Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8

Thread: HELP

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default HELP

Am placa SS2 V2:3,ultimul yanksee 1:09.2,si nu pot sa vad urmatoarele programe codate:Ned1,2,3,Rtl4,5,Vh1,Vh clasic,de pe Astra,Multivision de pe Hotbird,iar pe Hispasat portughezii nu se vad deloc,iar Digital+nu se vede dar am sonor pe toate programele.Ce pot sa fac?De asemenea as dori sa stiu daca Mpeg 4:2:2,poate fi decodat,si care ar fi solutia?Si o ultima rugaminte:cum se pot pune noi frecvente?Multumesc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Raspuns pentru toate intrebarile tale precum si pentru cele pe care inca nu le ai, gasesti la http://skystar2.pixelmedia.ro/forum/index.php.
    Este un forum romanesc specializat pe SkyStar 2.

Bafta,
    Rares

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pachetul olandez de pe astra este codat mai nou si nu se poate vedea.In ceea ce priveste Multivision-urile trebuie sa mai umbli la setari in special la ecm.Daca vrei poti sa-mi dai o adresa de mail sa-ti trimit o lista de canale pt Hotbird gata configurata si n-o sa mai ai nici un fel de probleme cu canalele de pe acest satelit.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ovidiumarius
    scuze dar despre ce vb tu acolo?iata programele pe care eu le vad de pe acest provider(CANAL +)pe astra 19:NED1,NED2,NED3,NET5(n-am gresit...e NET si nu NED),SBS6,RTL4,RTL5,TMF,VERONICA/FOX KIDS,YORIN.

----------------------------
    numai bine!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru canalele olandeze enumerate trebuie sa alegi ECM-ul pentru codarea in ****** din lista de ECM-uri.La ProgDVB clic-dreapta pe programul respectiv iar apoi dublu-clic pe unul din ECM-uri, prin inceracari.
    La D+ la o prima scanare apar ca programe radio, dupa care trebuie sa introduci VPID-ul manual (VPID=PCR).

Bafta

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@nrares
    multumim pt link.ar fi fost super daca ar fi fost si bun(linkul).

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Mea culpa !!!!!

Mea culpa,

Linkul corect este http://skystar2.pixelmedia.ro . Problema era ca eu sunt deja inregistrat pe forum si pe mine ma inregistreaza automat . Referitor la ECM, cea mai simpla solutie este sa bifezi in Yanksee Auto ECM si ai scapat de bifari si alte clickuri. .

Sa auzim de bine,
    Rares

PS. Orbital - la problema ta cu D+ solutia este noul ProgDVB unde s-a rezolvat bugul cu "empty VPID". vers. 4.31.2 Ar fi bine sa pui si ultima varianta de Yanksee.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru ajutor.Totusi,cum editez alte frecvente,de ce nu se vede Cabo TV,si cum pot sa vad sistemul Mpeg 4:2:2?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)