Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Un nou canal pentru fitze

Ati vazut ce supercanal intra la megafitzosul Boom ?

The One Teacher
    Posts Thanks / Likes

Uai, o sa rupa audientele! Media Pro, Intact pazea!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Super ! Imi scot Boom din pod si promit sa arunc toate celalalte receivere...asta da canal adevarat ! Multumesc BOOM !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta,
    Eu promit sa arunc receptorul Boom daca imi spui cum si unde pot sa vad exceptionalul canal Cosmos TV
    Sa fim seriosi... sa va mai zic ca am avut instalari la rectori / profesori universitari, care in prima secunda au intrebat daca este postul TVRM in grila Boom
    In a doua secunda au intrebat despre canale cu muzica simfonica insa au ramas dezamagiti ca la Boom nu exista asa ceva
    Iar TVRM este demult la Boom (preluare fta de pe satelit) asa ca nimeni nu s-a impiedicat de el...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

poate va fi tot FTA pe Amos, nu pe TP de boom, ci independent. asa, nu va "incurca" grila boom

Banned

Posts Thanks / Likes

Cred ca noi avem cele mai slabe canale TV din toata Europa ..
    Nu vezi un RTL Romania , un FOX , SBS are un canal de 2 lei in Romania , , etc ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Cred ca noi avem cele mai slabe canale TV din toata Europa ..
    Nu vezi un RTL Romania , un FOX , SBS are un canal de 2 lei in Romania , , etc ...
    Sincer vorbind ontopic la italieni sunt canalele alea de rahat gen videolina etc. PrimaTv e bunicel, RTL e cam slab, Pro 7 il ia la fel ca si Mediaset care au din cand in cand programe bune dar totusi sa ne uitam si la ei ca nu intodeauna au programe interesante. Parerea mea e ca AXNurile merg, ProCinema si ProTV si Acasa de o bucata de vreme cand au inceput sa bage filme cool.

Banned

Posts Thanks / Likes

Italienii au canale multe e drept dar au un pachet Sky cu canale bune , au Mediaset si RAI+canalele tematice RAI .

Prefer un canal de teleshoping sau unul de cartomantie , unuia gen OTV .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Piata tv este inca in faza incipienta, o sa avem parte de canale tv foarte bune, problema este cat de repede vor incheia negocierile cu ele si in cat timp vor fi "localizate". O sa vedeti in acest an, maxim in 2008, super canale tv si in Romania

In rest, chiar si OTv sau Taraf gasesc admiratori...Asta e...fiecare cu nivelul lui de cultura. Nu putem fi toti cu mapa; cine ar mai fi cu sapa
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rz + View Post
    Sa fim seriosi... sa va mai zic ca am avut instalari la rectori / profesori universitari, care in prima secunda au intrebat daca este postul TVRM in grila Boom...
    Pai sigur erau profesori care predau acolo ...
    SHALOM

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Pacat ca proiectele TVRM raman frumoase doar la stadiul incipient, de intentie. Puse in practica, dau o imagine asa prafuita despre cultura ca sperie copii. Cultura nu e niciodata putina, dar trebuie facuta gradual (pe clase de I.Q. si interese) si cu oameni care stiu sa comunice. Nu cu dinozauri.
    TVRM are o problema de imagine la propriu dar si la figurat. Stilul preistoric-amatorial al genericelor lor si designul "TVR anii 70" al studiourilorlor nu face din acest post o prezenta NU tocmai placuta pe ecran.
    Oricum le doresc succes.

ss/indescifrabil

Banned

Posts Thanks / Likes

Pacat ca nu pot invata din canalele tematice RAI . (RAI Edu)

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iordache View Post
    Pacat ca proiectele TVRM raman frumoase doar la stadiul incipient, de intentie. Puse in practica, dau o imagine asa prafuita despre cultura ca sperie copii. Cultura nu e niciodata putina, dar trebuie facuta gradual (pe clase de I.Q. si interese) si cu oameni care stiu sa comunice. Nu cu dinozauri.
    TVRM are o problema de imagine la propriu dar si la figurat. Stilul preistoric-amatorial al genericelor lor si designul "TVR anii 70" al studiourilorlor nu face din acest post o prezenta NU tocmai placuta pe ecran.
    Oricum le doresc succes.
    Cred ca sint concepute de studenti,care nu au nici bani nici timp,chef... intelegeti voi.Intradevar PACAT.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Romania de Maine e o FUNDATIE, si ca orice fundatie, cu cat are mai multe proiecte, cu atat vin mai multi bani, mai ales ca s-a deschis robinetul.

I'm the truble man! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

eu nu stiu ce aveti cu TVRM ! Sunt inscris la facultatea Spriu Haret si uneori imi este necesar Pe cand la digi!?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)