Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Servicii de toata jena marca Digi

Ii rog insistent pe toti cei care primesc facturi de la Digi TV doar o data la 3 luni sa posteze aici! Sa vedem cati asa-zisi "restantieri" are Digi. Vreau sa mentionez inca o data faptul ca am fost catalogat de Digi TV drept RESTANTIER la plata facturilor pe ianuarie si februarie in conditiile in care aceste facturi NU exista, ele urmand sa ajunga la mine abia in martie.
    Este inadmisibil ca un consultant al celui mai mare operator DTH din sud-estul Europei sa nu stie care este diferenta intre HBO si PPV...a trebuit sa ii explice un client lucrul acesta.(in conditiile in care Digi ofera astfel de evenimente prin DigiFilm 1&2) Maine voi contacta din nou serviciul de relatii cu clientii al lui Digi TV si voi solicita scoaterea mea din lista de restantieri in conditiile in care eu nu am fost instiintat in niciun fel de emiterea unei facturi sau a unei somatii de plata.
    Am convingerea ca acest board este unul democratic, unde toti abonatii DTH isi pot exprima liber parerea si de aceea m-am hotarat sa deschid acest topic.
    Cipy

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai ai platit pe ianuarie si februarie ? Teoretic esti restantier . Nu stiu de ce trebuia sa deschizi acest topic cand subiectul tau era postat deja aici :

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=2007&page=9

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Dar tu King ti-ai platit facturile care nu ti-au ajuns ? (nu conteaza la ce serviciu?)

Banned

Posts Thanks / Likes

Mie niciodata nu mi-au intarziat facturile indiferent despre ce facturi ar fi vorba , iar daca ar fi intarziat as gasi o cale sa le platesc .

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Nici mie (cu exceptia celor de la DIGI )care ori nu ajung niciodata, (si fara factura nu poti plati nici la posta nici prin bancomat ci trebuie sa ajungi neaparat la o casierie. Ce faci daca nu poti?),ori ajung cu mare intarziere si atunci esti catalogat rau-platnic.Oare in secolul 21 cel mai mare DTH din estul Europei nu poate gasi o modalitate sa emita si sa trimita niste facturi in mod civilizat si la timp cum fac ceilalti furnizori de utilitati? De ce de cand a aparut acest serviciu nu au reusit sa rezove aceasta problema esentiala?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

REPET: SINGURA CALE PRIN CARE IMI POT PLATI FACTURILE (CARE NU VIN, SUBLINIEZ N.U. A.J.U.N.G.!) ESTE SA MERG LA O CASIERIE RCS-RDS, IN CAZUL MEU LA BUCURESTI. DACA DIGI IMI DECONTEAZA TRANSPORTUL E OK, MIE IMI PLACE SA MA PLIMB! La posta nu ma primesc fara codul de bare de pe facturi, casierie nu am, ING Bank nu am.
    NU POT FI CONSIDERAT RESTANTIER ATUNCI CAND NU MI SE OFERA NICI O POSIBILITATE DE PLATA!
    Cipy

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

prieteni avem http://www.anpc.ro/anpcro/index.php cu incredere.Eu am completat formularul de reclamatie si dupa 25 de zile am fost contactat telefonic de departamentul de profil care pe linga scuzele de rigoare mi-a oferit 3 luni de abonament gratis la MAX PACK..
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned

Posts Thanks / Likes

Atunci facem altceva sa fie ontopic totul .

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Evident ca am glumit,moderatorii sunt on-topic mereu nu?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am trecut de faza asta! Am facut deja 2 reclamatii la ANPC. La prima am fost pus in legatura cu un domn de la RCS care si-a cerut scuze in numele firmei si m-a asigurat ca o sa primesc facturile la timp. Nu s-a intamplat acest lucru! La a doua reclamatie RCS-RDS a fost sanctionata cu 15.000 RON pentru nerespectarea clauzelor contractuale, insa nici asta nu i-a determinat sa-mi trimita pretioasele facturi. Ce mai ramane? Cred ca inlocuirea operatorului Digi cu Dolce!
    Cipy

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Hai sa o lamurim pe asta cu facturile neemise si netrimise care totusi trebuie platite.Sau esti de acord ca pe segmentul asta (plus altele de offtopic) Digi e un dezastru?

De fapt ce sa mai lamurim ca doar e mai mult decat evident,iar cipy-1982 eu si altii am ajuns la solutia corecta.DOLCE.

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Blănosule, să dea Dumnezeu şi Maica Domnului să nu mai ai parte de casierie RDS pe o distanţă de 150km.
    Ce draqu o să faci? O să faci naveta 150km să plăteşti factura+biletul?
    Eu am bifat pe contract plata facturilor lunar, cu toate acestea, bineînţeles că ei le trimit la pachet 3in1.
    Eu propun să ne plătească Blănosul facturile iar noi să virăm banii în contul lui.
    Ce bancă preferi?
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

MA fratilor.. voi stiti ce slar de kkt ofera ei angajatilor de lor? Am discutat cu cativa din angajati si au nishte salarii de toata jena !

Nici nu e de mirare ca nu ishi dau interesul pt clineti .. acu sincer!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu nu prea cred ca Digi emite facturile, le pune frumos in plicuri, iar angajatii refuza sa le trimita pt ca au salarii mici! Pur si simplu este o problema a intregii firme, nu a unui singur departament!
    Cipy

Banned

Posts Thanks / Likes

Eu primesc lunar factura de la RCS internet . Si tocmai ar putea sa nu mi-o trimita pentru ca este caserie RDS in oras si nu ar fi o problema daca nu ar trimite-o pentru ca as putea plati-o acolo. Ba vine chiar cu curier .

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/facturi.jpg[/IMG]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)