Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Da Boom Mielu Sau Nu ?

Oare Vine Cu Ceva Noutati Su Numai Sunt Vorbe ? Ca Eu M-am Saturat De Promisiuni Ca Vin Tare Chiar Vin Si Ma Refer Daka Umbla Si La Preturi.mersi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

fratica, tu, de felu' tau, cand te trezesti dimineata, TE INTELEGI? adica, te simti asa... impacat cu tine? nu ai senzatia ca nu-i apartii speciei?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default era doar o intrbare

Quote Originally Posted by sigxcpu View Post
    fratica, tu, de felu' tau, cand te trezesti dimineata, TE INTELEGI? adica, te simti asa... impacat cu tine? nu ai senzatia ca nu-i apartii speciei?
    daca nu ai chef nu raspunde dar fi mai decent in raspunsuri oki chiar nu am dat la nimeni in cap astep ras....si inca ceva omu cateodata e greu de inteles

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MOGA+M View Post
    daca nu ai chef nu raspunde dar fi mai decent in raspunsuri oki chiar nu am dat la nimeni in cap astep ras....si inca ceva omu cateodata e greu de inteles

Ina' de fapt' ca scri' gru de citi', no problem...
    Oricu' e cazu sa schimbe si poc cev...asa se fixe..K

Cik dup 14...ink o saptmna.
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cica se va plati in moneda din botswana.

Max TV, Strong 4401, 0,9 si 3 LNB-uri.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai nou la Boom principala tinta este gasirea unui cumparator pentru ca altfel fondurile de investitii se pare ca vor taia finantarea in scurt timp.
    O sa vedeti in cateva luni ce se va intampla cu acest DTH "adevarat"

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai @Fanta...
    Da-o dracu' de treaba... pai iar trebuie sa asteptam cateva luni pana la un eventual faliment Boom ?
    Nu era stabilit ca la sfarsitul anului trecut isi inchide portile ?

Si tocmai acum sa dea faliment, cand au facut in 2 luni abonati cat n-au facut in 10 luni... luna asta 30.000, luna viitoare 40.000 si uite asa se apropie de o suta de mii de abonati
    Si daca socotim, cu o medie de 10 EURO / cap abonat, ajungem la concluzia ca ar putea avea chiar profit la atingerea cifrei de 100.000 abonati

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Eu am constatat următorul lucru. Cetăţeanul sătul de semnalul kk al operatorului de cablu, aude de recepţia direct prin satelit. Majoritatea nu fac deosebirea între platforme, ştiu că antenele alea sunt digi, nu ştiu ce deosebiri sunt între ele. Aşa că instalează ce găseşte....şi cum Digi nu prea se mai găsesc....
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exact asta se intampla in mediul rural... m-am ingrozit cand am vazut ce semnal au pe cablu cetatenii dintr-o localitate turistica
    Mai mult, i-au avertizat ca vor ramane si fara cablu deoarece ''marele'' cablist de acolo nu poate suporta cheltuielile cu ingroparea cablurilor!
    Si iata cum avem de munca pentru inca 5 ani de acum incolo... lumea ramane uimita cand vede diferenta dintre imaginea via satelit si cea via cablu
    Partea prosta e ca, din cauza unui operator DTH, multi te intreaba daca receptia e stabila pe vreme urata si iti este destul de greu sa-i convingi pe loc ca la unii e semnal mai bun... nici nu aveti idee cum se afla din vecini despre problemele de receptie via satelit
    Nu de putine ori am ajuns inapoi, la vecinul celui instalat, care s-a hotarat si el sa schimbe operatorul!

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

de unde 30.000 ? abia se lupta sa faca 20.000. Nu aduna numarul de receivere la numarul de abonamente/per persoana.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    de unde 30.000 ? abia se lupta sa faca 20.000. Nu aduna numarul de receivere la numarul de abonamente/per persoana.

Fanta
    se pare ca acest forum este total compromis .
    poti sa-ti stergi singur afirmatiile neadevarate dl oracol fanta?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ionutc
    Ma indoiesc ca datele mele sunt gresite.
    Daca ai alte date le punem confrunta pe PM.

Iti inteleg pozitia in cadrul Boom si realizez ca situatia nu-i prea roza dar speram ca previziunile mele sumbre sa nu se adevereasca.
    De ce se cauta atat de mult un cumparator?

Cat despre compromiterea acestui board nu-ti fa probleme .....sunt operatori DTH mult mai compromisi decat acest neimportant colt de net.

Have a nice day !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ionutc , confirmi ca esti Ionut Bodea , directorul de marketing de la Boom ?

No comment .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Ionutc , confirmi ca esti Ionut Bodea , directorul de marketing de la Boom ?

No comment .
    Normal ca el e doar posteaza peste tot..... eu as fi postat nr exact de abonamente la data de 10.04.2007 si nu vad unde e pb daca eu fac 3 abonamente pe numele meu si dau la toate neamurile (nu 3 receivere, 3 abonamente)............

ACC azi era peste 26000 .........DACA are unu 7 abonamente si implicit 7 ACC nu vad care e problema......

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Altceva vroiam sa zic . Poate alta data reiau mai clar .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)