Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile '' Experiente '' placute si neplacute cu shopuri online de componente tv sat

Salut pe toti userii RDI . Rog sa impartasiti din ''experientele '' traite de voi sau amici legate de achizitiiile de componenete tv sat din shopurile online din Romania si din afara tarii .Consider utila o asemenea prezentare pt. incepatori . Sper la cat mai multe opinii legate de shopiingul de componete tvsat . Multumesc anticipat pt. interes .

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Poti sa apelezi cu incredere la firmele care au reclama mai sus si bineinteles care au magazine virtuale.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Personal am cumparat componente de la Elstar si Prosat on-line si am fost foarte multumit de rapiditatea cu care am fost servit .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

am achizitionat de la Elstar Oradea motorul H-H si totula decurs normal si rapid.
    In ceea ce priveste cumpararea receiverului de la extern, respectiv HM-SAT Germania, ei au fost f. prompti, mi-au trimis pe mail toate confirmarile de primire a comenzii, de plata, etc. insa dobitocii de la Posta Romana au intarziat cu coletul mai bine de doua saptamani. A fost si perioada de sarbatori de iarna, insa nu s-au obosit sa vina la lucru decat in a doua saptamana din ianuarie, cand coada a fost ca pe vremuri la Caritas: cu liste si numere, care a venit primul, care urmeaza, deci o chestie de rahat specifica functionarilor postali, mai ales ca pe cei de la Vama ii durea in c*r ca oricum nu mai existau taxele vamale... concluziile le trage fiecare.
    Salutari!
    VU+ UNO (BlackHole) & Dreambox 500+ S, LNB Inverto Black Ultra, antena 1.1 m TRIAX, Optibox H-H DM3800 USALS, Telekom - Focus - Freesat

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Shop online Prosat.
    OK.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Lalipuk View Post
    In ceea ce priveste cumpararea receiverului de la extern, respectiv HM-SAT Germania, ei au fost f. prompti, mi-au trimis pe mail toate confirmarile de primire a comenzii, de plata, etc. insa dobitocii de la Posta Romana au intarziat cu coletul mai bine de doua saptamani. ....
    Salutari!
    si eu am comandat saptamana trecuta (maine, vineri se implineste o saptamana) de la HM-Sat Germania un receiver, si pana acum am primit doar pe mail comfirmarea de la ei cum ca au primit comanda si ca au trimis-o pe DHL, plus un link unde poti sa-ti urmaresti livrarea.... pana acum nu am primit nici o instiintare de la posta sau de la dhl romania desi conform linkului coletul a fost trimis catre tara de destinatie... Mai astept.

e prima data cand cumpar ceva online si sper sa nu am surprize neplacute...

voi revenii cu amanunte ....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Salut ,fara suparare ,dar cred ca este oportuna actualizarea, din cand in cand , ainformatilor legate de comportamentului magazinelor online fata de utilizatoriide echipamente tv sat. Asteptam date ,exemple despre ''experiente '' cu shopuri online din tara si strainatate.Multumim (in numele celor interesati de asemenea informatii ) . Multa bafta si mai mult curaj .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Dupa o saptamina acest topic va ajunge pe pagina 2 .
    Daca acum spui ca ai fost tzepuit de o firma , poate ca saptamina viitoare o s-o musc eu pt ca topicul initiat de tine este deja acolo unde experienta spune ca nu-l cauta/gaseste nimeni .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@ON/Off HM-Sat.de este o firma serioasa, de multe ori am luat de la ei in schimb DHL este cea mai mare tzeapa la nivel de transportator am patzito cu ei de vreo doua ori o dezordine la ei acolo nemaivazuta, deci cind mai comanzi la Hm-Sat.de vezi ca ai optziunea UPS cu citziva euroi mai scump da calitatea serviciului e alta, telefonul raspunde la ei, urmarirea coletului pe net functzioneaza brici shi termenele de livrare hyper rapid, ce mai functzioneaza totul brici ca la aia cu ochii mici!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by francezul View Post
    .... ce mai functzioneaza totul brici ca la aia cu ochii mici!
    Chinezii?
    SHALOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nici sa nu va ganditi ca acele colete vor ajunge in Romania cu DHL original. Asta e problema majora. De fapt, DHL la ei este posta normala, nu curierul rapid de care stie toata lumea. De la ei pleaca cu DHL (care acum a integrat si Deutsche Post !) si vine agale catre casa cu CN Posta Romana, marea companie romaneasca care (aici se potriveste caca...fonia) nu si-a respectat si nu respecta niciodata clientii, buni-rai cum or fi.
    Deci, poti sa mai astepti ceva timp ca sa primesti rec-ul.
    Hm-sat merita tot respectul! sunt doicilandezi, ce pana mea... ei si-au tinut cuvantul. Succes, rabdare si tutun!
    VU+ UNO (BlackHole) & Dreambox 500+ S, LNB Inverto Black Ultra, antena 1.1 m TRIAX, Optibox H-H DM3800 USALS, Telekom - Focus - Freesat

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ma bucur mult ca s-a ridicat problema, vroiam sa cer ajutor pentru ce-am patit si-n acelasi timp sa va fac atenti sa n-o patiti si voi.
    Am comandat dupa o discutie pe site cu Kroky, in 12 decembrie 06 la firma digibox-shop.de doua perechi diablocam+cas3, platind prin pay pal in 18 decembrie 390€. De-atunci neprimind nimic, nici modulele nici vre-o veste, incerc fara succes prin telefon, mail, centru de siguranta a clientului de la pay pal sa iau legatura cu ei.
    Sa ma duc personal pana la Kassel cu masina de la G (sud-estul Austriei) mi se pare cam mult, poate este cineva care locuieste prin zona si m-ajuta sa-mi recuperez modulele sau banii.
    S-ar naste in cazul asta un motiv serios sa vin totusi pana acolo sa bem o bere si sa ne cunoastem.
    Astept pm
    Respect
    Radulescu

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

now update .

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

hm-sat e o firma ( daca pot sa-i zic asa ) fff serioasa.
    cind am nevoie de componente satelitare , apelez la ei.

am avut comenzi care , comandate dimineata , m-am trezit cu ele la usa a 2 a zi dimineata.

sint parolisti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)