Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down HOTIE LA BOOM - atentie la facturi

Pana acu nu am fost curios ce drac scrie pe factura de boom care oricum sosea la o adresa inexistenta in orasul meu...... dar azi am vazut ca am si am platit ca prostu HBO MAX PACK desi in afara de pachetul sport nu am activat sau dezactivat vreodata alta optiune la geniile alea de la kk-boom....

Azi am sunat de vreo 5 ori si cred in cinstea falimentului mult asteptat si iminent au pus niste tantalai sa raspunda la telefon ca nu au operatori disponibili si sa le las nr de mobil ca ma suna ei .... secolu viitor ca doar de unde bani sa suni pe mobil sute de clienti cu nspe mii de probleme........

INTREBARE DE BARAJ : Nu era mai simplu ca tantalaii sa preia problemele si alti tantalaii miine poimiine sa incerce sa le rezolve.....

DECI ATENTIE LA FACTURI SI LA CE PLATITI CA SE PARE CA AU LUAT BOALA DE LA DIGI SI MAI ACTIVEAZA PE LA FRAIERII DE LE DAU SUTE DE MII CATE UN PACHET suplimentar CA UNDE DAI 80 LEI POTI DA SI 100 CA NU SE VEDE........

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    Pana acu nu am fost curios ce drac scrie pe factura de boom care oricum sosea la o adresa inexistenta in orasul meu...... dar azi am vazut ca am si am platit ca prostu HBO MAX PACK desi in afara de pachetul sport nu am activat sau dezactivat vreodata alta optiune la geniile alea de la kk-boom....

Azi am sunat de vreo 5 ori si cred in cinstea falimentului mult asteptat si iminent au pus niste tantalai sa raspunda la telefon ca nu au operatori disponibili si sa le las nr de mobil ca ma suna ei .... secolu viitor ca doar de unde bani sa suni pe mobil sute de clienti cu nspe mii de probleme........

INTREBARE DE BARAJ : Nu era mai simplu ca tantalaii sa preia problemele si alti tantalaii miine poimiine sa incerce sa le rezolve.....

DECI ATENTIE LA FACTURI SI LA CE PLATITI CA SE PARE CA AU LUAT BOALA DE LA DIGI SI MAI ACTIVEAZA PE LA FRAIERII DE LE DAU SUTE DE MII CATE UN PACHET suplimentar CA UNDE DAI 80 LEI POTI DA SI 100 CA NU SE VEDE........

Exista la un moment dat o oferta promotionala la pachetul Supercinema , 3 luni MaxPack-ul gratuit .Daca beneficiai de acea oferta si dupa acele 3 luni doreai sa renunti la pachetul respectiv trebuia sa faci o cerere in scris pentru a anula acel pachet.Cei care nu au facut cerere merg in continuare cu max pack pe factura.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

... la ce te-ai referit? Daca la promotia care a fost anul trecut la Digi TV privind pachetul MaxPak, care era oferit doua luni gratuit si inainte de expirarea acestei periode trebuia sa trimita inapoi formularul completat fara sa plateasca taxe postale... nu stiu... era prea complicat?
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Plictisit Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu era complicat, era aiurea total. De ce sa ma deranjez eu sa confirm ca nu mai vreau ceva ce nu am cerut? Si in plus daca mie nu mi-a venit formularul prin posta Cum demonstram unul altuia ca am avut sau nu formularul? De unde sa stiu eu ca trebuie ca confirm ca nu mai vreau? Poate fi promotie 1 luna sau 6.
    Digi - Humax , Kathy 910

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by solver View Post
    Nu era complicat, era aiurea total. De ce sa ma deranjez eu sa confirm ca nu mai vreau ceva ce nu am cerut?
    E o smecherie sa ia banii de pe oameni. Cand veri ceva in plus ceri.
    Sau o fi vorba de profesionalism in viziunea BOOMUS EXTRASATELITUS?
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by solver View Post
    Nu era complicat, era aiurea total. De ce sa ma deranjez eu sa confirm ca nu mai vreau ceva ce nu am cerut? Si in plus daca mie nu mi-a venit formularul prin posta Cum demonstram unul altuia ca am avut sau nu formularul? De unde sa stiu eu ca trebuie ca confirm ca nu mai vreau? Poate fi promotie 1 luna sau 6.
    Eu vorbeam de Digi TV, unde cand incheiai contractul, primeai si formularul pe care trebuia sa-l trimiti inapoi... daca vroiai puteai sa-l completezi pe loc si sa arunci in prima cutie postala... nu era mare lucru...
    Moteck DigiPower SG-2100

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Eu vorbeam de Digi TV, unde cand incheiai contractul, primeai si formularul pe care trebuia sa-l trimiti inapoi... daca vroiai puteai sa-l completezi pe loc si sa arunci in prima cutie postala... nu era mare lucru...
    CIUCIU PROMOTIE - hotie pe fata nu e nici o promotie .... si era vorba de boom nu de digi..... mai stiu n cazuri cand s au trezit oamenii pe factura cu desene animate si altele activate asa la oha de falitii astia.....

p.s. APROPO DE 5 ZILE SUN si raspunde cate una sau unu ca nu is agenti disponibili sa le las numaru ca ne suna ei ... of course ca l-am lasat si degeaba (nu m-a sunat niemni) deci mai nou nici nu poti vorbi cu cineva sa activeze sau dezactiveze ceva .....
    Cred ca se pregatesc de tras obloanele....

Apropo cei care aveti boom si platiti 12 sau 9.99 euro gasiti 2-3 care le trebuie pe undeva prin tarile calde si au 10 - 12 euro sa dea lunar si scapati de acest operator de rahat....... e solutia cea mai la indemana..... eventual dupa va reabonati la 6.99 euro..... daca mai aveti curaj... eu nu mai am....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

CIUCIU PROMOTIE - hotie pe fata nu e nici o promotie .... si era vorba de boom nu de digi..... mai stiu n cazuri cand s au trezit oamenii pe factura cu desene animate si altele activate asa la oha de falitii astia.....
    ... aha, imi cer scuze, dar tu ai facut o comparatie cu... nah, asta e... case closed
    Moteck DigiPower SG-2100

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate cei de la Boom nu copiaza de la Digi decat problemele din trecut (lipsa facturilor si taxarea max-pack).
    N-ar fi rau daca ar invata altceva de la Digi , poate asa n-ar mai fi codasii DTH-urilor autohtone.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default boom mioritic

Boom a invatat de la altii

Pe vremea Conexului ...o data "DIN PURA INTAMPLARE" au activat casuta vocala la toti abonatii...

cica au facut cateva milioane de $ in cateva zile

asa ca ,,,ce a facut BOOM e atat de minor ,,,ca nici nu are rost sa povestim

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valentinchris View Post
    Boom a invatat de la altii

Pe vremea Conexului ...o data "DIN PURA INTAMPLARE" au activat casuta vocala la toti abonatii...

cica au facut cateva milioane de $ in cateva zile

asa ca ,,,ce a facut BOOM e atat de minor ,,,ca nici nu are rost sa povestim

Sa nu comparam un gigant cu un purice........ dar magaria e magarie ..... de o saptamana incerc sa dezactivez si cred ca a fugit lumea din call center... nu mai e nimeni....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)