Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default RDS semnal foarte prost

Toata ziua de astazi am avut surpriza sa am pe ecranul televizorului mesajul Semnal slab sau lipsa semnal cu toate ca am renuntat la antena din kitul RCS (ma intreb cum vizioneaza persoanele care au numai in dotare renumite antena din kit),acest lucru nu il patesc pe programele frantuzesti (Multivizioane),indiferent de conditile admosferice
    Draga Nicky chiar nu se poate face nimica pentru marirea puteri de emisie

Toata stima
    Piciul Alcoolistul

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

bine'nteles ca se poate face ceva...se poate ignora clientul care comenteaza!
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

lipsa de profesionalism a celor de la rcs isi spune cuvintul ,daca iei 30 de persoane la intimplare si le dai bugetul celor de la rcs cred ca s-ar descurca la fel de bine sau mai bine.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default nivel de emisie

@piciul

Ba da, se poate face! De fapt, chiar la asta lucram acum. In curind pe ecrane....

@justme_yo
    Lucrurile nu stau chiar asa... Dar probabil ca ai o mare experienta in domeniu, drept care ai dreptul sa formulezi astfel de pareri...Daca ai ceva concret de afirmat, astept un pm - nu vreau sa transformam forumul intr-o mica batalie, dar nici nu accept acuze bazate pe necunoastere...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nicky,tot respectul pentru tine,mi-a spus Fanta ca te cunoaste personal si ca esti tipul intelectualului rasat care este adanc implicat in ceea ce inseamna PowerVu,Amos,Digi Tv si multe multe altele.Nu spun astea pentru a te peria si pentru a te intreba direct ,fara menajamente : De ce naibi raspunzi unor redusi care sunt pusi doar pe critica neconstructiva?
    Le dai prea multa atentie crede-ma.
    Ceea ce ati facut voi la DIGI TV este mana cereasca si daca maine nu ar mai fi acest pachet care crezi ca este directia acestor carcotasi de cartier ?

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Pisti
    Ceea ce ati facut voi la DIGI TV este mana cereasca...
    Foarte adevarat. stau la sat si stiu ce inseamna sa nu ai acces la media. Acum o jumatate de an, nu credeam ca intr-un timp asa scurt, o sa am Eurosport, Pro TV,etc la mine acasa. Ce sa mai vorbesc de Cinemax, HBO...Nici in vise...

Totusi, cu tot respectul pentru Nicky, sunt si multe critici constructive pe acest forum, la care nu le-a dat nimeni raspunsul. Poate in viitor. Asteptam

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Pisti
    Nicky,tot respectul pentru tine,mi-a spus Fanta ca te cunoaste personal si ca esti tipul intelectualului rasat care este adanc implicat in ceea ce inseamna PowerVu,Amos,Digi Tv si multe multe altele.Nu spun astea pentru a te peria si pentru a te intreba direct ,fara menajamente : De ce naibi raspunzi unor redusi care sunt pusi doar pe critica neconstructiva?
    Le dai prea multa atentie crede-ma.
    Ceea ce ati facut voi la DIGI TV este mana cereasca si daca maine nu ar mai fi acest pachet care crezi ca este directia acestor carcotasi de cartier ?
    Salut frate Pisti
    Oare de ce ne consideri tu pe noi astia care criticam aceasta receptie redusi
    Santem redusi pentru ca pe alte frecvente receptionam programe in conditi admosferice identice cand Digi se piarde printre nori
    Santem redusi cand propunem sa se schimbe marimea antenei din kitul Digi
    Santem redusi ca am platit un abonamente care nu avem parte atunci cand ne dorim
    Am spus si o repet de cate ori este nevoie,prefer sa am un abonament mai mare dar calitatea sa fie corespunzatoare unei recepti pe satelit,atunci cand deschid tv sa am la ce sa ma uit nu sa vad numai cubulete si sa imi sparg timpanele la comutarea pe diferite programe

Pisti iarta-ma daca te supare aceste cateva randuri scrise de un pici in domeniul receptiei prin satelit dar redus se pare ca esti tu frate cu toate cunostintele pe care le deti tu in domeniul acesta
    p.s
    acum cu cine vrei sa te pui bine cu Nicky
    crezi ca vei obtine ceva de la el

O zi buna incontinuare
    Piciul Alcolistul

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@nicky,tiie si RCS va multumesc din suflet.Ma ajutati sa mai fac un ban cinstit mai ales atunci cind va jucati cu TP-urile > este sau nu este semnal sunt sunat inclusiv seara la 22.30 sa merg sa le fac receptoarele,nu iau mult ,40 de euro de factory reset asa ca va rog din inima sa o tineti tot asa,pina la anu imi iau masina!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Tocmai de aceea Germania este unde este, Japonia este unde este..iar Romania nu este....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by liviusky
    Tocmai de aceea Germania este unde este, Japonia este unde este..iar Romania nu este....
    Este moo, dar este in BUDA.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Atunce ..hai sa tragem apa si sa facem un device adevarat..DIGITV TELEVIZIUNEA TA NEBANUITA

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

in legatura cu semnalul la digi tv am observat si eu ca este cel mai slab de pe acel satelit thor 2\3 (bineinteles in afara de nordici). si edu sat are mai mult decat digi tv ... de focus nici sa numai vorbesc....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SCARY_2
    in legatura cu semnalul la digi tv am observat si eu ca este cel mai slab de pe acel satelit thor 2\3...
    Vezi ca DIGI e pe Intelsat 10-02.
    ROMANIA ... te pup !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Re: nivel de emisie

Quote Originally Posted by nicky
    @piciul

Ba da, se poate face! De fapt, chiar la asta lucram acum. In curind pe ecrane....

@justme_yo
    Lucrurile nu stau chiar asa... Dar probabil ca ai o mare experienta in domeniu, drept care ai dreptul sa formulezi astfel de pareri...Daca ai ceva concret de afirmat, astept un pm - nu vreau sa transformam forumul intr-o mica batalie, dar nici nu accept acuze bazate pe necunoastere...
    Probabil ai dreptate dar asta e impresia generala pe care o lasa RDS si o firma este categorisita dupa angajati si imagine.

Ori voi stati prost si cu una si cu alta despre angajati pot da exemple concrete despre spagile care le cer pentru a face un lucru pentru care sunt platiti deja plus termenele care nu le respectati niciodata,iar despre imaginea firmei vezi siteul digitv .
    Apropo nu am trmis pm poate vor sa se mai dea si altii cu parerea pro sau contra.(NO OFENCE)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu am mai deschis un topic nou dar am si eu o problema cu gigitv. Mai multe programe nu imi mai merg. Channel not running. Am scanat inca odata toate frecventele imi gaseste programele dar degeaba.Programele care nu merg sunt:Tvr1,b1Tv,Prima,Protv,<protv intl, etc. Semnal am pe toate tranponderele 98%. Poate me lamureste si pe mine cineva ce se intampla .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)