Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: Sintaxa

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Sintaxa

Salut!

Imi puteti spune va rog ce inseamna o scriere de forma:

0100:00006A:6FFF:019B:1797::57 A1 2E 26 46 18 2F 8D 8D BE 2E 79 6D 58 B0 75 MTV Music

respectiv

0100:006FFF:0000000000:00:57A12E2646182F8D8DBE2E79 6D58B075 MTV Music

?

Si... cum se pot folosi cheile de forma asta in vPlug ? Sunt cumva chei DCW ? Daca da, atunci stiu cum se folosesc

Multumesc,

BAV.

Moderator Expert
    Pe marginea prapastiei. Privind voios (spre voi) in jos!
    Posts Thanks / Likes

Sunt chei DCW. Sunt postate aici:
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=44158&page=4
    Vezi cheile de azi!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Red face

Multumesc mult pentru ajutor

Dar mai am o intrebare... legata de cheile DCW. Cheile astea de tip DCW, mi-ai spus intr-un alt thread - este vorba de "Help (DCW)" pe care l-am deschis acum cateva zile (nu stiu cum sa pun link) - ca sunt folosite cand providerii au probleme tehnice. Ce vreau eu sa intreb este daca exista chei DCW non-stop pentru un anumit program... adica... chiar daca providerii NU mai au probleme tehnice, mai exista chei de tip DCW ? De exemplu MTV-urile... am vazut chei DCW din 22 martie (parca), si astazi au aparut altele - providerii respectivi tot au probleme, sau merg pur si simplu si cheile astea, pe langa cele "obisnuite", sau cum sa spun... "non-DCW"

Si inca ceva... cheia efectiva in exemplul ce l-am dat este "57A12E2646182F8D8DBE2E796D58B075"... Dar care e faza cu "0100:006FFF:0000000000:00:" ? Deci ce am priceput eu din ce am mai citit pe forum... am inteles ca "0100" e numarul ce corespunde sistemului nustiucare (CAID parca ii zice), "006FFF" e provider-ul (sau asa ceva) (daca vorbesc aiureli, opriti-ma ) Si intrebarea este CE este ala un CAID, la ce foloseste el, sau Provider-ul.. ce face el, cu ce ajuta la un sistem de codare.. care sunt fazele cu ECM, EMM, etc Exista undeva documente unde pot citi ce inseamna treburile astea ?

BAV.

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

E bine ca intrebi. Asta inseamna ca esti interesat. Cred ca ai nevoie de un dictionar de termeni din domeniu (care nu exista). Semnificatia lor o vei descoperii in timp prin teste si studiu a forumurilor de specialitate (sunt destule romanesti si straine), da un search cu google....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)