Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Bomba de 1 MAI : ExtraNews : 19.000 (exclusiv)

Tocmai am fost sunat de catre Fanta , care nu are acces la internet si rugat sa public aici cifra abonatilor Boom .
    Cifra a mai fost publicata , dar se pare ca nu a fost explicat modul de calcul .

In urma intalnirii cu un actionar Boom (care s-a retras din functiile de conducere , dar a ramas actionar) si care se pare ca este mai putin secretos ca altii , ieri se inregistrau 19.000 abonati Boom . Restul pana la aproximativ 26.000 reprezinta cei care poseda receiverul 2 . Asadar 19.000 de abonati platitori , aproximativ 7.000 dintre ei au 2 receivere .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Asadar 19.000 de abonati platitori , aproximativ 7.000 dintre ei au 2 receivere .
    Super performanta .............
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Banned

Posts Thanks / Likes

Informatia asta cred ca se vroia ca un cadou bomba la implinirea 1 an de cand activeaza Boom in Romania : 19.000 de abonati :12 luni = 1.583 abonati pe luna/national : 41judete = ~38 abonati/ luna/judet .

La 38 (media) de abonati lunar / judet inseamna 1 singur montator pe judet care instaleaza cate 2 antene pe zi de luni pana joi [aproximativ] , in rest vacanta (fortata)
    (Aritmetica nu minte)

Extrasatelit . Microperformanta .
    Next in home entertaninment ? Yes , closing bell .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu e frumos cum pui problema. De fapt cum tragi concluziile. Pe mine nu ma intereseaza succesul sau insuccesul vreunui DTH, dar sa te bucuri de inchiderea unui provider... Vrem concurenta, diversificare, dar pana la un anumit punct.
    Si ce daca sunt 19000? Nici Lotus nu vinde cat Fiat, si totusi supravietuieste. Si nici nu se compara.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MariusT View Post
    Nu e frumos cum pui problema. De fapt cum tragi concluziile. Pe mine nu ma intereseaza succesul sau insuccesul vreunui DTH, dar sa te bucuri de inchiderea unui provider... Vrem concurenta, diversificare, dar pana la un anumit punct.
    Si ce daca sunt 19000? Nici Lotus nu vinde cat Fiat, si totusi supravietuieste. Si nici nu se compara.
    Corect, dar Lotus inseamna supercalitate.... si de aici renume+preturi pe masura.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

ma mir ca nu au numarat si femeile de servici din casele celor cu bum sau numarul de persoane venite in vizita la abonati
    Vlahopol TV

STUFSTOC, STUFSTOC, STUFSTOC

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MariusT View Post
    @MariusT & all care nu au acces la documentele oficiale de instalare Boom

Fiecare client are un singur ACC/CONT (account/cont) iar pe acest cont de client sunt trecute si receptoarele suplimentare
    Acum cateva saptamani deja erau peste 30.000 de conturi normale (clienti normali, cu 1,2 sau 3 receptoare pe acelasi cont) deci peste 30.000 de abonamente principale normale (deci fara sa punem la socoteala receptoarele suplimentare)
    De ce li se spun CLIENTI NORMALI ?
    Pentru ca exista si clienti VIP (care vor Boom la hotel, pensiune, cabana sau clienti care isi fac cate 3-4 abonamente in tot atatea locatii) si clienti HAT (cei care au asigurat pana acum echipamentele si-au instalat si ei Boom) sau DTH
    In concluzie, la ora actuala, sunt peste 30.000 de clienti normali plus restul categoriilor (care au mai multe ACC-uri)
    Daca am pune la socotela receptoarele suplimentare (deci castig pe receptor suplimentar 3 euro + tva) am avea inca 8-9.000 de taxe de 3 euro pe langa cele 30.000 de abonamente principale Boom
    Dar repet, sunt in jur de 31.000 de abonamente principale numai la clienti notati cu N (normal)
    Iata mai jos si un document de instalare Boom

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Banned

Posts Thanks / Likes

Evident vom crede de fiecare data sursa credibila : in cazul de fata actionarul Boom . Asadar 19.000 de abonati platitori , la data de ieri .

Linguseala ieftina a unor montatori departe de Bucuresti nu intereseaza , ba chiar implicarea lor pana la lacrimi in a demonstra contrariul este penibile si patetica .
    Probabil Fanta va scrie mai multe cand se intoarce . Ma gandesc ca nu suna din strainatate sa anunte lucrul aceasta doar pentru ca nu are ce face .

Sa recunoastem ca Boom e un mare flops indiferent ce zic cei cativa montatori de Boom platiti sa nege orice cifra aparuta in public .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Evident vom crede de fiecare data sursa credibila : in cazul de fata actionarul Boom . Asadar 19.000 de abonati platitori , la data de ieri .

Linguseala ieftina a unor montatori departe de Bucuresti nu intereseaza , ba chiar implicarea lor pana la lacrimi in a demonstra contrariul este penibile si patetica .
    Probabil Fanta va scrie mai multe cand se intoarce . Ma gandesc ca nu suna din strainatate sa anunte lucrul aceasta doar pentru ca nu are ce face .

Sa recunoastem ca Boom e un mare flops indiferent ce zic cei cativa montatori de Boom platiti sa nege orice cifra aparuta in public .

de dragul adevarului, care e numele actionarului?
    Humax DIGI2+, Strong 6155, SRT2100, 1,2m Al, 0,2 Inverto

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

N-ai sa afli (prietenii stiu de ce).

Banned

Posts Thanks / Likes

Daca dorea sa-i fie publicat numele , era publicat , evident , dar deocamdata nu sunt mandatat sa dau aceasta informatie .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am pus pe masa un document oficial, foarte exact, cu numaratoare foarte exacta a ACC-ului (numarul ACC-ul este cel mai util pentru a gasi clientul in baza de date sau daca nu numarul lui de telefon)
    Deci nu se joaca nimeni cu numaratoarea ACC-urilor... ele fiind ''numarul matricol'' pentru fiecare client in parte
    La ''ORDIN DE EXECUTIE NR. 47562'' se traduce: totalitatea instalarilor normale(de regula clienti cu un abonament, cu sau fara rec suplimentare) + instalari la clienti VIP sau speciali + interventii + adaugare receptoare sau alte deplasari la clienti
    ACC-ul e baza si numaratoarea clientilor Boom

Si apropo de bombe... in curand va fi ceva foarte important la Boom
    Ceva ce o sa-i dezamageasca extrem de tare pe cei care doresc falimentul Boom... notati si copiati undeva acest post al meu
    Acest ceva se pare ca vine in urma unor recorduri de activari pentru luna februarie, martie, aprilie... cu alte cuvinte, se intra in normal si se vor pune in discutie reluarea proiectelor de inceput (dezvoltare platforma)

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cred ca are dreptate rz...mi-a spus si mie o pasarica ceva despre activari peste norma, platite cu o suma suplimentara in aceste zile...
    sigur ca numarul mic de abonati nu convine celor de la boom dar cred ca sunt clienti seriosi, platitori si mai stabili decit la alte dth-uri...
    cred totusi ca este mai important cit se incaseaza de la un abonat decit numarul de abonati...asta in perspectiva unei afaceri durabile...

tot pasarica mi-a spus si ceva despre lipsa de stb-uri si obligatia de a instala doar un stb/abonat in ultima luna...se asteapta un import mai consistent de aparate la inceputul lunii mai...

ca si la fotbal, de multe ori sunt interesante si meciurile la retrogradare nu numai cele pentru champions league ))

Banned

Posts Thanks / Likes

Daca pui in balanta spusele unui actionar si spusele unui montator care isi apara locul de munca , balanta inclina clar spre versiunea actionarului .

Eu zic sa il asteptati pe Fanta , care revine in tara marti . Poate el va va spune numele persoanei . Eu nu vreau sa creez probleme nimanui , de nici un fel .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@cableguy,

Restrictia de un receptor la fiecare abonat (din cauza epuizarii stocului de receptoare) a incetat acum cateva zile... eu am instalat mai mult de 20 de receptoare in ultima saptamana, deci nu am mai avut restrictie
    Ce nu am crezut acum cateva luni ca se va intampla, iata se transforma in realitate si avem liste de asteptare penntru clienti cu abonamente de peste 60 EURO!
    Evident este vorba despre clientii considerati VIP, cu pensiuni, cabane si hoteluri... nu am crezut sa am liste de asteptare pentru aceasta categorie si ma vad nevoit sa mai aduc ajutoare in echipa de instalare!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)