Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Hbo Se Mareste In Europa Centrala Si In Romania Inclusiv...

Vorbind cu cineva din conducerea HBO Romania zilele trecute HBO in afara faptului ca se pregateste sa lanseze si in Romania si restul tarilor din Europa Centrala HBO 2(in tarile unde nu este inca) si HBO Comedy, in functie de succesul HBO Comedy se pregateste pt. anul viitor HBO Signature si peste 2 ani HBO Familly .

Se pare ca in lipsa unei concurente serioase, cu exceptia Poloniei(canalele Canal+) si a Cehiei si Slovaciei(FilmBox si NonStop Kino) HBO isi va intari semnificativ pozitia pe piata de o asa natura incat va fi aproape imposibil pentru concurenta sa vina cu ceva mai bun .

Ce se mai aude de lansarea in Romania a lui Fox Life si Fox Crime ?

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ASIATICII ne-au luat-o inainte,au de mult aceste canale.
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

HBO original e vai de mama lui si astia mai vor sa aduca alte variatiuni pe aceeasi tema ca sa dilueze si mai mult grila fiecaruia? All about the benjamins. O sa ajunga sa coste MaxPak vreo 10E.

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Bowser View Post
    HBO original e vai de mama lui si astia mai vor sa aduca alte variatiuni pe aceeasi tema ca sa dilueze si mai mult grila fiecaruia? All about the benjamins. O sa ajunga sa coste MaxPak vreo 10E.

Asa e cand n-ai concurenta. Iti faci de cap si argumentezi la CNA ca este intelegere mutuala cu clientii. HBO are potential si ar putea diversifica portofoliul de filme dar de ce sa o faca? Ar diminua marja de profit fara rost. Cred ca noile programe sunt introduse mai mult pentru schimbarea sistemului de distributie in CATV. Asa vor baga HBO, Cinemax cu dublurile de rigoare si "HBO ce-o mai fi" intr-o singura cutie (stb-ul lor sau al cablistului) cu o codare sigura.

ss/indescifrabil

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

de HBO2 se vorbeste de cativa ani. Numai vad ca trece anul si tot nu va fi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Din punct de vedere calitativ, nu exista niciun motiv pentru care vreun abonat sa doreasca 5 HBO-uri si 3 Cinemaxuri. Vor fi absolut aceleasi filme, seriale si documentare, doar reluate de 2 ori mai mult. Desigur, se vor gasi oameni care se vor abona ca sa fie cool si trendy.

Posts Thanks / Likes

Man

Important e ca usor usor ajungem si noi la standarde europene.. daca pot zice. Se anunta multe lansari : E! , HBO2 , s.m.d . Reluari .. sau tampenii important e ca ne dezvoltam.
    Uitasi de Cartoon si TCM care vor fi disponibile 24/24.. dar asta prin mai sau iunie anul curent.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sunt si eu nerabdator sa vad cum se prezinta E!, in aprilie, fiindca documentarele de pe Antena 3 sunt tare interesante si uneori haioase. Cat despre HBO, aminteste-ti cum arata grila prin 1999, 2000, 2001, lunar cate 7-8 filme de mare efect. Din 2003-2004 incoace, parca au luat-o la vale in mod voit, fiindca au aparut reluari ale unor filme care au fost de n ori la Pro TV sau Antena 1. Acum or sa mai apara 2-3 HBO-uri. Ma, ce sa zic, ne aliniem la standardele europene cu forma, nu cu fondul. Un canal de comedie ar fi binevenit, dar as prefera un Comedy Central decat HBO Comedy, fiindca filmele de comedie lansate in SUA in ultimii 10 ani au fost, in mare parte, de mare porc. Sa fie sanatosi, sa le lanseze, eu le urez sincer succes si sa atinga asteptarile telespectatorilor, insa simt cum va sosi un deja-vu si un "I told you so".

Posts Thanks / Likes

yep ai dreptate..

va ca usor usor ne putem intelege.. ca uneori ma enervezi cu dolce !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cum reusesc sa fac asta? Ca de promovat Dolce nu o fac, ci doar fac comparatii cu ceilalti. Din umilul meu punct de vedere, acest operator nu iese deloc prost intr-un top al calitatii.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Asta e gluma anului . Calitate = invers proportional cu Coshibp .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sincer, eu chiar nu ma pricep sa fac diferenta intre receptorul de la Dolce si oricare altul, asa ca explica-mi in cuvinte recognoscibile cu ce e mai bun Hyundai sau Humax de la Digi.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sunt prea multe de spus .Nu neaparat vis-a-vis de Humax sau Hyundai. Incearca sa intrii in meniu si sa faci operatiuni elementare .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Bowser View Post
    Sincer, eu chiar nu ma pricep sa fac diferenta intre receptorul de la Dolce si oricare altul, asa ca explica-mi in cuvinte recognoscibile cu ce e mai bun Hyundai sau Humax de la Digi.
    Ia doua receivere - Coship si Humax de exemplu, fa teste pe amandoua si o sa vezi diferenta...mare...
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Prietena mea e abonata la Digi, avand receptor Humax si crede-ma ca nu am remarcat nicio diferenta. Are al doilea LNB si prinde multe canale straine, dar in rest... nu stiu ce trebuia sa observ.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)