Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: cum platesc?

#/usr/sbin/remuser root Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default cum platesc?

pe la jumatatea lui decembrie am facut abonamentul la digi, pachetul standard, fara nimic in plus.
    sunt de buna credinta si vreau sa platesc, cele 2 luni fiind trecute.
    cum pot plati? nu am primit nici o factura sau altceva, habar nu am cum pot face asta si cat exact sa platesc. nici sa ma trezesc cu vreo nota mare pe ecran nu as vrea
    Am doar doua saituri (Jocuri Gratuite Online si Free flash games for girls and boys)
    -------------------------------------

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by remuser View Post
    pe la jumatatea lui decembrie am facut abonamentul la digi, pachetul standard, fara nimic in plus.
    sunt de buna credinta si vreau sa platesc, cele 2 luni fiind trecute.
    cum pot plati? nu am primit nici o factura sau altceva, habar nu am cum pot face asta si cat exact sa platesc. nici sa ma trezesc cu vreo nota mare pe ecran nu as vrea
    În oraşul tău ''Location: pe acoperis'', te duci la casieria RDS şi plăteşti. Dacă nu vezi casierie de pe acoperiş, dai fuga la cea mai apropiată.....Succes.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

din cate am inteles din discutiile cu operatorii de la 4004001, digi a semnat cu o firma de curierat pentru a trimite facturile...
    tot ce trebuie sa faci este sa pui o sesizare la ei - 0314004001 - sa le spui ca vrei facturi
    HSS1160NA, SRT6125, offset 1.2m(dual feed - Intelsat - Sirius), offfset 0.8m - Hotbird, Smart Titanium 0,2dB

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Sugestie pt digi si nu numai,de ce nu trimit ei facturile prin e-mail si sa poti sa o achiti direct din contul bancar e pt binele lor si al clientilor.Acum s-ar putea ca acest lucru sa existe deja,eu imi cer scuze dar eu nu am auzit de el La mai mare!
    Last edited by mariuss; 11th March 2007 at 12:10.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

degeaba, nu are rost sa incerci - raspuns de la call center: nu se pot trimite facturi pe e-mail !
    stii de ce ? pentru ca ele nu exista !
    aceste facturi se emit doar atunci cand clientul vine la casierie si plateste sau in momentul in care se hotaraste deconectarea acestuia (dupa 2-3 luni de neplata) !
    Ar mai fi si aspecte economice pentru care nu se emit aceste facturi: din ce stiu eu o factura emisa inseamna obligatia de a vira TVA-ul aferent catre stat (nu ca RCS-RDS ar fi chiar asa de grijulii la aspectul asta !)

Ce poti face: exact ce am spus mai sus - sesizari peste sesizari la call center !
    eu am facut si acum astept roadele: ori ma taie iar - si ii sun, le dau nr. de sesizare si ii intreb de ce ma taie ori se cumintesc si imi trimit factura asa cum ar fi corect.
    HSS1160NA, SRT6125, offset 1.2m(dual feed - Intelsat - Sirius), offfset 0.8m - Hotbird, Smart Titanium 0,2dB

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu dau sfaturi nimanui , dar eu in situatia mea , trimit pe cineva in fiecare luna si-mi plateste factura de net si abonamentele de Digi.
    La casierie poti plati in avans pe cate luni doresti si astfel scapi de batai suplimetare de cap.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)