Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default GBox, vreau sa stiu mai multe ...

Am si eu cateva curiozitati legate de GBox, mai exact cateva intrebari, ale caror raspuns, sunt convins, vor trezii si interesul altor useri de pe forum.

Mai intai as dori sa stiu cum facem sau de unde luam un ignore list potrivit pentru noi si actual ?
    Apoi ce inseamna cand in stanga unui peer (in GBox Suite sau center) avem o bulina de culoare albastra - normal e verde, sau daca e offline, rosie ?
    Poate sa ne spuna cineva, sau sa ne dea un link spre un tutorial, caracterele sau comenzile, care, introduse in anumite linii din cwshare.cfg sau gbox_cfg, dau anumite loguri ? Ex. pentru a obtine un log in debug.txt se introduce ceva in linia Z din gbox_cfg si functie de ce anume se introduce acolo se obtin anumite informatii ? Ma intereseaza o lista cu cat mai multe astfel de comenzi, am cautat, dar am gasit prea putin, de ex. o lista cu logurile care le face gbox, din care 4 tot timpul si doua prin introducerea de comenzi in linia Z din gbox_cfg sau in linia N din cwshare.cfg.
    Deasemenea m-ar interesa ce fac anumite linii cum ar fi linia N din cwshare.cfg sau liniile Z, O, L din gbox_cfg. Ce rol au, ce combinatii se pot face setand aceste linii intr-un fel sau altul ? Ex. in linia V din gbox_cfg putem avea F0 00, F0 10, F0 20, F0 30, F0 35, F0 05, F0 31, 00 35, toate cele enumerate de mine fiind de fapt configurari legate de ce sloturi de cartela vrem sa folosim.
    Toate intrebarile de mai sus, nu putine, sunt pentru cultura mea generala, am facut o colectie de vreo 10 tutoriale despre gbox, unele destul de mari, dar intrebarile puse mai sus nu si-au gasit raspunsul in ele.
    Multumesc !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cartita View Post
    Mai intai as dori sa stiu cum facem sau de unde luam un ignore list potrivit pentru noi si actual ?
    ignore.list

Poate sa ne spuna cineva, sau sa ne dea un link spre un tutorial, caracterele sau comenzile, care, introduse in anumite linii din cwshare.cfg sau gbox_cfg, dau anumite loguri ? Ex. pentru a obtine un log in debug.txt se introduce ceva in linia Z din gbox_cfg si functie de ce anume se introduce acolo se obtin anumite informatii ? Ma intereseaza o lista cu cat mai multe astfel de comenzi, am cautat, dar am gasit prea putin, de ex. o lista cu logurile care le face gbox, din care 4 tot timpul si doua prin introducerea de comenzi in linia Z din gbox_cfg sau in linia N din cwshare.cfg.
    Deasemenea m-ar interesa ce fac anumite linii cum ar fi linia N din cwshare.cfg sau liniile Z, O, L din gbox_cfg. Ce rol au, ce combinatii se pot face setand aceste linii intr-un fel sau altul ? Ex. in linia V din gbox_cfg putem avea F0 00, F0 10, F0 20, F0 30, F0 35, F0 05, F0 31, 00 35, toate cele enumerate de mine fiind de fapt configurari legate de ce sloturi de cartela vrem sa folosim.
    Toate intrebarile de mai sus, nu putine, sunt pentru cultura mea generala, am facut o colectie de vreo 10 tutoriale despre gbox, unele destul de mari, dar intrebarile puse mai sus nu si-au gasit raspunsul in ele.
    Multumesc !
    Daca stii germana ai aici in tutorial bun in care, zic eu, vei gasi raspunsurile la intrebarile tale: http://rapidshare.com/files/19324709/gboxfaq.rar.html
    Daca nu, incearca pt traducere http://babelfish.altavista.com

si mai citeste aici:
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=17307
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=45459

bafta!
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Este un Board German nou "CW-Share Board" , si aici poti gasii detalii legate de Gbox
    http://sat-links.gmc.to/cs/index.php

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Danke schön!
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ignore.list ... Big thanks ... se personalizeaza intr-un fel sau il pun asa ?

In arhiva de pe rapid share am gasit doua pdf-uri, ala in engleza e fain, cel in germana l-am mai vazut undeva, daca nu ma insel pe cardsharing.biz - e OK, dar are o gramada de chestii care nu stiu ce e cu ele, apare la un moment dat ceva si pentru windows.

Culoarea albastra din dreptul unui peer ...

Big thanks to all !

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Inseamna ca respectivul peer nu are card local (sau daca are, nu intra la tine in gbox) iar pe linia respecyiva iti vin doar carduri virtuale.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Big thanks to all !
    culoarea albastra inseamna ca partenerul nu are card , dar mai apare si cand partenerul de linie are card dar e legat in <cas>
    strong 6xxx , progdvb , dreambox dm 500 s , lazer fta plus, kaon , ss2 , echolite 790 etc.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Ca sa-ti fie mai clar:

.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

In ajutorul vostru vine cred si :
    http://www.rdi-dreambox.com/upload/f...ToGPointRO.pdf

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

SatWien m-ai dat gata cu culorile. Banuiam eu ca e ceva cu cardul local.

*********, ala a fost primul tutorial care l-am dat jos, cand m-am apucat sa studiez, e ok dar e tare telegrafic. Oricum il am in colectia de tutoriale GBox.

Va multumesc inca odata la toti.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

la faza cu bulina albastra mai exista situatia in care omu are card fizic local dar din anumite motive este nevoit sa foloseasca newcs+cs2gb si de aceea apare la ceilalti fruntasi colorat albastru

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

SatWien m-ai dat gata cu culorile. Banuiam eu ca e ceva cu cardul local.

*********, ala a fost primul tutorial care l-am dat jos, cand m-am apucat sa studiez, e ok dar e tare telegrafic. Oricum il am in colectia de tutoriale GBox.

Va multumesc inca odata la toti.
    poate ma ajuti, te rog, cu cateva tutoriale Gbox mai complete in Ro;care dintre versiunile 2.1 2.25 2.24 o recomanzi? multumesc

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca tutorialele alea sunt telegrafice .. atunci ce dracula sa mai zic ...

Sa le fac piesa de teatru ? Cu acte si scene ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Didi View Post
    ok, numai sa-mi spui te rog de unde sa-l iau; pe rdi-dreambox gasesc numai varianta 2.1AFull

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)