Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Dolce si "prostitutia"

Am devenit peste noapte instalator Dolce, as vrea sa intreb cat se plateste pe antena montata la Dolce ca eu primesc 24RON pe instalare, fara benzina fara masina. Merita efortul sau dolce e noul proxenet pe piata DTH?
    Vreau sa subliniez ca desi iau banii de la Dolce e un DHT de c a c a t, receptorul e foarte slab cu tendinte comuniste iti arata numai ce vrea romtelecom sa vezi. Majoritatea oamenilor la care le-am pus sunt oameni simpli si pot sa spun ca imi curg lacrimile pe obraz de mila. Sunt niste oameni foarte de treaba care m-au primit cu mancare, suc si bautura si eu le pun rahatul de dolce. Oare voi merge in iad pentru fapta de a instala un serviciu de cea mai proasta calitate unor oameni cinstiti. Oare mi-am vandut sufletul satanei(romtelecom)?
    Focus ramane pe departe cel mai bun DTH deocamdata.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Fantastic....la ce se preteaza unii oameni Voua nu va e putin rusine, asa putintel ?

Cu prestatia de mai sus poate ai succes la teatru, depinde cum interpretezi.
    Bafta.

aleksutz
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

@SkySnows

In primul rand titlul topicului tau este exagerat.

In al doilea rand nu stiu cat primesti tu pt instalarea Dolce , ce combinatii ai, prin cine lucrezi, insa Dolce plateste 21 euro pe instalare. Acuma, daca faci echipa cu inca cinvea, sau lucrezi prin vreo firma, care nu iti apartine, nu e exclus, sa primesti asa putin. Insa daca instalai alti operatori in afara de Focus sau Boom care platesc bine instalarile, probabil castigai aceiasi suma.

Nu stiu de ce iti pare rau de acei oameni, pentru ca le-ai pus Dolce. Daca numesti doau motive bune pentru care Focus e mai bun decat Dolce pt utilizatorul de rand, nici atunci nu ar fi trebuit sa spui ca iti pare rau de ei? Cu ce a inselat Dolce pana acum asteptarile clientilor?

Intr-un fel e normal sa aperi interesele cui te plateste mai bine.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aleksutz View Post
    @SkySnows

In primul rand titlul topicului tau este exagerat.

In al doilea rand nu stiu cat primesti tu pt instalarea Dolce , ce combinatii ai, prin cine lucrezi, insa Dolce plateste 21 euro pe instalare. Acuma, daca faci echipa cu inca cinvea, sau lucrezi prin vreo firma, care nu iti apartine, nu e exclus, sa primesti asa putin. Insa daca instalai alti operatori in afara de Focus sau Boom care platesc bine instalarile, probabil castigai aceiasi suma.

Nu stiu de ce iti pare rau de acei oameni, pentru ca le-ai pus Dolce. Daca numesti doau motive bune pentru care Focus e mai bun decat Dolce pt utilizatorul de rand, nici atunci nu ar fi trebuit sa spui ca iti pare rau de ei? Cu ce a inselat Dolce pana acum asteptarile clientilor?

Intr-un fel e normal sa aperi interesele cui te plateste mai bine.
    Am vazut o familie care avea un copil handicapat care isi comandase Dolce, privirea lui parca m-a strapuns in inima, cum saracii or sa plateasca dolce luna de luna, macar la focus poti sa te uiti si pe alti ********. Copilasii sarmanii au fost foarte entuziasmati de dolce, si imi este rusine ca nu le-am putut spune cum e treba cu romtelecomul cat de ticalosi sunt si ce strategii vor urma. Sa vinzi oamenilor receptoare coship e ca un nou caritas. Eu fiind in interior stiu ce se va intampla. Jur ca de maine rup dracului contractul cu romtelecomu si instalez focus,max si digi fara bani decat sa lucrez pentru dolce. Cat despre boom nu vreau sa comentez nimic.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Teatru ieftin si de proasta calitate .Dute pe centura ca nu te-a obligat nimeni sa devii instalator Dolce.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SkySnows View Post
    Am vazut o familie care avea un copil handicapat care isi comandase Dolce, privirea lui parca m-a strapuns in inima, cum saracii or sa plateasca dolce luna de luna, macar la focus poti sa te uiti si pe alti ********. Copilasii sarmanii au fost foarte entuziasmati de dolce, si imi este rusine ca nu le-am putut spune cum e treba cu romtelecomul cat de ticalosi sunt si ce strategii vor urma. Sa vinzi oamenilor receptoare coship e ca un nou caritas. Eu fiind in interior stiu ce se va intampla. Jur ca de maine rup dracului contractul cu romtelecomu si instalez focus,max si digi fara bani decat sa lucrez pentru dolce. Cat despre boom nu vreau sa comentez nimic.
    Dar comenteaza de Dolce, abonatii sunt tare curiosi sa aflam ce dezvaluiri ai. Ce "strategii vor urma"?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

uhm. mancatorii de rahat nu sunt sanctionati p'aci?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Daca ai devenit peste noapte mai ai si pretentii?.
    Nu ai studii in domeniu,nu ai masina ,deja 24ron e prea mult(eu ofer 5 ron).

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ratoiu View Post
    Daca ai devenit peste noapte mai ai si pretentii?.
    Nu ai studii in domeniu,nu ai masina ,deja 24ron e prea mult(eu ofer 5 ron).
    Ruşine să vă fie. Tot ce spus ''SkySnows'' e real.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SkySnows View Post
    ...Vreau sa subliniez ca desi iau banii de la Dolce e un DHT de c a c a t, receptorul e foarte slab cu tendinte comuniste iti arata numai ce vrea .....
    Daca va uitati mai atent observati ca se refera la DHT adica Digital Home Theater
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Foarte multi sunt inflacarati ca dolce e bun dar atunci cand vinzi cu peste 300 RON un receptor slab asta e cam nedrept, conserva de la digi e o bijuterie pe langa cea ce este la dolce. Foarte multi dintre cei la care le-am instalat antena erau nemultumiti de lipsa tarafului (eu cred ca e un plus). cine mai demult spunea de castigarea unei libertati prin antena TV ori cu receptoarele tip dolce ramai legat sau cu banii luati. Chiar ca imi este mila de aceea care au cumparat receptorul de la dolce.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ce satisfactie iti poate oferi Romtelecomul?Nisba!
    Situatia 1): Intre satul Pocola si orasul Beius din Bihor,peste noapte indivizi au furat cablul telefonic cca 200m.Nimic iesit din comun pana aici,se fura si in alte locuri valori si mai mari.Poanta consta ca in satul Pocola este un consumator industrial care lejer palteste cca 6000-8000 de lei lunar "furnizorului" denumit RTC.Doar cu reclamatii si amenintari cu avocati dupa 4 zile RTC-ul repune cablul lipsa.Deci,dovada d profesionalizm,nu gluma!

Situatia 2) Soseaua Borsului intre Oradea si Bors (zona industriala) zi de sambata linistita.Centrala telefonica conectata pe flux E1 si internet pe fibra optica cu banda garantata.Se intrerupe alimentarea cu energie electrica in fabrica pentru o interventie tehnica.La 10 minute primesc un telefon prin care sunt intrebat de catre RDS daca sunt probleme,deoarece celor de la Bucuresti li se pare ca linkul este mort.Acesta denota profesionalizm fata de client. Are si RDS-ul parti bune.

Dupa cum vedeti in ambele exemple am folosit ca si reper serviciile main core ale celor 2 companii care nu au nimic cu ********i.

Desigur am si varianta in care in Arad, zona industriala,fabrica italiana x face contract cu RTC-ul,(renuntand la RDS) care a fost in stare sa piarda la castigul de pe urma incasarilor numai sa nu piarda clientul.Asta da prostitutie.Au crezut ca dau lovitura cu convorbirile internationale,dar au uitat ca respectivii au un Bosch Integral 5 cu VPN printr-un PIX501,adica costuri internationale 0 (zero).Rtc iar s-a prostituat.
    Pot desigur sa dau exemple in Chisineu Cris, Salonta an so on.
    Bietii de voi va certati ca si copii de multe ori pe DTH-uri dar afacerile acestor companii, adica afacerile adevarate ,se deruleaza in segmenul industrial.

By the way, pentru 24 de lei nu m-as trezi dimineata.Si 21/instalare de euro sunt wax.Eu am ajuns la conclzia ca nu merita sa faci instalari pentru niciunul dintre provideri, esti bun pana isi vor atinge targhetul, iar dupa aceea "calci in cullo".
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)