Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Atac Boom ... / Crtiţe

Se pare ca Boom s-a pus pe treab impotriva folosiri cardului in alte receptoare.
    In ultima vreme au aparut la unii utlizatori de boom o eroare genul "Apelati serviciul Clienti(3)" , asta pe receiverul original. Acest lucru s-a intamplat si in cazul meu. Am trimis cardul la Bucuresti si am fost contactat ulterior pentru a mi se spune ca este o problema cu cardul fiindca a fost folosit intr-un alt receiver. Eu intr-adevar am utilizat cardul respectiv in dream pentru o perioada scurta pana s-a actualizat cardul care i-l foloseam de obicei in dream Mai precis a stat in dream aproximativ 24 de ore. Ciudat e ca celalalt card care i-l utilizez in dream merge fara probleme.
    Precizez ca nu am pus cardul in sharing.
    Daca au patit si alti useri de pe acest forum poate spun si ei ce si cum.

La mine concluzia este: plata unui nou card 100 RON si 5 euro reconectarea cardului vechi plus recomandarea de a folosi pe viitor cardul in receiverul Coship si nu in alta parte (oricum eu nu am recunoscut ca am introdus cardul in dream).

P.S. Asta e un pas in fata spre renuntarea la serviciile boom. Pentru un utilizator clasic poate nu e o problema folosirea Coshipului dar pentru mine consider ca nu este adecvat...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Decat sa platesti 100RON si 5 euro mai bine la faci antena frisbee .

P.S. Sper ca nu vrei prin acest post sa ne recomanzi sa folosim Coship .... Pentru ca in cazul acela am avea o banuiala asupra ta .....

P.P.S. Nu da dracu odata sa imi calc pe suflet si sa imi iau un card de Boom si sa mi-l taie "israelitii" [am inteles ca e jignitor sa le spui jidani] . Scandal ca ala n`au mai vazut .....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nici macar eu nu vreau sa-l folosesc dar sa recomand la altii ce sa mai zic.
    Merge la copii in camera ca ei au vreo 3 canale la care se uita...asta cand nu se uita pe cablu...ca ala merge pe pc...si acolo le place mai mult.

P.S. Antena e a mea...receiverele la fel..le ramane doar cardul pe care i-l mai am si eventual contractul

P.S1 Daca crapa si al doilea...in mod sigur reziliez contractul.

Banned

Posts Thanks / Likes

Cine te-a pus sa cumperi borcanele alea ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu au dreptul sa taie cartele atat timp cat nu pot dovedi ca aceasta a fost folosita in Dreambox.In contract scrie clar ca smartcardul va fi folosit doar in echipamentele oferite de Boom.
    Se pare ca primesc anumite informatii direct de la NDS si (atentie) de la anumiti romani fosti useri pe acest site , retrasi , si acum deveniti informatori boom
    Nu este speculatie aceasta informatie si va avertizez ca intre noi exista cartite care "sifoneaza" cea mai mica informatie pe care o detin.
    Sfatul meu este sa fiti mai atenti cand oferiti linii de cs catre anumiti useri , mai ales daca ati optat sa va puneti propriile cartele in astfel de servere.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned

Posts Thanks / Likes

Eu am spus de ceva timp despre cartitele Boom , dar nu am suficiente dovezi sa le fac inca publice .

Mare atentie la cine dati linii . Si mare atentie de la cine PRIMITI linii .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    , retrasi , si acum deveniti informatori boom Fanta
    .....si instalatori BOOM !

Daca mi se leaga acest "puzzle" promit cele mai tari dezvaluiri de la lansarea RDI-ului.

Poate ca am facut o imprudenta anuntand aceste lucruri pe board , dar speram ca in pofida masurilor de camuflare ce le vor lua sa aratam tuturor ca exista cel putin doi useri (fosti pe acest site) ce "sifoneaza" lui Boom.

Putina rabdare...

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Banned

Posts Thanks / Likes

Niste posturi de acum cateva zile :

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Atentie pe cine acceptati in shah , si-au introdus cartite telavivii vietii ..
    Or fi vazut The Departed ....
    Quote Originally Posted by ********* View Post
    Atentie si la montatori , sunt papagalii celor de la Boom , daca aveti Dreambox sau camuri NDS prin casa cand va instaleaza antena , ascundeti-le .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Doar de curiozitate ? S-a intamplat ceva similar si la Dolce ?
    In functie de raspuns trageti singuri concluziile

Fanta

Dolce 90.000 abonati vs Boom 17.000 abonati
    Teoretic ar trebui sa fie cu 500% mai multe cartele in cs.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

E clar ca sint sifonari nu stiu daca dau raportul lui boom sau lu' nds(am si eu stiinta de unul de care sint sigur in proportie de 98%). Nu am auzit sa se fi intamplat aceeasi chestie cu dolce. Poate asta tine si de volumul vanzarilor. Pe Boom la cat au vandut orice card pus in cs ii afecteaza, dar la cat vinde Dolce e o cantitate nesemnificativa cs-ul.

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

hai sa va spun ceva.daca eu pun un card nds nagra viacces in share sau in alt reeptor niciunul dintre proprietarii cardului nu poate demonstra ca eu am pus cardul in altceva decat in receptorul lui.unica chestie care se poate observa este usura cardului si mini zgarieturile care apar atunci cand bagi si tragi cardul din decodor cam sau ce ai folosit.normal ca daca cardul e folosit in decoderul original acesta ar trebui sa fie ca nou. tot ceea ce zic astia nu se poate demonstra sau vedea decat daca datzi linii cs spionilor.

si mai e ceva.de cand isi permite un provider sa ceara bani pt schimbarea cardului activ?asa ceva nu este legal.daca nu au cum sa demonstreze ca e vina ta(si nu au cum,doar in anumite cazuri se poate) trebuie sa itzi schimbe imediat si gratis cardul.se strica mashini de spalat celulare receptoare......dar un amarat de card.

Mester Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rusudaniion View Post
    .......................trebuie sa itzi schimbe imediat si gratis cardul.se strica mashini de spalat celulare receptoare......dar un amarat de card.
    Heje....Uiti un lucru. Asta e card "ovrei" si ca orice lucru evreiesc....costa. Trebuie scos bani din orice in buna traditie evreeasca....

Trnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Fentosule, mai goleste cutia cu PM-uri sau daca vrei, il rog eu frumos pe nenea Admin sa-ti mareasca putin cutia postala, ii spun ca esti un tip de treaba si sigur te serveste

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sorin_bidian View Post
    Merge la copii in camera ca ei au vreo 3 canale la care se uita...
    Este clar cine ,, este cirtite" .Boom este diabolic daca a reusit sa implanteze membrii de familie la potentialii ,,criminali"
    Da mai multe amanunte despre cum ai facut AU si setarile sw .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Au am facut in receptorul lor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)