Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Tārnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Default De ce nu renunta Dolce la instalatea obligatorie?

Eram ieri intr-un supermaket si mi-au picat ochii pe un stand Dolce. Evident, m-am oprit pret de cateva secunde ca sa ma uit ce scrie in oferta si imediat a aparut langa mine o don'soara blonda rau, dornica sa-mi ofere detalii . Am intrebat-o ce e aia, ce se intampla cand e satelitu' pe partea cealalta a pamantului , cu ce viteza zboara satelitu', dar cum sta el acolo si nu pica etc etc.
    Pana la urma am aflat ca astea sunt amanunte pe care ce-i de la Dolce le-au rezolvat deja (ce tari sunt baetzii!), dar mai au de rezolvat un singur lucru, nu pot face fata la instalari.
    A refuzat sa-mi dea un termen de instalare, dar mi-a promis ca ma suna in momentul in care agenda vreunui instalator va permite instalarea unei antene la mine acasa.
    I-am spus ca mai o antena montata acasa care merge super si daca nu ma crede o invit s-o vada (antena, nu va ganditi la altceva), ma rog.

Revenind on-topic, ma intreb totusi ce ar avea Dolce de pierdut daca ar permite instalarea sistemului de fiecare, asa cum fac si altii?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

La Dolce fata de altii ai serviciul 921 Deranjamente daca ai probleme vin imediat si remediaza, la altii asa ceva n-ai sa vezi. Si atunci de ce sa trimita ei ehipa la dernjamente provocate de instalarea necorespunzatoare (nu este cazul in multe situatii). Dupa semnarea contractului "ai intarat in marea familie a clientilor Romtelecom" si poti chiar sa nu-ti reglezi antena, dai tel. la 921 si apar baietii si fac ei treaba(si uite asa scapi de lista de asteptare la instalare), pentru a evita situatii de acest gen cred ca se refuza instalarea antenei de catre persoane neautorizate.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sal

In Timisoara deja exista firme care monteaza Dolce din cauza ca nu fac fata.

Tārnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcutotal View Post
    La Dolce fata de altii ai serviciul 921 Deranjamente daca ai probleme vin imediat si remediaza, la altii asa ceva n-ai sa vezi. Si atunci de ce sa trimita ei ehipa la dernjamente provocate de instalarea necorespunzatoare (nu este cazul in multe situatii). Dupa semnarea contractului "ai intarat in marea familie a clientilor Romtelecom" si poti chiar sa nu-ti reglezi antena, dai tel. la 921 si apar baietii si fac ei treaba(si uite asa scapi de lista de asteptare la instalare), pentru a evita situatii de acest gen cred ca se refuza instalarea antenei de catre persoane neautorizate.
    Solutia e foarte simpla, daca clientul isi monteaza singur antena, nu va putea beneficia de garantia montajului, e logic ... asa ca argumentul nu tine.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Dolce TV pe langa aspectele pozitive ale ofertei are cateva ciudatenii in oferta lor comerciala.Obligativitatea de a monta ei antena aduce dupa sine pierderea unui anumit segment de piata.Sa nu uitam ca pana si tantalaii de la Boom au renuntat in cele din urma la acesta conditie.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Am intrebat-o ce e aia, ce se intampla cand e satelitu' pe partea cealalta a pamantului , cu ce viteza zboara satelitu', dar cum sta el acolo si nu pica etc etc.

Atāt timp cāt nu fac faţă instalărilor (īn mintea lor īnseamnă că le merge bine) nu cred că vor modifica nimic.

ss/indescifrabil

Tārnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am doua explicatii:
    1. Instalarile aduc ceva malai celor care le coordoneaza;
    2. Sunt batuti in cap si nu realizeaza cati clienti pierd!

Alegeti voi varianta corecta!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

3. Cred ca numai ei stiu pune antene DULCI
    4. La milonul pus de alti nu ajung si zic ca e ACRU..
    5. Sau...

Tārnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Punctul 4 e dea dreptul haios

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)