Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Actiune Max - Incalificabila!

Foarte multe cartele dezactivate din cauza ca ... nu au ajuns contractele la Bucuresti!...si asta din Iunie 2006!ce este mai nasol : abonatii aveau gratuitate un an la Pachetul de baza!
    Este rusinos D-lor de la Max,echipa manageriala Sub Orice Critica!
    Ce sa mai povestim de faptul ca se emit Facturi eronate,-daca se emit!-personal nu am primit facturi din luna Iulie 2006!Si ca mine sunt foarte multi!
    Telefoane , Abureli de La Sighisoara, de la Bucuresti, Nervi,avem cartele nu avem antene,nu mai este valabila oferta...,nu avem receptoare ,si sa fie ........,aceala care-si face de lucru cu ei
    Cine Este De Vina?..........clientul..........

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

stai linistit...eu am platit 6 luni avans si dupa 3 luni am fost dezactivat...am sunat normal am fost pus sa trimit copii cu chitanta,copii cu buletinul...intru_un final am fost reactivat dar dupa o saptamana in negru...deci...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

N-am vazut o factura de 7 luni de cand am abonamentu. Sper sa nu mi-l taie ca-i manc de vii
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cool

Il taie dupa 8 luni de neplata

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristi_v View Post
    Il taie dupa 8 luni de neplata
    deci sa inteleg ca nu mai ai tv dupa 8 luni de neplata?pai e bine...

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Tine de seriozitatea dealer-ului care a facut contractul si nu de Max. Cartelele pleaca "preactivate" catre dealeri pana cand acestia trimit contractele la Bucuresti. Daca nu le-au trimis... intr-o zi de 9 serverul Max taie macaroana automat. Si nu neparat in primul 9...
    Max se bat la cur cu propriul lor sistem, prea multa incredere unor dealeri de 2 lei. .

Dar sa o luam altfel.

@technocom

Daca actiunea Max a fost incalificabila, a ta ca ai avut cartela deschisa full, cu toate subscriptiile si ai tacut, cum a fost? Ma indoiesc ca ai avut toate pachetele. Cand o sa-ti vina prima factura o sa vezi o perioada mare de gratuitate (cat cartela a fost preactivata pentru dealer), atunci a cui e actiunea incalificabila?

Multe lovituri sub centura la bietul Wax in ultima vreme de la useri cu mai putin de 10 posturi. Sunt eu paranoic?

ss/indescifrabil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu esti deloc paranoic. Probabil e unul si acelasi user care incearca sa agite spiritele aici si pe alte forumuri.
    Max TV, Strong 4401, 0,9 si 3 LNB-uri.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default maxtv

si eu am patit la fel...nu stiu ce se intipla la bucuresti?

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

In ce limba sa explic ca Wax nu e vinovat de intarzierea contractelor? Este a DEALER-ULUI!
    Sau ar trebui sa desenez?

ss/indescifrabil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multe plati sunt facute de alte persoane (nu de titularul contractului) si la banca sau CEC apare pe chitanta persoana care face plata si nu cea de pe factura pentru ca asta e procedura operatorului de la ghiseu. Multe contracte sunt completate gresit la adresa titularului si este semnat de el... Si astfel de probleme apar cand un operator sau altul se apuca de dezactivari... Oare de ce?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@iordache
    Ce inseamna " useri cu mai putin de 10 posturi"?
    Cui crezi ca trebuie sa cer aprobare de a sesiza un fenomen cu care ma lupt- nu numai eu -de ceva timp si primesc reclamatii de genul: "am platit MAX Pack din decembrie si nici acum nu vad...", "am gratuitate de un an si nu vad nimic", sau "nu am primit factura",....etc.,etc...
    Daca MAXTV nu-si pune la punct evidenta cu dealer-ii,- nu este vina mea,nici a abonatului; nu am redactat eu contractul cu obligatiile dealer-ilor, iar in ceea ce ma priveste ca dealer, cred ca mi-am facut datoria cu brio!(nu de 2 lei)!
    Si mai este ceva: in general , oameni ca mine, inainte citesc , gandesc, si dupa aceea, daca au ceva de scris - scriu! Si asta as recomanda si la altii!

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

@techonocom

Useri cu mai puţin de 10 posturi = useri care au postat de 7 ori. Sau orice alta cifră cu valoare inferioară cifrei 10.
    Nu trebuie să ceri aprobare nimănui pentru a sesiza. D'aia avem forum. Dar nu trebuie să sari în sus când cineva te îţi atrage atenţia că ai greşit adjectivul şi adresa. O atitudine de genul "gândesc şi apoi scriu" este să întrebi întâi şi apoi să dai cu parul. Oricât îţi place ţie sau ţi-ar conveni, nu este de vină producătorul unei conserve dacă vânzătorul ţi-o aruncă în greaţă peste tarabă. Mai sunt şi intermediari...
    Pasajul cu dealer-ul nu l-am înţeles, eşti dealer MAX?!?
    Oricum m-ai făcut curios.
    Răspunde-mi te rog la două întrebări:
    1. Ai semnat pentru Max Supreme?
    2. Ai sunat la call-center, ţi-au spus că nu au contractul tău dar nu ţi-au spus să le dai numele şi numărul dealer-ului?

ss/indescifrabil

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default max...un dth cu multe probleme

ptr . tehnocom-pompei- aiud/ intradevar max are multe probleme, in rel cu abonatii/ si noi ca deler max , ne comfruntam cu multe probleme legate de plati, activari, contracte/ tot comisionul oferit de max se duce pe apa simbetei/ telefoane , faxuri ,clarificari/ alte dth ofera mai multa seriozitate si un comision mai mare....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@larssen

Spune-mi tu ,-asa cum ma cunosti-daca am exagerat cu ceva?
    Dupa ce am trimis un e-mail la Buc.,cu toata evidenta mea pe calculator,am fost sunat si mi-au confirmat ca dealer-ul de la Sighisoara nu ca nu a transmis contractele, cica nu a transmis centralizatorul care putea fi importat direct in baza de date Max.Curios, nu ? Dar baietii de la Buc. ce fac? Este foarte greu sa introduca manual sau sa ceara ce le trebuie de la dealer-ul respectiv, si asta incepand cu iunie 2006?
    Speram la mai bine!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Smile max

ai dreptate batrine...ne-au albit problemele astora...iti recomand sa deschizi un service max in ...CIPRU CA TOT VINE VARA/ prietenii stiu de ce...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)