Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default M.A.X tv in Zaragoza ,Spania

salut ,are cineva asa ceva in ZAragoZa ca ma intereseaza daca prinde Transponderul 3 de la Max(eutelsat 16 E) si TAraf pe Sirius 5 E .
    Oricum parerea mea e ca e o mare pacaleala cu max asta ,e varza ,am amici care cu antena de 0.6m prind totul la digi ,cu max cu toate cele 3 lnb uri ale lor nu prinzi mai nimic ,decat 2 transpondere pt romani din care 5 programe sunt codate .... si in rest numai FTA naspa ,... Astept si parerile voastre daca sunteti din spania cu Max

PS `` Cinste la cei care au luat Digi si nu au pus botul la reclama proasta cu 500 de reclame ``
    MaX Tv .Srt 4401 ... e cea mai mare teapa ,mai bine te dai cu capul de pereti decat sa cumperi asa ceva ,nu prinzi nimic cu el decat niste prosti de FTA si asta cand nu se blocheaza

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca te uitai un pic pe lyngsat ai fi vazut ca nu poti receptiona taraful pe 5 grd est, ptr ca nu are acoperire (http://www.lyngsat-maps.com/maps/sirius2_eurf.html). Iti trebuie o antena mai mare...probabil de 1.8 m. Iar cel de-al 3 lea tp de la max de pe eutelsat trebuie sa-l receptionezi ptr ca acopera intreaga Europa (http://www.lyngsat-maps.com/maps/ew2_wide.html). Probabil nu e bine reglata antena. Ai fi putut intreba inainte sa cumperi. Intai cumperi si apoi arunci cu noroi ca max e de vina. Iar receptorul 4401 e mult mai bun decat conserva hyundai de la gigi. Puteai sa iei doar cartela si sa iti cumperi orice alt receptor care stie viaccess.
    Max TV, Strong 4401, 0,9 si 3 LNB-uri.

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valineacsu View Post
    salut ,are cineva asa ceva in ZAragoZa ca ma intereseaza daca prinde Transponderul 3 de la Max(eutelsat 16 E) si TAraf pe Sirius 5 E .
    Daca esti fan Taraf, tre' sa bagi mana in buzunar si sa arunci cu banii, altfel ce fan mai esti? Asa cum spunea si colegul fichitu pentru Taraf ti-ar trebui o antena de 1.80 m (cu Sirius pe focarul principal), dar cum nu cred ca poti pune o antena asa mare acolo, poti inceca cu 1,2... dar pe vreme urata dai pe Mezzo. Daca nu-ti intra W2, trebuie sa mai combati cu antena. Iti recomand sa incepi reglajul chiar de la W2. Hotbird iti intra automat iar la Sirius te poti juca putin cu suportul.
    Oricum parerea mea e ca e o mare pacaleala cu max asta ,e varza ,am amici care cu antena de 0.6m prind totul la digi ,cu max cu toate cele 3 lnb uri ale lor nu prinzi mai nimic ,decat 2 transpondere pt romani din care 5 programe sunt codate ....
    Cele 5 programe codate sunt: HBO, Cinemax, Telesport, Free X TV si X Dream TV. Nu-ti fa iluzii ca Digi ti le da gratis (exclus TS care e in baza). Sunt programe cu plata, le platesti, le vezi.
    si in rest numai FTA naspa ,... Astept si parerile voastre daca sunteti din spania cu Max

PS `` Cinste la cei care au luat Digi si nu au pus botul la reclama proasta cu 500 de reclame ``
    Misto autoironia asta. Intai faci pe boierul, arunci banii dar nu stii ce cumperi si apoi ii feliciti pe cei care nu fac asa... Stai linistit ca nici la Digi nu umbla cainii cu colaci in coada...

ss/indescifrabil

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=iordache;298713]Daca esti fan Taraf, tre' sa bagi mana in buzunar si sa arunci cu banii, altfel ce fan mai esti? Asa cum spunea si colegul fichitu pentru Taraf ti-ar trebui o antena de 1.80 m (cu Sirius pe focarul principal), dar cum nu cred ca poti pune o antena asa mare acolo, poti inceca cu 1,2... dar pe vreme urata dai pe Mezzo. Daca nu-ti intra W2, trebuie sa mai combati cu antena. Iti recomand sa incepi reglajul chiar de la W2. Hotbird iti intra automat iar la Sirius te poti juca putin cu suportul.

@Iordache

Cum sa nu fie fan Taraf ? Doar ce crezi ca a intrat consulul Romaniei la Zaragoza pe RDI?

PS Fara suparare . Nu am nimic cu gusturile oamenilor...

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

El lauda Gigi pt ca se prinde taraf-ul acolo altfel e cam greu cu sirius FSS in Spania nu are acoperire

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)