Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Pot sa vad canale TV de Romania in Spania???!!!???

Salutari la toata lumea.....poate cineva sa ma ajute As vrea sa vad prog. tv. din Ro. cineva poate sa ma indrume , ce trebuie sa fac , Va multumesc mult.Sunt putin cam disperat pentru ca nu prea ai un foro, unde pot sa ma inteleg si eu ca tot romanul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Ok

Sigur ca poti,numai ca tu nu ai specificat ce tip de programe vrei sa vizionezi in SPANIA
    yo

Member Mentor

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Daca vrei doar canale libere,si nu sunt multe,mergi la leroy merlin,i-a un kit complet (antena+receptor) si poate ai un prieten sa-ti fixeze antena pe 16g EST,eutelsat w2,si ai acolo unele chiar bune,stiri,folclor,show....mai e intelsat 1V unde e otv,ddtv,utv....dar nu prea prezinta interes,mai putin utv care e muzica si e ok....altceva LIBER nu prea ai in spania.......Acum daca tu vrei dolce,digi,max ....eehh...asta e o alta istorie si o discutam alta data.(sau poti gasi tu info pe acest forum).Multa bafta si salutari la toti.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Poti incerca canale TV romanesti online la www.fightersoft.ro

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by flavyou View Post
    Sigur ca poti,numai ca tu nu ai specificat ce tip de programe vrei sa vizionezi in SPANIA

Asta asa e ,..... programele care as vrea eu sa le vad, ar fi cele care dau fotbal, muzica .....si ceva de actualitate.Stiu ca ai cateva programe libere otv, ddtv,protv int., dar nu sunt genul meu.... Dupa cat iti dai seama miar placea sa am programele traditzionale cum ant.1, protv,atomic...hbo, dar nu stiu cum si ce treb. sa fac.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

cauta digi...merge perfect in spania iti spun io :P iar dak vrei sa vezi posturi trebuie sa iti alegi un reciver deci....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skandisk1 View Post
    cauta digi...merge perfect in spania iti spun io :P iar dak vrei sa vezi posturi trebuie sa iti alegi un reciver deci....
    Merge si MAX in Spania.Am cumparat pt. un prieten si l-am trimis.Daca vrei receptor bun iei de acolo.La noi sint foarte scumpe cele care sint de calitate.problema e ca receptorul sa fie competibil cu cardul.la asta tre sa fi atent.MULTA BAFTA

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sa iti cumpere careva Digi de acasa(Romania) si sa ti-l trimita. Antene sunt aici cite vrei. Daca nu ai pe nimeni acasa in Romania sa ti-l cumpere atunci http://todoelectronica.com/product_i...oducts_id/5288

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by marriioo_mario View Post
    Salutari la toata lumea.....poate cineva sa ma ajute As vrea sa vad prog. tv. din Ro. cineva poate sa ma indrume , ce trebuie sa fac , Va multumesc mult.Sunt putin cam disperat pentru ca nu prea ai un foro, unde pot sa ma inteleg si eu ca tot romanul.
    SAlut,
    poti viziona mai multe canale românesti în spania ,
    ai 3 provedori de TV care emit si pe teritoriul spaniei
    1.Dolce TV http://www.dolce.ro/ro/index.html
    2.MAx TV http://www.maxtv.ro/
    3.Digi Tv www.digitv.ro/Formular/Formular.htm
    Dar daca doresti sa vezi numai Free To air Ascultal pe Dinus ca el stie despre ce vorbeste

SAludos

Antes de postear en este foro, lea las normas y preséntese. Y al presentarse respete las normas Nş 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)