Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Informatii de la Boom Sport One

1.Gabi Safta e sef !
    2.Vor avea emisiune proprie produsa in studiourile Boom
    3.Nu scapam de Andrei Niculescu , comentatorul cu voce baritonala
    4.Grila va cuprinde :
    -il calcio
    -primeradivision
    -meciuri preliminariile C.E (miercuri Turcia-Norvegia)
    -box
    -NBA
    -NHL
    -fotbal australian
    -sporturi de contact
    -tenis (turnee ce nu au inca drepturile de difuzare pentru Romania cumparate)

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

era vorba ca din vara drepturile primera div si il calcio vor pleca de le boom sport.

ce se mai aude in acesta privinta ?

nu va fi preluat si de digi ? ... presupun ca daca boom sport ar face contracte cu dth/uri si catv ar scoate mai multi bani decit abonamentul de la 15000 de abonati ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Aici e problema , indiferent de grila de programe sau dibacia lui Gabi Safta , numarul mic de abonati este problema numarul 1 pentru Boom.
    La Digi e clar ca nu vor intra , in cablu sincer ma indoiesc , ei au interesul sa faca abonati si nu sa vanda programe in catv.

In cazul programelor de sport , apar probleme daca ele nu apartin aceluiasi trust.In Romania la ora actuala avem deja :
    Eurosport 1
    Eurosport 2
    TV Sport
    Telesport
    Sport Klub
    Sport 1
    Boom Sport One
    In afara de acestea avem un TVR 1 si 2 plin de sport iar drepturile pentru LIGA 1 se impart intre KanalD,Antena1 si NationalTV.
    Sa nu se uite ca Pro TV are Liga Campionilor.

In aceste conditii e foarte greu sa mai gasesti evenimente nevandute pentru Romania , iar inca o problema a lui Boom Sport este aceea ca meciurile din Italia si Spania se difuzeaza live in acelasi interval orar.

Sunt multe de spus , dar nu sunt eu in masura sa spun ce succes va avea Boom Sport One. Timpul are raspunsuri la toate intrebarile noastre , inclusiv aceasta.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    in cablu sincer ma indoiesc , ei au interesul sa faca abonati si nu sa vanda programe in catv.

iar inca o problema a lui Boom Sport este aceea ca meciurile din Italia si Spania se difuzeaza live in acelasi interval orar.
    Imposibil nu e... daca nu ar mai fii perceput in totalitate ca fiind canalul propriu al unei platforme DTH, nu vad unde ar fi problema sa-l dea si la altii... sub titulatura de Sport One

Abonati se vor face la Boom, daca Boom Sport One va fi mai accesibil (tarif la jumatate) la abonamentul Boom decat la CATV sau daca la Boom va aparea si Boom Sport 2
    2 canale de sport la Boom ar inseamna si rezolvarea problemelor de interval orar!

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rz + View Post
    Imposibil nu e... daca nu ar mai fii perceput in totalitate ca fiind canalul propriu al unei platforme DTH, nu vad unde ar fi problema sa-l dea si la altii... sub titulatura de Sport One

Abonati se vor face la Boom, daca Sport One va fi mai accesibil (tarif la jumatate) la abonamentul Boom decat la CATV sau daca la Boom va aparea si Boom Sport 2
    Ai sa vezi ca nu o sa se vanda , pentru ca programele proprii sunt singurul as din manaca al lui Boom , un DTH plin de sefi incompetenti (no offense) .
    Sincer mi-as dori ca Boom sa nu dea faliment pana la sfarsitul anului , dar din ce am aflat azi nu cred ca mai pot evita dezastrul.
    Pacat de proiectele frumoase initiate de Boom , iar Boom Sport One e unul dintre ele.

Offtopic , stiti ce trage in jos Boom si Dolce ? Pretul negociat pentru preluarea canalelor TV.Nimeni nu da importanta acestui aspect dar practic aici e cheia afacerii.
    Discutam , next time , mai multe si pe acesta tema.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai sa vezi ca nu o sa se vanda , pentru ca programele proprii sunt singurul as din manaca al lui Boom
    Sincer mi-as dori ca Boom sa nu dea faliment pana la sfarsitul anului , dar din ce am aflat azi nu cred ca mai pot evita dezastrul.
    Pacat de proiectele frumoase initiate de Boom , iar Boom Sport One e unul dintre ele.
    @Fanta, tocmai de aia spuneam ca ar fi de preferat sa dea la cablisti (sub numele de Sport One, nu Boom Sport One) pentru ca ar castiga mult mai mult decat daca ar astepta inca un an sa faca 100.000 de abonati

Nu o sa dea faliment anul asta... se pare ca vor lansa accesul la Boom cu doar 4.99 EURO (in conditiile in care grila va fi mai completa si va include Boom Sport One)

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Atentie la neatentie , i'm fucking watching you ....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si ce vom vedea cu "doar 4.99 EURO" ?
    Canalele lor proprii(exceptie sport) sunt scumpe si daca se dau FTA.Sincer de cand s-au lansat am gasit un singur film bun de vizionat.

Fara sa te superi pe mine , poti compara pretul si filmele de pe Boom Cinema cu cele de pe DigiFilm ? Aici se vede inca odata diferenta uriasa intre operatori.

Fanta

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Canalele lor proprii(exceptie sport) sunt scumpe si daca se dau FTA.Sincer de cand s-au lansat am gasit un singur film bun de vizionat.

Fara sa te superi pe mine , poti compara pretul si filmele de pe Boom Cinema cu cele de pe DigiFilm ? Aici se vede inca odata diferenta uriasa intre operatori.

Fanta
    E clar ca nu putem compara Digi Film cu Boom Cinema... asta au recunoscut-o toti de la Boom (si Neo a zis ca sunt filme vechi... doar venituri mai mari inseamna filme mai noi si ieftine)

Eu am auzit doar ca se incearca un SuperCinema cu 4.99 EURO si care include grila de baza (probabil extinsa cu inca 5-6 canale), cinematecile proprii si desigur Boom Sport One
    Altfel, nu au sanse sa faca rapid abonati!

boom_bastik
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Fanta
    Vezi noua grila ca is filme 2006 -2007 poate va place ceva:
    http://www.boomtv.ro/Pay-per-view_213.html

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Unul , maxim doua filme mai rasarite ! Si nu uita pretul este de ~6.7 RON pe eveniment fata de 3 RON cat este la Digi TV.

Departe de asteptari , asta nu face decat sa intareasca zvonul ca vor renunta la PPV cat de curand.

Fanta

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Vor renunta la un PPV, iar cel de-al doilea va deveni canal de filme de sine statator... si va aparea Boom Sport Two .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si apropo, s-ar putea ca sa vanda cele 2 canale de sport catre operatorii de cablu... Aceasta este una dintre dorintele lui Aviv Ghiladi, cel care detine drepturile Seria A si Primera Division pentru Romania, el vrand ca in acest fel sa poate produce investita sa si de altfel este si una dintre conditii ca sa le dea in continuare celor de la Boom drepturile pentru Seria A si Primera Division.

Este doar un zvon... Nu e nimic sigur... Asa ca nu ma blamati...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Vor renunta la un PPV, iar cel de-al doilea va deveni canal de filme de sine statator... si va aparea Boom Sport Two .

Toate cele bune !
    @Serpiko, poti sa confirmi tu, sau stii si tu ca Boom Sport 2 va fi defapt in sistem PPV ?

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Pretul negociat pentru preluarea canalelor TV.Nimeni nu da importanta acestui aspect dar practic aici e cheia afacerii.
    Adevăr grăieşti! Dar dacă au negociat preţuri de boieri, n-au decât să întoarcă unde le-au negociat cu mai puţine fiţe. Chiar dacă asta presupune rebrandarea Boom. Oricum o schimbare parţială de imagine n-ar fi rea.

ss/indescifrabil

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)