Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13

Thread: Cel mai bun

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cel mai bun

Eu sunt abonat la max tv si as vrea sa ma abonez la alt DTH.Care ar fi cel mai potrivit privind numarul de canale,calitatea si pretul?Sau ar fi mai bine sa raman pa max?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai ai ofertele lor pe net. Judeca si singur. Calitate? Citeste pe aici si o sa vezi.
    SHALOM

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca iti voi zice sa alegi dupa numarul de abonati , precis vor apare cativa carcotasi care sa spuna ca nu numarul conteaza . Daca alegi dupa cota de piata , iar vor apare cativa sa spuna ca nu e relevanta .

Clasamentul il cunosti si tu , nu cred ca e nevoie sa il mai reiau .

aleksutz
    Guest

Eu zic sa mai astepti un pic. Cam o luna. Asta ca sa vezi mutarile celor de la Focus dupa vanzare. Daca vor fi mutari interesante, corelate cu receptor in custodie, s-ar putea sa merite asteptarea. Se aude de ceva miscari si pe la BOOM.

E bine sa mai astepti un pic si pana a te abona la Dolce, desi ei au cea mai interesanta oferta din punct de vedere a programelor. Pentru ca sunt zvonuri pe forum conform carora cei de la Boom vor mari preturile dupa 6 luni de la lansare (cam de la 1 iunie).

Daca treci la DIGI, incearca sa iei conserva numai in custodie. Asta daca gasesti. Eu sincer nu am gasit in custodie. Daca nu Humax II e un receptor bun. Dar trebuie sa il achiti integral.

Banned

Posts Thanks / Likes

Sau Humax III , sau receptorul dublu 7160 .... oferte sunt multe , doar trebuie sa le pui pe toate in balanta si sa vezi in ce parte atarna balanta in cazul fiecareia dintre oferte .

aleksutz
    Guest

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Sau Humax III , sau receptorul dublu 7160 .... oferte sunt multe , doar trebuie sa le pui pe toate in balanta si sa vezi in ce parte atarna balanta in cazul fiecareia dintre oferte .

Tocmai de asta spuneam sa mai aiba un pic de rabdare. Ultimele 2 nu prea au aparut pe piata. Sau daca 7160 a aparut nu prea e raspandit.

Oricum noi ii dam aici sfaturi dr el nu prea a spus ce ar vrea sa ii ofere DTH-ul respectiv? Poate vrea unele canale, poate vrea doar baza, poate vrea mobilitate, poate vrea caliate a imaginii, poate vrea campionatul spaniol si italian, poate vrea canale proprii, poate vrea receptor in custodie, poate vrea perturi mici, etc.

Ar trebui sa fie mai concis el, sa stie ce vrea de la noul operator. Si poate ne spune si ce nu ii place la Max.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aleksutz View Post
    Eu zic sa mai astepti un pic. Cam o luna. Asta ca sa vezi mutarile celor de la Focus dupa vanzare. Daca vor fi mutari interesante, corelate cu receptor in custodie, s-ar putea sa merite asteptarea. Se aude de ceva miscari si pe la BOOM.

E bine sa mai astepti un pic si pana a te abona la Dolce, desi ei au cea mai interesanta oferta din punct de vedere a programelor. Pentru ca sunt zvonuri pe forum conform carora cei de la Boom vor mari preturile dupa 6 luni de la lansare (cam de la 1 iunie).

Daca treci la DIGI, incearca sa iei conserva numai in custodie. Asta daca gasesti. Eu sincer nu am gasit in custodie. Daca nu Humax II e un receptor bun. Dar trebuie sa il achiti integral.
    Sunt receptoare HSS 3169 NA in custodie si in cadrul promotiilor-campaniilor speciale e si HSS 7160 NA
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[quote=aleksutz;321931]

quote]

este vorba de dolce nu de boom -sper ca nu este o greseala intentionata..

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mokanu View Post
    Eu sunt abonat la max tv si as vrea sa ma abonez la alt DTH.Care ar fi cel mai potrivit privind numarul de canale,calitatea si pretul?Sau ar fi mai bine sa raman pa max?
    Ca numar de canale, calitate si pret + un rec de calitate Humax nu gasesti decat la digi. Si siguranta ca nu stiu peste cat timp nu vor scoate diferite programe sau vor mari preturile.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pe mine ma deranjeaza la max k e raspandit pe 3 satel. si k baga dupa mult timp programele noi,in special cele de sport.As vrea sa ma abonez la un DTH care sa aiba cat mai multe posturi,sa nu fie raspandit pe mai multi satel.Calitatea imaginii sa fie acceptabila si sunetul la fel.Cred k Digi e cel mai potrivit insa am nevoie de un sfat pentru a nu ma pacali.

Banned

Posts Thanks / Likes

Pai nu conteaza ca pe 100 de satel . O data antena fixata , ai toate canalele . Ba chiar ai si toate canalele de pe HotBird cu semnal mare decat cei cu antene Digi .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mokanu View Post
    Pe mine ma deranjeaza la max k e raspandit pe 3 satel. si k baga dupa mult timp programele noi,in special cele de sport.As vrea sa ma abonez la un DTH care sa aiba cat mai multe posturi,sa nu fie raspandit pe mai multi satel.Calitatea imaginii sa fie acceptabila si sunetul la fel.Cred k Digi e cel mai potrivit insa am nevoie de un sfat pentru a nu ma pacali.
    Cred ca nu vrea nimic! Nu e bun MAX, sigur e mai bun DIGI! Eu asa am inteles, nu stiu de ce mai pune intrebari?!

aleksutz
    Guest

[QUOTE=ionutc;321969]
    Quote Originally Posted by aleksutz View Post

quote]

este vorba de dolce nu de boom -sper ca nu este o greseala intentionata..

Asa este... Scuze pentru neatentie!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)