Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile Help Please!!!(SkyStar 2 USB Box pentru laptop)

Salut.
    Mi-am tras o placa SkyStar 2 USB Box pentru laptop. De mers merge bine doar pentru 30 de minute dupa care imaginea se intrerupe deasemenea si sunetul si ingheata tot. Trebuie restartat si inca juma' de ora si tot asa... Deasemenea am o noua nelamurire. Am sa va rog din nou sa ma ajutati. La Setings, DirectShow, Filters, este pe placa veche si filtrul Sonic Cinemaster DS Video Decoder. Este si la Add Filter. La placa noua pe USB este dar numai cu rosu, deci nu este activa si nici la Add nu e deloc. Aveti idee cum pot sa aduc filtrul Sonic in filtrele mele si cum sa-l folosesc ca eu de asta sint cam cel mai multumit si vreau sa-l folosesc tot pe asta si pe laptop.
    Mersi mult de raspunsuri,
    Cu respect,
    James.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile ...continuare...

Aveti idee deasemenea, daca am un LNB cu 2 iesiri unul conectat la Diseq si unul direct la placa daca intra in conflict sau daca nu se pupa unul cu altul la acelasi LNB? Adica sa pun 2 LNB-uri separate pe aceeasi antena?
    James.

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Ar trebui sa specifici ce program folosesti pe laptop , in mod normal AltDvb ar trebui sa mearga deoarece procentul de ocupare al procesorului este mic fata de alte programe , apoi trebuie incercate diferite filtre grafice sa vezi care merge bine in vazul tau ( video , memorie , procesor ? ) . Mai conteaza si versiunea pluginului de decodare deoarece si la mine unele versiuni de VPlug duceau la blocarea calculatorului . In ce priveste problema cu lnb-ul dublu daca am inteles eu bine o iesire merge la SS2 USB iar alta iesire merge intr-un diseqc de acolo la alt receptor , nu e nici o problema . Singura observatie ar fi ca lnb-ul dublu vede o singura pozitie orbitala pe cind doua lnb-uri puse in focarul unei antene vor receptiona doi sateliti mai mult sau mai putin apropiati .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

ai cpu cu dual core sau hypertrading, si asta produce acest efect ?
    daca da atunci trebuie sa gasesti o metoda sa utilizezi decat un CPU sau CPU virtual.
    With love,
    Arcan

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)