Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Unhappy DVB SkyStar 2 (???)

Verifica rubrica asta :
    http://www.rdi-board.com/forumdisplay.php?f=21

Domnilor,
    Am mai intrat pe forum cu aceeasi problema...am umblat la setarile de imagine, Picture Settings AVO/OVRL a placii mele DVB SkyStar 2, si acum la mine sint caracteristicile de imagine:

Brightness - 0
    Contrast - 115
    Saturation - 145
    Hue - 128

Aduc aminte ca imaginea e cam "stearsa", adica ... de toata jena.
    Daca ma poate ajuta cineva cu aceste corectii standard adica cele de la prima instalare, atunci cind si eu vedeam brici imaginea si cind nu umblasem la ea...Multumesc enorm de mult!
    A doua problema a mea, este ca atunci cind recordez de pe pachetele Multivision, se intrerupe calculatorul, ingheata (si trebuie sa restartez calculatorul) ... sau se restarteaza el singur...Stie cineva sau a avut cineva o asemenea problema cu aceste placi DVB SkyStar 2 in trecut sau in prezent? Si daca da cum s-a rezolvat? E cumva un conflict cu vreun alt soft? Nu se pupa cu ceva? Aduc aminte ca am sters cam toate softurile de pe calculator special sa nu se mai intimple...si se intimpla in continuare...poate nu se pupa cu Windowsul XP (?)
    Va multumesc de timp si de ajutor,
    james.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vad ca spui tot dar nu si ce aplicatie folosesti. Blocarea pe Multivision este de la vplug, incearca ultima versiune de s2emu ca si asta face AU (transponderul de AU este 10.873V). Ai grija ca ceasul computerului sa fie sincronizat cu internet time.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)