Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Neplaceri Dolce si Digi

vREAU SA SEMNALEZ MICI PROBLEME PE CARE LE INTAMPIN.
    AM atat Digi ( Humax II) CAT SI dOLCE. Am sa punctez ceea ce ma deranjeaza pe mine la cele 2 .
    La Dolce ma deranjeaza ca de cele mai multe ori pe canalele gen Discovery , AXN MAI TOT TIMPUL TREBUIE SA SETEZ coloana audio in engleza ea fiind de cele mai multe ori in maghiara FARA SA IL SeTEZ EU ASA . DE CE? VI SE INTAMPLA SI VOUA?
    Cu Digi am inceput prost de la inceput .Deci pe 28 august 2006 trece prin comuna mea celebra CARAVANA DIGI TV( bine eu doream sa ma abonez inca din iarna lui 2005 am si facut cerere pe lista de asteptare de pe site - deci cunosteam tot despre ei ). bun deci fac contract cu ei semnez hartiile imi alaeg pachetele si imi da decodorul plus smartcardul urmand ca in maxim 2 saptamani sa vina sa imi instaleze antena . in oferta era clar . 2 luni gratuit toate programele inclusiv HBO SI CINEMAX. SI CE SA VEZI :
    ei vin tocmai pe 9 octombrie dupa zeci de telefoane . imi instaleaza antena si cand colo ce sa vezi . duduia de la call center nu imi activeaza toate programele si imi explica ca cele 2 luni de gratuitate au expirat, dgeaba incerc eu sa le explic ca le trimit prin fax procesul verbal cu data cand a fost efectuata instalarea nu am reusit. de atunci am terminat-o cu digi si am pus si Dolce .urmand sa imi reziliez contractul cu digi la vara cand se face un an .
    recunosc ca deocamdata digi are mai buna oferta ca dolce ( receptor maui bun , canale ppv ) dar de mine si-au batut joc.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Poate ar trebui sa inceteze toate ofertele din Romania , si clientul sa nu se aboneze pentru 2 luni gratuite sau 10 zile pachetul X gratuit .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by butagheorghe View Post
    AM atat Digi ( Humax II) CAT SI dOLCE. Am sa punctez ceea ce ma deranjeaza pe mine la cele 2 .
    La Dolce ma deranjeaza ca de cele mai multe ori pe canalele gen Discovery , AXN MAI TOT TIMPUL TREBUIE SA SETEZ coloana audio in engleza ea fiind de cele mai multe ori in maghiara FARA SA IL SeTEZ EU ASA . DE CE? VI SE INTAMPLA SI VOUA?
    Cu Digi am inceput prost de la inceput .Deci pe 28 august 2006 trece prin comuna mea celebra CARAVANA DIGI TV( bine eu doream sa ma abonez inca din iarna lui 2005 am si facut cerere pe lista de asteptare de pe site - deci cunosteam tot despre ei ). bun deci fac contract cu ei semnez hartiile imi alaeg pachetele si imi da decodorul plus smartcardul urmand ca in maxim 2 saptamani sa vina sa imi instaleze antena . in oferta era clar . 2 luni gratuit toate programele inclusiv HBO SI CINEMAX. SI CE SA VEZI :
    ei vin tocmai pe 9 octombrie dupa zeci de telefoane . imi instaleaza antena si cand colo ce sa vezi . duduia de la call center nu imi activeaza toate programele si imi explica ca cele 2 luni de gratuitate au expirat, dgeaba incerc eu sa le explic ca le trimit prin fax procesul verbal cu data cand a fost efectuata instalarea nu am reusit. de atunci am terminat-o cu digi si am pus si Dolce .urmand sa imi reziliez contractul cu digi la vara cand se face un an .
    recunosc ca deocamdata digi are mai buna oferta ca dolce ( receptor maui bun , canale ppv ) dar de mine si-au batut joc.
    Poti sa-mi trimiti prin mess PV de instalare scanata, sa vad daca te pot ajuta. Sorry pentru neplaceri cauzate de aceasta intamplare.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Iti multumesc pentru intentia ta de a ma ajuta dar nu vad cum ai putea face asta . Repet . am primit decodorul pe 28 august 2006, instalarea antenei s-a facut pe 9 octombrie. daca atunci nu m-au luat in seama cum se va rezolva acuma . eu pot demonsta cu hartii asta pentru ca am PV dar cum voi demonstra acuma ca nu am activat bonusul pe cele 2 luni .
    e trecut dar am fost ff dezamagit de treaba asta . eu nu condamn digi pentru asta . mai mult ca sigur am dat peste niste angajati tampiti si prosti

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Poate ar trebui sa inceteze toate ofertele din Romania , si clientul sa nu se aboneze pentru 2 luni gratuite sau 10 zile pachetul X gratuit .
    Nu stiu cum ai fi facut tu in locul lui.Oferta buna, rea cum e trebuie respectata.Cind promiti un lucru trebuie sa-l respecti.Nu cred ca pe aia de la digi ai intereseaza faptul ca sa abonat pentru alea 2 luni gratuite .Ai intereseaza sa ramina clientul la ei si sa plateasca in continuare.
    Dupa parerea mea trebuie schimbata mentalitatea celor de la call center.Trebuie sa inteleaga faptul ca nu ne fac o favoare prin faptul ca raspund la telefon ci a-si fac munca lor pentru care sint platiti.Problema mare e ca este o mentalitate generala in romania.La marea majoritate a magazinelor cind ceri ceva se uita la tine ca si cum l-ai deranjat pe respectivul.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Iti multumesc pentru intentia ta de a ma ajuta dar nu vad cum ai putea face asta . Repet . am primit decodorul pe 28 august 2006, instalarea antenei s-a facut pe 9 octombrie. daca atunci nu m-au luat in seama cum se va rezolva acuma . eu pot demonsta cu hartii asta pentru ca am PV dar cum voi demonstra acuma ca nu am activat bonusul pe cele 2 luni .
    e trecut dar am fost ff dezamagit de treaba asta . eu nu condamn digi pentru asta . mai mult ca sigur am dat peste niste angajati tampiti si prosti
    Aia se vede la ei in server.Trimite-i la [email protected] cea ce ti-a cerut.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ai dreptate gymi . aste este mentalitatea la noi . multa prostie si incompetenta la angajati de fapt ei cand se vad pe acolo se cred asa de destepteti si incep sa ieie ei decizii de capul lor . oricum era de rasul curcilor . eu ii explicam ca pe 9 octombrie mi-a instalat antena si puteam dovedi cu procesul verbal , ea nu si nu ca cele 2 luni de vizionare gratuita mi-au expirat

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ai dreptate gymi . aste este mentalitatea la noi . multa prostie si incompetenta la angajati de fapt ei cand se vad pe acolo se cred asa de destepteti si incep sa ieie ei decizii de capul lor . oricum era de rasul curcilor . eu ii explicam ca pe 9 octombrie mi-a instalat antena si puteam dovedi cu procesul verbal , ea nu si nu ca cele 2 luni de vizionare gratuita mi-au expirat
    Macar atat se poate rezolva ca-ti primesti cele doua luni gratuite. Crede-ma stiu ce vorbesc. Se va rezolva.
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu are rost .oricum multumesc nu am cum sa trimit acuma ca nu am fax , sau sa scanez pv

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu are rost .oricum multumesc nu am cum sa trimit acuma ca nu am fax , sau sa scanez pv
    Nu-i necesar sa-mi trimiti chiar acum... cand ai ocazia. OK?
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu ii explicam ca pe 9 octombrie mi-a instalat antena si puteam dovedi cu procesul verbal , ea nu si nu ca cele 2 luni de vizionare gratuita mi-au expirat
    Problema e ca cele 2 luni se contorizeaza din momentul cind e activata cartela, nu de cind iti pui tu antena. Ceea ce mi se pare corect. Nu crezi?
    Contractul cind l-ai semnat?
    SHALOM

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ISR2002 TU te uiti ce vorbesti?
    sau vorbesti doar asa? cum dracu sa imi activeze cartela daca nu am antena instalata. cartela se activeaza dupa ce este instalata antena suni la call center . ti se pare corect?
    de ce ti se pare corect?
    deja tu aberezi . cum se poate activa o cartela fara sa fie instalata antena . sa vezi ce?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

e nasol ce ti sa intamplat,dar daca vrei necazuri mai mari i_ati max...tu macar ai fost activat macar cu cateva programe,altii cu abonament la zi au fost dezactivati(max)...deci...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default caravana

De vine sunt cei care tiau dat pe caravana echipamentul...
    pe pv trebuie sa scrie numele lor sau cel putin codul de instalare...

ar trebui ei sa iti plateasca 2 luni...

se intampla peste tot...toti au vandut ...dar de instalat toti se fac ploua...
    da de instaleaza vreun vecin si ei doar fac PV-ul...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@butagheorghe: ce ti se pare aberant? Poate cei de la caravana au trimis contractele la Bucuresti si astia le-au activat cardurile, adica au trimis semnalul de activare. Iar ei au contorizat de atunci. Aia nu au de unde sa stie ca tu nu mai ai si alta antena montata in afara de antena lor.
    Adica tu ai stat 1 luna jumate fara sa-ti pui antena de Digi, cu receptorul in casa Acum am calculat si eu ca din 28 august pina la 9 octombrie nici nu sint 2 luni, doar 1 si jumate. Dar e posibil sa fi fost asa, semnalul de activare sa fi fost deja trimis de caravana in ziua semnarii contractului?
    SHALOM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)