Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Aviv Ghiladi vrea sa rupa colaborarea cu Boom TV din vara...

Omul de afaceri israelian care detine drepturile TV pentru Romania pentru Seria A si Primera Division vrea ca din vara sa rupa contractul cu Boom TV daca cei de la Boom nu-si indeplinesc obligatiile contractuale .

Vrea sa colaboreze cu o alta platforma care vrea sa lanseze un pachet de 3 canale proprii de sport...

Sunt unii care stiu mai multe pe acest forum despre acest lucru dar nu deocamdata tac... Oricum se aduna nori negri deasupra unei cladiri cu 4 antene ND Satcom pe acoperis din zona Calea Floreasca...

Toate cele bune !

P.S.: Eu singura miscare de care stiu este pachetul sport de canale proprii pe care Dolce il are in proiect...
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Omul de afaceri israelian care detine drepturile TV pentru Romania pentru Seria A si Primera Division vrea ca din vara sa rupa contractul cu Boom TV daca cei de la Boom nu-si indeplinesc obligatiile contractuale .

Vrea sa colaboreze cu o alta platforma care vrea sa lanseze un pachet de 3 canale proprii de sport...

Sunt unii care stiu mai multe pe acest forum despre acest lucru dar nu deocamdata tac... Oricum se aduna nori negri deasupra unei cladiri cu 4 antene ND Satcom pe acoperis din zona Calea Floreasca...

Toate cele bune !

P.S.: Eu singura miscare de care stiu este pachetul sport de canale proprii pe care Dolce il are in proiect...
    Este adevarat ce spui...stiu si eu mai multe, dar o las pe mai tarziu...
    Salut Prieteni!

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Au desfiintat si 0800070777 , telverdele, te indruma spre un numar cu 021, care-l platesti, desigur!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Problema este alta, ca s-ar putea ca licitatia pentru drepturile pentru Liga 1 pe perioada 2008-2011 sa fie o batalie generala in 2 Dolce-Digi urmand ca aceste meciuri sa fie transmise exclusiv de catre una dintre aceste 2 platforme .

Daca Dolce castiga poate sa dea linistit drumul la serviciul lor de IPTV pe langa DTH, voce, date si telefonie mobila(Cosmote) .

Avand imensa plaja de clienti de la telefonie(3,5 - 4 milioane de abonati) le va fi foarte usor sa ofere un serviciu IPTV care sa ofere in exclusivitate Liga 1.

La fel se prezinta situatia si pentru Digi TV pe cablu care s-ar putea sa explodeze ca si numar de clienti ...

DECI UPC WATCH YOUR BACK...

DE MAX NU AM ADUS VORBA PENTRU CA NU II VAD IN STARE DE ASA CEVA...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

aleksutz
    Guest

Intrebare:

Orice abonat care s-a abonat la BOOM pt a vedea aceste 2 campionate, poate renunta la contract, in cazul in care Boom nu le va mai transmite?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea este ca nici unul dintre operatorii citati nu poate oferi inca IPTV, unul dintre motive fiind banda ce net oferita. O crestere a benzii pentru servicii tip IPTV nu cred ca ar putea fi sustinuta de operatorii respectivi pe infrastructura actuala. Daca ar fi avut fibra optica mai era ceva.

boom_bastik
    Guest

Quote Originally Posted by aleksutz View Post
    Intrebare:

Orice abonat care s-a abonat la BOOM pt a vedea aceste 2 campionate, poate renunta la contract, in cazul in care Boom nu le va mai transmite?
    LOGIC CA VA PUTEA.... din pacate SAU DIN FERICIRE si scoaterea unui simplu canal gen MTV2 poate duce la rezilierea contractului..... OPC vegheaza ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Contactezi intai Boom, iar daca ei te vrajesc ca nu se poate sa renunti fara a plati penalizari, imediat apelezi la ANPC prin tel sau prin formularul online si cu siguranta totul se va clarifica in cateva zile sau saptamani. Legea tine cu consumatorul, din fericire, asa ca tepele vor fi mai rare DACA clientul va invata sa apeleze la organismele in drept.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mvictor View Post
    Parerea mea este ca nici unul dintre operatorii citati nu poate oferi inca IPTV, unul dintre motive fiind banda ce net oferita. O crestere a benzii pentru servicii tip IPTV nu cred ca ar putea fi sustinuta de operatorii respectivi pe infrastructura actuala. Daca ar fi avut fibra optica mai era ceva.
    Romtelecom are una din cele mai moderne retele din Europa de Est. Daca ai avut de'a face cu ei la alt nivel, atunci stii despre ce vorbesc. Inca din '97 daca imi aduc aminte bine, (inainte ca grecul sa puna mana pe el) romtelecom avea infrastructura [backbone-ul] pe fibra optica, investitie facuta de statul roman.
    FAbian23

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fabian23 View Post
    Romtelecom are una din cele mai moderne retele din Europa de Est. Daca ai avut de'a face cu ei la alt nivel, atunci stii despre ce vorbesc. Inca din '97 daca imi aduc aminte bine, (inainte ca grecul sa puna mana pe el) romtelecom avea infrastructura [backbone-ul] pe fibra optica, investitie facuta de statul roman.
    Fibra optica care mai tarziu a fost schimbata ptr ca ii expirase un anumit termen ). Romtelecom a intarziat foarte mult cu upgrade-ul retelei. Ca sa nu vorbim de last mile care e cupru de pe vremea nea ceasca. Vad ca unii vorbesc de iptv aici fara sa stie ce inseamna asta. IPTV in Romania decat INES poate da, si asta datorita ca se duce in buza la abonat cu fibra. Romtelecom e departe de asa ceva. Poate celor care sunt pana intr-un 1km fata de DSLAM. De HD nici nu se poate vorbi. RCS/RDS fiber link e facut ptr leecheri nu ptr IPTV. Si ca sa fiu on-topic, aveti idee cat a cerut Mr. Ghiladi ptr retransmiterea campionatelor respective ?

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bolek View Post
    Fibra optica care mai tarziu a fost schimbata ptr ca ii expirase un anumit termen ).
    Tocmai ca termenul nu expirase inca, dar fibra s-a albastrit. Altfel, fibra era foarte buna daca nu vroiai sa mergi mai mult de 1km pe ea.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bolek View Post
    Si ca sa fiu on-topic, aveti idee cat a cerut Mr. Ghiladi ptr retransmiterea campionatelor respective ?

Nu le-a cerut bani la cei de la BoomTV. Intelegerea este ca Boom sa faca un *** in valoare de *** cf.contract ***.Si cum Boom nu are nici spatii si nici posibilitatile tehnice pentru a sustine ***, in cateva luni vor avea un canal Boom Sport fara campionatele de fotbal ***.
    Salut Prieteni!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Numai vesti "bune" vin de la Boom
    Eu sunt unul din fraierii tepuiti de Boom

Evitati acest provider si nu mai faceti abonamente cu cateva luni inaintea disparitiei lui de pe piata.

Credeti ca vorbesc prostii si tastez doar de dragul numarului de posturi ? Stiu ce spus : Boom e intr-o situatie de criza fara precedent iar Dolce dupa 6 luni de zile va mari cu mult pretul abonamentelor.
    Discutam peste ceva vreme

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Nu le-a cerut bani la cei de la BoomTV. Intelegerea este ca Boom sa faca un *** in valoare de *** cf.contract ***.Si cum Boom nu are nici spatii si nici posibilitatile tehnice pentru a sustine ***, in cateva luni vor avea un canal Boom Sport fara campionatele de fotbal ***.
    Proasta afacere. Trebuia sa invete de la HBO. Nr. minim de abonati. Daca nu-i ai, nu e treaba mea. Putea gasi fara nici o problema alt cumparator.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    cum spui tu, cel care vede in spatele usilor inchise,dar se pare ca te inseli si esti pus doar pe dezinformare-boom va avea 2 canale de sport din aceasta luna precum si..... surpriza.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)