Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Boomtv -17200 Conturi Active Azi 22.02.2007

Asta seara a fost activat contul de client numarul 17200 la boom tv .... si astia is 99% buni platnici cu o medie de 7-10 euro/abonament .... cirfa e inca modica si in nici un caz nu e motiv de bravura dar noua echipa a reusit sa creasca cu 70% clientii existenti la 31.12.2007 .......

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Iar vii cu zvonuri nefondate ca cel de alaltaieri ? Cine vrei sa te mai creada ? Instalatorii boom poate

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Salut la toti. Eu nu prea am inteles ce ai scris, mai mult am presupus !

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Numarul de 17200 mi se pare realist avand in vedere ca duminica pe drumul Timisoara - Lugoj - Caransebes - Hateg - Petrosani - Parang - Vulcan am vazut vre-o 25 antene Boom. Acum eu sunt curios daca 17200 e numarul de abonati sau numarul de recivere.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

sunt multi cu 3 receptoare pe un abonament si il vad 3 familii diferite ...nu-i rau avind in vedere ca este cel mai scump produs la categoria sa...
    sa ne gandim la masini...cite vinde mercedes, bmw...cite vinde wv, opel, renault, peugeot, scoda...cite vinde dacia, daewoo...la toti le merge cit de cit la puterea de cumparare a romanilor...

boom_bastik
    Guest

Smile

Quote Originally Posted by Vasilis View Post
    Numarul de 17200 mi se pare realist avand in vedere ca duminica pe drumul Timisoara - Lugoj - Caransebes - Hateg - Petrosani - Parang - Vulcan am vazut vre-o 25 antene Boom. Acum eu sunt curios daca 17200 e numarul de abonati sau numarul de recivere.
    Un abonat are un cont indiferent ca are 3 receivere ...... iar minciunile nefondate invocate de blana vin din computadoru ala central de boom care la fiecare nou client ii aloca un numar de client care e consecutiv .....

Ce m-a mirat e ca in 30 min se activasera 10 conturi ...... deci rata de crestere e destul de mare ......

Si sa fim seriosi DIGI stagneaza din lipsa de echipamente de 2 luni .... iar dolce si boom fac clienti la greu din cauza asta ...... Pentru 80 mii in plus sa ai 6 canele de filme (prafuite dar asta e) si boom sport ... si calitate non stop ... se merita ... si posibilitate de vizionare pe 3 TV uri .....

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boom_bastik View Post
    Un abonat are un cont indiferent ca are 3 receivere ...... iar minciunile nefondate invocate de blana vin din computadoru ala central de boom care la fiecare nou client ii aloca un numar de client care e consecutiv .....

Ce m-a mirat e ca in 30 min se activasera 10 conturi ...... deci rata de crestere e destul de mare ......

Si sa fim seriosi DIGI stagneaza din lipsa de echipamente de 2 luni .... iar dolce si boom fac clienti la greu din cauza asta ...... Pentru 80 mii in plus sa ai 6 canele de filme (prafuite dar asta e) si boom sport ... si calitate non stop ... se merita ... si posibilitate de vizionare pe 3 TV uri .....
    ...şi să nu poţi viziona şi restul de posturi TV de pe 4W şi 5W, asta m-i se pare eXtraordinar, chiar boombasic şi fanta-stic.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    Asta seara a fost activat contul de client numarul 17200 la boom tv .... si astia is 99% buni platnici cu o medie de 7-10 euro/abonament .... cirfa e inca modica si in nici un caz nu e motiv de bravura dar noua echipa a reusit sa creasca cu 70% clientii existenti la 31.12.2007 .......
    Vezi ca astazi sintem in 23-02-2007 si ai uitat sa actualizezi cifra. Cine stie citi au dormit rau si sau hotarit sa se aboneze la boom.
    Pe de alta parte e ceva normal pt ca TOTI au umflat cifrele.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Din sursele mele erau 13.300 de clienti la 21 Feb .

1 client nu este = 1 cont !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nici macar nu sunt 13.000. Cand am plecat (marti) erau undeva de pe 12.200 .In ritmul pe care il au mai e de asteptat pana la abonatul 17.000.

Nu stiu daca memoria mea este de vina dar se laudau la lansare cu 100.000 pana la sfarsitul lui 2006. Ce s-a intamplat ? Ca in afara ca au renuntat la poza si vopseaua de pe antena raman cu cea mai proasta oferta de pe piata.
    In 6 luni de abonament nu am gasit decat un singur film de vazut pe programele lor iar de PPV nu m-am atins desi am doua evenimente gratuit in fiecare luna.

La sfarsitul perioadei de contract dau foc receiverului si cartelei si pun filmul pe site Cea mai proasta decizie a fost abonarea la acest pseudo DTH.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)