TURMIX24 View Post
    RDS&RCS si daca ar avea banii nu s-ar putea implica direct intr-o asemenea achizitie. Nu uitati ca exista Consiliul Concurentei care cu siguranta nu ar accepta o astfel de tranzactie. Nu uitati ca a durat o gramada si acceptul pt Astral&UPC si nu era chiar asa pozitie de monopol.
    S-a mai spus aici de Deutsche Telekom. Aceasta companie niciunde in lume nici direct nici prin subsidiare nu face altceva decat data&telecom. Oare de ce ar achizitiona in Romania retransmisii de programe audiovizulale chiar si digitale?
    Serios? si acest Consiliu pe unde pusca mea era cand RTC avea monopol absolut la telefonie fixa Vrei vreo zece exemple de monopol absolut din tarisoara noastra? Cateva poate te ating si pe tine... de exemplu cand iti platesti facturile la Distrigaz.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu le platesc la EON Gaz Romania .... Deci nu e chiar monopol ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)