Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10

Thread: crosat.org.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default crosat.org.

ce modalitati trebuiesc pentru aputea intra pe www.crosat.org, fiindca m-am inscris, mi-a cerut comfirmarea prin e-mail,apoi am fost felicitat pentru inscriere,...cind introduc numele si parola ,ma anunta ca nu sunt valide. ce este de facut?multumesc anticipat!

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zinedine View Post
    ce modalitati trebuiesc pentru aputea intra pe www.crosat.org, fiindca m-am inscris, mi-a cerut comfirmarea prin e-mail,apoi am fost felicitat pentru inscriere,...cind introduc numele si parola ,ma anunta ca nu sunt valide. ce este de facut?multumesc anticipat!
    Din cand in cand au probleme cu logarea. Mai incearca...
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi bibicu,

Asta-i varianta optimista de a explica problemele de logare de la crosat,dar eu cred ca ei te inregistreaza,te lasa sa le vizitezi sectiunile,ca apoi dupa ce vrei sa reintri,patesti ce spune zinedine!Sa nu fie cumva o tactica...comerciala,prin care isi atrag sponsori?Incearca sa te inregistrezi cu alt nick si cu alta adresa si vei pati la fel.Este ca si cum cineva te invita din politete acasa la el,dar cind ajungi la el simti ca esti nedorit.

satelescu

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satelescu View Post
    Hi bibicu,

Asta-i varianta optimista de a explica problemele de logare de la crosat,dar eu cred ca ei te inregistreaza,te lasa sa le vizitezi sectiunile,ca apoi dupa ce vrei sa reintri,patesti ce spune zinedine!Sa nu fie cumva o tactica...comerciala,prin care isi atrag sponsori?Incearca sa te inregistrezi cu alt nick si cu alta adresa si vei pati la fel.Este ca si cum cineva te invita din politete acasa la el,dar cind ajungi la el simti ca esti nedorit.

satelescu
    Ora 12.02

"Who's Online
    We have 24 guests and 3 members online."
    Unul din cei 3 eram eu.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

La fel am patit si eu, dupa inregistrare puteam doar in forum sa intru.
    Nu stiu care e metoda lor dar am renuntat si am luat de pe alte uploaduri.

Mai incearca daca ai nervii tari

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Angry

Hi bibbicu,

Poate n-ar trebui sa revin asupra temei-nici nu merita{nu depinde de noi}-,dar nu lua exemplu tau ca o regula pentru toti.Nu poti decit sa te consideri norocos/privilegiat ca intri pe site-ul lor oricind doresti!E clar ca politica lor e una de atragere a cit mai multor useri inregistrati.Si ca sa nu crezi ca sint sigur de propria-mi explicatie,as putea lua in calcul si varianta prin care ei sa permita accesul la site-ul lor unui numar limitat de useri pe anumite perioade de timp,iar cei care sint acceptati tot timpul,cum pari ca esti tu,sint considerati ca useri constanti si activi?!Probabil ca daca ne-am simtii prezenta pe forumul lor si am fi "vazuti" mai des pe acolo,n-am avea probleme de logare.E clar ca problema logarii pe croasat nu-i de azi sau ieri,ci de mult timp:s-au deschis de nenumarate ori topicuri pe acest subiect-pe RDI forum- incit nu-ti ramine decit sa-l ignori,sau sa le doresti croatienilor un "succes" incit sa nu-i mai caute nimeni!

satelescu

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Mi se pare intresanta situatia prezentata de voi.Eu nu am probleme de logare de anul trecut,cred din septembrie cand a trebuit sa reconfirm numele de user si pasword.Si pana atunci a fost ok.Oricum in ultimul timp mi se pare ca au ramas in urma cu actualizarile informatiilor. Sunt alte site-uri cu mult mai interesante.Trebuie doar sa cauti!
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Cei care aveti conturi vechi va puteti loga la http://www.crosat.org/aploud/login.php? (din pacate nu se mai pot crea conturi noi decat pt upload center ca in trecut ci pt tot site-ul

Nu folositi formularul de log in de la http://www.crosat.org/home/index.php? pt conturi vechi ca nu merge.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

la mine crosatul a mers brici intotdeauna, e ok si acum
    strong 6xxx , progdvb , dreambox dm 500 s , lazer fta plus, kaon , ss2 , echolite 790 etc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile

Eu am avut probleme cand am incercat logarea de pe alt IP decat cel de pe care m-am inregistrat.Am lasat cookies pe enable si de atunci nu am probleme.
    DM 500s Humax 5400z

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)