Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile In atentia d-lui "Fanta"

Dl Fanta ,
    La tara am Digi de care ma lecuiesc curand,sicer serviciile de toata jena.
    Cum da un pic de bruma-roua cum se duce tot.
    Incepe lumea sa vada ca exista o alternativa mult mai buna ca Digi,ma refer in special la oamenii simpli de la tara.
    Nu mai zic de faptul ca la oras apar farfurioare de Dolce de la o zi la alta tot mai mlte pe cand daca te uiti la blocuri Digi=pauza gaura.
    Am observat ca pe acest forum Digi este ridicat in slavi fiindca a fost primul operator DTH ,si ca a reusit sa dea bobarnace celorlalti incet,incet.
    Se termina perioda cu abonamentul gratis,iar cand vor trebui sa plateasca isi vor baga piciorul marea majoritate.
    Asta e viata

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

dar gratis a fost bine si cand a fost bruma,nu? gratis serviciile is ok,doar cand incepi sa platesti sunt naspa....era o opinie....eu am max cu calitatea cum o stiu toti,dar a fost alegerea mea si...tac..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si eu sunt abonat Max,am antena cu motor pe balcon.
    Tot ceea ce am zis nu am zis cu rautate,nu castig nimic ca Dolce vinde sau ca Digi vine.
    Mi se rupe de toti ,dar,asta este realitatea.
    Sincer eu vad la tara realitaea ,si marea majoritate a contractelor sunt incheiate in mediul rural.
    NU AU BANI DIN CE SA TRAIASCA DAR SA MAI PLATEASCA ABONAMENTE DE TELEVIZIUNE.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Interesant : cand era gratis era bun , asa cum era , cand e cu bani nu mai e bun .....

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

De platit , parerea mea este ca in procent de 80% isi vor plati abonamentele pentru ca sigur vor fi amenintati cu introducerea pe listele negre de datornici si poate or sa vrea si ei vreun credit ceva...
    Poate ati citit ca acum Orange,Vodafone,....si alti transmit listele cu raii platnici,credeti ca RDS nu va face la fel...

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Bun, da' ce treabă are cu Fanta? Strategiile de marketing la Digi nu le face el. El vinde.

ss/indescifrabil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

dar chiar ce treaba are el?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fanta nu are nici o treaba,dar atata pasiune pune cand prezinta bombele si pronosticurile "toate in favoarea lui DIGI".
    Ca este Digi nr 1,ca Digi face ,ca Digi drege......restul toti sunt pe locul 2.
    Ce tare este jiji !

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Sunt multe de zis si de povestit dar mai bine nu. Intrebare de baraj! Daca voi aveti forumuri si aveti afaceri cu un dth anume nu este normal ca sa promovati dth-ul respectiv? Repet si eu ca si colegii mei, el nu are nicio vina, cei de la digi sunt de o nesimtire rar intalnita si nu vor sa se trezeasca nici in ultimul ceas .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    .....
    posesori de converse care nu vor plati abonament.de luat nu stiu ce ar putea sa le ia.....
    Datoriile se tranzactioneaza .Asa au crezut si cei care au tzepuit Cosmoromul si dupa 3-4 ani au primit instintari de la o firma de avocati si telefoane convingatoare .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iordache View Post
    Bun, da' ce treabă are cu Fanta? Strategiile de marketing la Digi nu le face el. El vinde.
    Fanta nu are absolut nicio treaba cu asta insa poate sa traga un semnal de alarma in cladirea celor de la Digi (la cel mai inalt nivel)

Digi trebuie sa constientizeze pericolul Dolce si sa nu se culce pe o ureche ca are peste un milion de abonati...
    Personal, doresc in continuare ca Digi sa fie puternic, sa aiba preturi mici (si probleme cat mai putine, cu instalatori adevarati, fara pile, relatii si alte alea) deoarece sunt constient ca doar asa vor reduce si ceilalti tarifele... defapt, asta s-a si intamplat caci acum sau aliniat cam toti la tarifele lor

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

bine ai zis rz.

El are puterea aceasta si daca vrea cu adevarat sa faca ceva bun poate sa vb .

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu as fi interesat ce fac cei care atunci cind a aparut digi,au cumparat cite 10-20 daca nu si mai multe abonamente si le-au vindut pe afara,cum mai recupereaza ei cartelele proprietatea digi tv?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu-mi pierd timpul sa raspund la astfel topicuri.Credeti ce doriti si rugati-va sa falimenteze Digi TV...e treaba unora dintre voi cei ce nu pot sa doarma linistiti cand stiu ca Digi TV e cel mai puternic provider DTH din toata Europa de Est si este cu siguranta in TOP 10 al continentului.
    Sa-mi pierd timpul sa raspund unor angajati ai RTC-ului sau unor montatori de 3 lei ce se vad in imposibilitatea de a monta pentru Digi ? Sa fim seriosi....

Totusi , pentru cei ce nu constietizeaza actuala situatie a pietei tin sa le amintesc aceste cifre :
    In perioada 29.11.2006 - 28.03.2007 Dolce TV a reusit sa adune 90.000 de abonati , mai mult decat oricare dintre ceilalti trei competitori ai lui Digi TV.Dar in aceeasi perioada DIGI TV a realizat peste 200.000 de abonati noi !
    Nota bene : in aceasta perioada Dolce a beneficiat de muuuuulta reclama , promovare prin RTL si promotii ! In acelasi timp Digi Tv a renuntat la promotiile sale ! Dar , si in aceste conditii Digi TV a realizat un numar dublu de abonati.
    Inca un aspect , la peste 2 ani si 4 luni de la lansare cererea pentru DIGI TV este enorma si exista si in aceste momente liste de asteptare desi lunar se aduc in Romania intre 70.000 - 100.000 de receivere.
    Credeti ca cei din conducerea lui Digi Tv dau doi bani pe oferta lui Dolce ? Nici macar nu-i intereseaza.Dolce NU este si nici nu poate concura pe Digi TV , Dolce TV (cinste lor) este platforma DTH ce va ingropa definitiv falimetari ca Focus si Boom.

Cui nu-i convine Digi Tv...go go go go...aveti alternative ! Digi TV e prea puternic pentru a avea concurenta acolo unde se lanseaza (priviti cazul Ungariei unde a devenit lider in 8 luni si UPC a pierdut 45% din clientii stransi cu greu in 8 ani) .

Cat despre relatia mea cu RCS , este ceva normal , pozitia RDI-ului si a celorlalte situri pe care le administrez nu-mi permite sa discut decat cu leaderi , adica cu Digi TV...las pe cei mai mici sa colaboreze cu loseri gen Boom si alte DTH-uri abracadabrante.
    Am spus-o de multe ori , in viata esti puternic doar daca te asociezi cu cei puternici !

Fanta
    (cu chef de scris la ora 1.00 AM)
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

FANTA prietene,eu nu sint unul care arunca cu... in digi eu am dat un sfat pe care daca vor il apreciaza daca nu,nu dupa cum vezi si tu,nu sint singurul,nu mi-o lua in nume de rau

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)