Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Atentie la G**x - Cccam

Atentie cum va selectati peerurile cei care ati ramas pe G**x
    Cccam poate face reshare la orice card ,orice dista din reteaua G**x
    chiar si la cardurile cu level 0 poate sa le dea mai departe in reteaua Cccam cu level 7 !
    mare greseala din partea cccam developers,actiunea lor vrand sa dea g**x-ul deoparte sa dea o lovitura la autorul acestuia astfel sa treaca toti la cccam si g**x sa fie dat uitarii
    asa ca aceasta posibilitate va mari traficul cardurilor in fiecare server g**x facand per total tot networkul sa fie ingreunat sa mearga si sa raspunda greu!
    deocamdata nu este nici o optiune de-a bloka urmand ca sa se patchuiasca o vers. de gb in care sa fie inlaturat portul de acces al cccam-ului catre acesta
    asa ca urmariti-va traficul constant si daca vedeti ceva suspect afara cu acel peer !
    cei care aveti useri cccam in newcs puteti sa va usurati traficul folsind optiunea <rate> la userul respectiv sa dea cardul doar cate cw/pachete s-a stabilit in cfg (xml)

Living an analog lifestyle in a digital world

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Am remarcat si eu magaria de a se permite trecerea cardurilor intr-un singur sens, de la gb0x la [email protected] Lovitura data de [email protected] gboxului este clar sub centura. Ce e mai dureros este ca datorita vitezei de reactie cert mai mare a [email protected] fata de gb0x, serverul de gbox consuma majoritatea resurselor pentru a deservi cererile venite de la [email protected] ...

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcelll View Post
    asa ca urmariti-va traficul constant si daca vedeti ceva suspect afara cu acel peer !
    cum se poate vedea traficul din ultimele 24 de ore (de exemplu), pentru fiecare peer ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ce-mi place astept reactile amatorilor de Ccam. Fratilor...va-ti infipt toti la Ccam cind a aparut. Eu ramin la Gbox...pina moare...ca nu degeaba e no public, stie ea ce stie

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nici eu nu am avut curiozitatea sa pun ccc ..

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by emule-ro View Post
    Ce-mi place astept reactile amatorilor de Ccam. Fratilor...va-ti infipt toti la Ccam cind a aparut. Eu ramin la Gbox...pina moare...ca nu degeaba e no public, stie ea ce stie
    Reactiile sunt amestecate.
    Pe de o parte este un lucru bun pt cei care inca nu s-au hotarat pe ce sa ramana : gbox sau cccam si care pot sa-si share-uiasca card-ul local in gbox si pe cccam.
    Pe de alta e un lucru foarte rau pt ca se pot introduce zeci de provideri fake in share . Asta e de-a dreptul enervant pt ca indiferent daca ruleaza sau nu local si gbox, oricine isi pune in share ce vrea.

Si eu zic ca e o marea greseala a developerilor CCcam ! Trebuia sa fie posibila numai trecerea card-ului local ! nu orice provider

Altfel... cccam e mult mai bun decat gbox, iar parerea celor care nici macar nu au avut curiozitatea sa-l incerce, evident nu valoreaza mai nimic in acest caz :P E mai degraba offtopic ! no offence.

Banned

Posts Thanks / Likes

Linus Torvalds a vrut ca Linux sa fie alb sau negru . Nu gri . Nu cu portite si subterfugii . Cinstit . Cine nu respecta regulile elementare ale opensounce , nu are ce cauta in domeniu .

cel mai frumos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Blano punel o saptamina pe curat si ai sa vezi singur diferenta.pe linga controlul maxim al peerurilor si al cardurilor mai este si viteza de decodare....Cei curiosi si care nu ati incercat faceti un test si puneti aici rezultatul

Banned

Posts Thanks / Likes

Nici gand . Nu-mi plac genul asta de smecherii . Cand o fi o versiune curata , poate ..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@buleus neica sunt de acordeon da sa fa frecati voi cei cu cccccccam intre voi nu sa luati de la gboxisti si sa resharuiti tot cu level 7 si cardurile pe care le ai tu in gbox cu level 0 mujitza acestor shoareci

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tastatura View Post
    @buleus neica sunt de acordeon da sa fa frecati voi cei cu cccccccam intre voi nu sa luati de la gboxisti si sa resharuiti tot cu level 7 si cardurile pe care le ai tu in gbox cu level 0 mujitza acestor shoareci

Bine ai grait in acest topic frate tastatura,parca ai avea un nume predestinat pentru a scrie pe net!

Banned

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tastatura View Post
    mujitza acestor shoareci

Oricum urat gest al celor care fac ccc . E cam evident ce au urmarit ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

pe piata libera nu exista ,,mila,, si nici scrupul , stiu suna urat ,dar asta e ! aviz nostalgicilor!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

rog pe toti nostalgicii care il au in lista pe individul de mai sus sa-l scoata din gbox..sa vada cat de bine este..pe acest cutezator si maretz atotstiutor utilizator de ccccccccccccccccc

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum scriam si mai sus "Bine grait"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)