Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default BOOOOMBA de la Focus = fÔsssssssssss

Informatie de ultima ora 99,99% reala :

Transponderul 4 de la Focus SAT nu este destinat pentru marirea grilei acestui pachet mirobolant ci doar pentru inlocuirea unui transponder deja existent cu probleme de pe THOR 3.

Cei ce faceau calcule si cereau programe noi mai au de asteptat pentru ca asa cum am mai spus-o UPC NU MAI INVESTESTE NIMIC in Focus SAT.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Se pare ca ai dreptate si extinderea lui focus se amana pentru 2008.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Confirm cele de mai sus dar pana sa jubileze anumite personaje de pe acest board doresc sa va reamintesc ca Focus va oferi in continuare in exclusivitate cele doua programe premium Sport1 si MGM.
    Focus va avea in final 5 transpondere pentru abonatii sai.
    FOCUS

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Focus_sat View Post
    Confirm cele de mai sus dar pana sa jubileze anumite personaje de pe acest board doresc sa va reamintesc ca Focus va oferi in continuare in exclusivitate cele doua programe premium Sport1 si MGM.
    Acele doua programe sunt premium ? Scuza-mi ignoranta.
    5 transpondere ? Posibil ....unul in 2008 si inca unul in 2009. Erau instalatori dibaci care in 2005 preziceau ca in 2009 Focus va fi leader pe piata.
    Asa cum am mai spus , Focus si Boom sunt cenuseresele DTH-ului romanesc.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

...in exclusivitate, inca vreo 2-3 luni...Si-apoi adevarul e ca n-am vazut pe nimeni sa planga dupa aceste programe...Boomerang e de 1000X mai cerut...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Stimate domn ca abonat focusSat sunt impotriva faptului ce doriti sa faceti prin limitarea accesului la programele FTA de pe alti ******** si schimbarea receptorului cu altul chiar daca totul se va face gratuit. Am ales focusSat tocmai pentru aceste lucruri. In caz contrar voi renuta la servicile dumeavoastra, fiindca UPC da dovada de neseriozitate in cea ce priveste calitatea serviciilor oferite.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Si-apoi adevarul e ca n-am vazut pe nimeni sa planga dupa aceste programe...
    Păi aş fi putut să plÔng eu după Sport 1... Din cauza hocheiului... Meciurile din Borsodi Liga şi campionatele mondiale... Apoi am decis să iau ţn custodie un Kaon şi să-l bag ţn loop după Hyundai. Asta e, o să văd ce fac ţn continuare cu el, dacă şi Digi decide să-l ţntroducă ţn grila, dar poate că acest lucru nu o să se ţntÔmple. Cel mai simplu era să am Sport 1,2 HU prin Digi, dar ce să fac, nu se poate, aşa că banii mei merg la un alt provider. Sorry, Digi.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Asa cum am mai spus , Focus si Boom sunt cenuseresele DTH-ului romanesc.

Fanta
    Pai si ce?In final nu o sa fie bine...
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca MGM e canal premium atunci TV1000 e VOD .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am inteles ca sunteti un reprezentant FocusSat-UPC.
    Bine ati venit pe RDI; speram sa nu va deranjeze unii membri care vor cu orice pret sa moara si capra vecinului...

Asteptam noutati de la Focus si pe RDI.
    Salut Prieteni!

Banned

Posts Thanks / Likes

Ritmul de noutati al celor de la Focus e cam semestrial ... sau bi-anual , ca suna mai frumos ....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Ritmul de noutati al celor de la Focus e cam semestrial ... sau bi-anual , ca suna mai frumos ....
    Mai bine sa-i multumim persoanei de mai sus ca intra pe forum si discuta cu abonatii si non-abonatii. Macar pentru acest lucru sa-i dam credit...
    La Digi, se plange la greu...si cine asculta S-a facut ceva
    NIMIC Din contra, se tot anunta bombe, dar acestea se fasaie mai ceva ca cele de la BoomTV...

Am dreptate
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Mai bine sa-i multumim persoanei de mai sus ca intra pe forum si discuta cu abonatii si non-abonatii. Macar pentru acest lucru sa-i dam credit...
    La Digi, se plange la greu...si cine asculta S-a facut ceva
    NIMIC Din contra, se tot anunta bombe, dar acestea se fasaie mai ceva ca cele de la BoomTV...

Am dreptate
    Hai ca le-ai zis-o. Era si timpul. Acum anuntam cu surle si trambite inca doua canale PPV dar nu suntem in stare sa introducem canale generaliste care sunt cerute de luni bune si pe care alte DTH-uri le au in basic. Multe fassssuri....

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu ai inteles . Eu ziceam ca daca Focus_sat ar trebui sa vina cu noutati de la UPC/FocusSat , atunci ar trebui sa intre de 2 ori pe an pe forum . Era umor negru englezesc .....

P.s Faceti ce faceti si tot la Digi-u` vietii ajungeti firrar sa fie ....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Dar nu a lansat nimeni nici o bombă de la Focus. Forumiştii au descoperit TP-ul 12380, ei au lansat ştirea, şi au trans o concluzie greşită. Deci titlul threadului cuprinde o afirmaţie nereală.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)