Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default hyundai HSS-1160NA

Salutare!Va rog sa ma ajutati ,daca puteti!Mi s-a stricat receptorul,iar eu fiind in Portugalia nu am posibilitatea sa-l trimit acasa la depanare.Am fost cu el la un reparator de aici,dar nu reuseste sa mi-l faca.Aparatul nu mai raspunde la comenzi,apare pe lcd 4444 cu intermitente,iar apoi ota ,si tot asa.Individul la care l-am dus a spus ca nu poate sa mi-l faca decat daca ii dau schema aparatului.Daca are cineva idee cum pot rezolva problema,va rog sa imi spuneti!Va multumesc!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pana acum astfel de probleme s-au rezolvat doar la casieriile RCS din Romania.
    Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default totusi

Multam pt promptitudine,dar oare nu as putea afla ce vrea sa zica acel 4444 intermitent,iar apoi ota intermitent?O fi vreun cod de eroare?Multumesc inca o data!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

O eroare cauzata de upgradarea firmware-ului , upgradare fara succes .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default mersi

de raspuns,dar as vrea sa stiu ce ar fi de facut?S-ar putea rezolva aici,sau trebuie neaparat sa-l trimit acasa?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Din pacate trebuie sa il trimiti acasa sa ti-l inlocuiasca .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default ok

Am sunat la DHL ca sa intreb cat imi ia pana acasa ca sa trimit aparatul,dar m-am lasat pagubas:110 euro.Prin posta nu mi-l ia ,nu stiu de ce ,asa ca imi ramane varianta sa cumpar altul,daca e posibil,si sa pastrez cartela asta.Se poate?Ca doar pe primul l-am cumparat,nu l-am luat in custodie!Ca ma costa prea mult sa-l trimit la reparat!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca l-ai luat de la Mirosat se poate sa te ajut.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default nu

din pacate,nu !Oricum mersi de raspunsuri,cred ca o sa incerc sa cumpar altu de la digi tv,sper sa mearga in continuare cartela.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu stiu la ce serviciu posta ai fost dar din cate stiu eu e imposibil sa-ti refuze la posta trimiterea de aparatura . Nu poate sa te coste mai mult de 30 euro ca e mica si usoara conserva , mai insista , sau intreaba pe cineva deacolo ca ce si cum , n-am mai auzit asa ceva . Mult noroc oricum .
    PS Tre sa fie ceva autocare , oameni , TIRuri care vin acasa de p-acolo si va fi si mai ieftin .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

deci la posta nu primeste :aparatura electronica,pe langa cele interzise,ca de exemplu bauturi,tigari,arme,etc. Ca sa trimit prin masina,trebuie sa merg la Lisabona la masini particulare care fac transport de marfa si persoane in si din Romania,si ma costa drumul 35 de euro,+vreo 30-35 euro trimisul.Dup-aia trebuie sa mai platesc posta in Romania,caci aia merg la Satu-Mare,iar eu stau in Ardeal.Inca ceva bani.Dupa care,trebuie sa platesc reintoarcerea aparatului nou,pt care trebuie sa mai platesc odata ce ti-am zis mai sus.Iasa scump si dureaza mult.Atlassibul nu aduc nici ei electronice(decat daca ai tu in bagaj,ca calator, respectivul colet).De-aia cred ca cel mai convenabil este sa cumpar altul,e mai rapid si mai ieftin.Maine sun la digi tv s vad ce spun ei.Eu am trecut prin asteptari si cheltuieli cand am primit prima oara aparatul de acasa.Oricum multam' pt sfaturi!
    Last edited by iza80; 26th March 2007 at 19:51.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pune-l si tu la posta si nu declara ca-i electronica pentru ca nu cred ca deschid pachete UE
    si daca se pierde tot nu ai pierdut mult mai mult decat daca-l arunci!
    Insa tot ma mir cum sa nu transporte electronice? Pai ce faci daca vinzi ceva la ebay, sau daca cumperi ceva online?

Daca cumperi unul nou vezi sa-l imperecheze cu cartela ta (daca se poate?) pentru ca altfel nu va merge!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iza80 View Post
    deci la posta nu primeste :aparatura electronica,pe langa cele interzise,ca de exemplu bauturi,tigari,arme,etc. Ca sa trimit prin masina,trebuie sa merg la Lisabona la masini particulare care fac transport de marfa si persoane in si din Romania,si ma costa drumul 35 de euro,+vreo 30-35 euro trimisul.Dup-aia trebuie sa mai platesc posta in Romania,caci aia merg la Satu-Mare,iar eu stau in Ardeal.Inca ceva bani.Dupa care,trebuie sa platesc reintoarcerea aparatului nou,pt care trebuie sa mai platesc odata ce ti-am zis mai sus.Iasa scump si dureaza mult.Atlassibul nu aduc nici ei electronice(decat daca ai tu in bagaj,ca calator, respectivul colet).De-aia cred ca cel mai convenabil este sa cumpar altul,e mai rapid si mai ieftin.Maine sun la digi tv s vad ce spun ei.Eu am trecut prin asteptari si cheltuieli cand am primit prima oara aparatul de acasa.Oricum multam' pt sfaturi!
    Stii , aceeasi problema am si eu , de sambata, 4444, dar din cate am citit pe aici pri foruri, zic unii ca e ars flashul......asa ca imi recomanda sa il trimit acasa, si cica mi-ar da altul.Dar al meu e trecut de garantie, are 13 luni.....asa ca nu stiu daca merita sa il mai trimit, sau saimi cumpar unu nou.
    Si, daca imi cumpar unu nou, peste cateva luni la alta schimbare de soft , daca se **** iara, ce fac...................

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Dacă a expirat contractul pe respectivul abonament e ok, poţi renunţa la el şi faci altul, dacă nu trebuie să plăteşti 2 abo....
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@shutdown Eu asta am sa fac.imi cumpar altul,n-are rost sa pierd vreme si bani ca sa trimit aparatul asta!Ce este "flash-ul" asta de care tot aud?Daca stii sa-mi zici,ti-as fii recunoscator!Mersi!
    Last edited by iza80; 26th March 2007 at 21:14.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)