Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Coruptie Digi tv In toata Romania

Ce parere aveti de mafia prezenta la Digi tv ma refer la oameni de rcs care au in prezent firme peste firme de instalari.Nu de alta dar o gramada de firme care au investit in masini,oamenii etc se lovesc de lipsa de echipamente.Oare e asa lipsa?Sau mai bine spus le iau smecherii.Doar eu stiu firme care in ianuarie si februarie au facut cate 700-1000 de instalari.Eu unu am primit 200 de instalari cu chiu cu vai

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Depinde de numarul de abonati noi ai zonei pe care o deservesti si mai ales de numarul de instalatori autorizati pentru aceea zona.

Cunosc societate care a emis factura pentru 2200 de montaje in luna februarie.

In rest nu e problema mea , n-am firma de instalari si nici nu am instalat in viata mea o parabola

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Şi după atâţia ani de satelistică, nu te mănâncă palma să instalezi şi tu măcar una mică, aşa de 60cm....
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu sunt dibaci si nici nu sunt foarte indemnatic.Marea mea pasiune ramane modificarea cartelelor oficiale.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by digitalman2 View Post
    Ce parere aveti de mafia prezenta la Digi tv ma refer la oameni de rcs care au in prezent firme peste firme de instalari.Nu de alta dar o gramada de firme care au investit in masini,oamenii etc se lovesc de lipsa de echipamente.Oare e asa lipsa?Sau mai bine spus le iau smecherii.Doar eu stiu firme care in ianuarie si februarie au facut cate 700-1000 de instalari.Eu unu am primit 200 de instalari cu chiu cu vai
    Ai dreptate...Din pacate, este un circuit inchis...Pentru cei dinafara sistemului, ori dau spaga gras ori instaleaza in varful muntilor...
    Salut Prieteni!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu nu am dat nimic la digi dar din februarie nu mai instalez nimic, banii tot imi vin de pe alte melaguri asa ca totul e bine.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

da si tu nume si ceea ce stii despre acest lucru...poate ca cei din conducere vor face ceva...dar "viata nu este dreapta" asha ca consoleaza-te ca ai castigat pana acum si zi "multumesc" ca nu ti-au reziliat si contractul , asha cum au patit altii...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu cred ca nu sunt suficiente receptoare pentru a satisface cota de piata. Poti instala la dolce pentru 24RON/instalare la negru, asta ar veni cu tot cam 100RON/zi x26zile=2600 RON pe luna.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionutsat View Post
    da si tu nume si ceea ce stii despre acest lucru...poate ca cei din conducere vor face ceva...dar "viata nu este dreapta" asha ca consoleaza-te ca ai castigat pana acum si zi "multumesc" ca nu ti-au reziliat si contractul , asha cum au patit altii...
    ca sa numai vorbesc de rezielieri am fost pe o zona in care oamenii se plangeau ca le-au fost lauti cate 50 ron per instalare de la alte firme si cand am sesizat mai sus,dar cu timpu am aflat ca e firma protejata.Daca vreti si nume o sa sa le dau probabil cel mai bine ar fi sa ma adresez si in presa poate atunci o sa se faca ceva

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

eu zic ca ar trebuii sa facem ssi un top al celor mai corupti de la rcs si un top al spagii

babicu
    Guest

Wink presupuneri...

eu zic ca ar trebuii sa facem ssi un top al celor mai corupti de la rcs si un top al spagii
    ... sa spunem un BALAN-D mai sus, "un" GEANTA-S mai jos si lista ar putea continua ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

oh.. my friend..
    Pai asta se intampla in toata tara..
    Gandestete ca eu am contract cu astia aproape de cand s-au lanasat.. cand faceam instalari nu pt a ma imbogati!
    Acum nu prea mai am de lucru cu ei ca si inainte .. orcum eu nu am investit asa de mult in afacerea asta ca si alti .. nu am luat tot taranul sa il invatz sa puna antena , in continuare fac ceea ce fac cu oameni care i consider capabili si pasionati, dar observ si eu marshaviile care le fac marii actionari cu firmele lor!

nu am ce sa fac.. ma uit si privesc.. ce draq doar traim in Romania .. o tara foarte frumoasa in care daca esti corect ai numai de pierdut!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

in continuare pe acest board e sunt cam iutile aceste topicuri!

Mai bine sa privim la .....bombele de la sigi si super siteul digifilm.. lucruri frumoase .. si sa ne mandrim cu al nostru super dth .. corupt din pacate
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Balanta are 2 talere . 1 : ori Digi e "corupt" 2: ori cineva a incercat sa intre in sistem si a fost refuzat iar acum incearca o campanie negativa .

Si cum balanta poate sta in echilibru , tind sa cred ca este cantitate egala in ambele talere aici .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Noi lucram cu RDS&RCS de la inceput,nu lucram pt alte DTH-uri,am avut vremuri bune,rele dar am fost multumiti.In afara ca sau facut plati in intarziere nu am avut ce sa reprosam.Chestia cu coruptia este aiurea ,cine vrea are de lucru.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)