Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default imagine dreambox500s

Salutare tuturor

In sfarsit m-am hotarat si eu sa fac pasul cel mare si sa-mi cumpar un dreambox 500s. Mentionez ca pana acuma am avut doar un strong 4125 evo si o placa skystar2. Am cautat pe acest site informatii despre acest receptor insa nu am gasit nimic recent in legatura cu imaginile pt dream. Apelez la cei cu vechime pe acest forum pt a-mi recomanda o imagine care sa o pun pe dream (care e cea ce deschide cat mai multe pachete si eventual de unde o pot lua).

Multumesc mult pt ajutor.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Gemini 3.40 de pe www.rdi-dreambox.com , rubrica de Imagini .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Mersi mult *********, dar mai am inca o intrebare: ce emU folosesti pt aceasta imagine?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

gbx 2.1B .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Inca o intrebare, daca nu deranjez prea mult: fata de ss2 se prind si alte pachete in plus ( fara cs sau gbox)?

Merci mult.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

kangoo - imaginea este de fapt softul de pe receiver. De receptionat vei receptiona toate programele care "intra" prin antena ta. De vazut programele respective este altceva. Fara EMU nu vei vedea decat programele FTA. Pentru EMU trebuie keys, si pentru share un gbox sau cccam. In plus poti folosi cartele cu abonamente - merge direct MAX TV (emu mgcamd, gbox, camd3), cu mici artificii Dolce si Boom, cu mari artificii Digi, din cate stiu Focus direct dar nu stiu cu ce EMU.
    Fata de ss2 (tinand cont ca tunerul lui ss2 este mai putin sensibil decat al dreamului) vei avea mai multe programe.
    Marele avantaj al Dreamului fata de ss2 este ca vezi pe un TV de orice dimensiuni, iar imaginea are calitate foarte buna, are iesire AC3 optica, mufa ethernet prin retea putand modifica foarte usor imaginea, cheile, EMU, dar trebuie sa te documentezi inainte de a modifica ceva.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)