Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Bataie de joc din partea lui Boom !

Iata ce scrie pe situl oficial a lui Boom :

BOOM TV te asigura ca oricum s-ar finaliza aceasta mega-farsa jucata cluburilor si iubitorilor de fotbal, vom continua sa iti oferim cel mai bun continut de televiziune sportiva si mai mult decat atat.

Stau si ma gandesc , eu simplu suporter si abonat a lui Boom unde pot vedea meciurile din liga 1 ?

Optiunea 1 : Kanal D (nu se regaseste in grila Boom)
    Optiunea 2 : Antena 1
    Optiunea 3 : National TV (nu se regaseste in grila Boom)
    Optiunea 4 : Kanal D (nu se regaseste in grila Boom)
    Optiunea 5 : National TV (nu se regaseste in grila Boom)
    Optiunea 6-9 : Telesport (in pachetul Boom Sport la 140.000 lei/luna in conditiile in care Telesport a renuntat sa mai fie program pay tv si nu mai cere acea taxa pentru distributie).

Concluzia , daca vrei sa vezi meciurile lui Steaua,Dinamo,Rapid,Poli Timisoara si CFR Cluj nu te abona la Boom pentru ca nu ramai decat cu meciuri ca Empoli-Catania si Sociedat-Huelva.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Boom se afla in discutii pentru preluarea anumitor canale - sus mentionate-
    Problema este spatiul de pe TP-uri, lucru care incurca introducerea de noi canale tv...
    In acest moment, randurile de mai sus sunt reale... si neplacute pentru abonatii Boom...
    Salut Prieteni!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

De acord, dar la fel de bine am putea deschide un topic echivalent si pt Digi:
    - EPG - ioc
    - Digi Info - rusinos
    - cozile de la caserii
    - blocari de receptoare
    - acces refuzat - nota 10, la clienti cu abonamentul la zi

Cam tot bataie de joc e...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Problemele lui Digi le stim cu toti si au fost mentionate de 101 pe acest board.

Situatia microbistului roman abonat la Boom , acesta este subiectul acestui topic.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    De acord, dar la fel de bine am putea deschide un topic echivalent si pt Digi:
    - EPG - ioc
    - Digi Info - rusinos
    - cozile de la caserii
    - blocari de receptoare
    - acces refuzat - nota 10, la clienti cu abonamentul la zi

Cam tot bataie de joc e...
    Pe
    Digi o sa-i usture rau situatia descrisa mai sus daca nu o rezolva cat mai repede. Cunosc cazuri de abonati Digi care, dupa expirarea perioadei contractuale, vor sa treaca la Dolce datorita usurintei platilor, a lipsei de probleme la conserva etc...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Problemele lui Digi le stim cu toti si au fost mentionate de 101 pe acest board.

Situatia microbistului roman abonat la Boom , acesta este subiectul acestui topic.

Fanta
    Adevarat, dar si jenant pentru conducerea Digi care nu a facut nimic pentru a rezolva aceste probleme. Cu atat mai penibil faptul ca, desi au fost peste 101 mentionari, la casierii oamenii fac scandal, NU se face ceva...In plus, amestecul clientilor cablu RCS cu DTH Digi in aceleasi locuri, produce o si mai mare inghesuiala...Lipsa facturilor, imposibiliattea de a plati civilizat un serviciu, ridica probleme mai stresante decat nevizionarea unui meci de fotbal Poli Iasi - Gloria Bistrita...
    Salut Prieteni!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se pare ca acest topic a degenerat din anti-boom in anti-digi
    Era o vorba odata...cine sapa groapa altuia...
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Are dreptate "mm7163".
    Chiar vroiam sa zic si eu ca discutia era legata de faptul ca, cei care au ales Boom sunt acum in imposibilitatea de a vedea meciurile din liga1.Ce legatura are asta cu Digi.Pana una alta clientii Digi pot vedea toate meciurile din Liga 1.Da este adevarat ca nu pot vedea meciurile din Spania, Italia si celelalte sporturi care sunt doar la ei.
    Fiecare cand s-a abonat la un operator s-a gandit dinainte la ce sa se astepte.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

........................

Concluzia , daca vrei sa vezi meciurile lui Steaua,Dinamo,Rapid,Poli Timisoara si CFR Cluj nu te abona la Boom pentru ca nu ramai decat cu meciuri ca Empoli-Catania si Sociedat-Huelva.

Fanta
    Daca tot faci paralela intre cele 3 campionate puteai macar sa o faci corect. OK ! Nu vedem Steaua - Dinamo la Boom ( deocamdata) dar ramanem cu Real - Barca sau Inter - Milan in exclusivitate la TV! Mi se pare mai corect asa, nu.... ?
    Boom Tv

www.salsa-romania.com/ro/ - "La salsa cambiara tu vida"

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@strong2006
    Abonatii Digi TV vad TOATE meciurile doar cu abonamentul de baza in timp ce abonatii Boom vad optiunile 2,6,7,8,9, platind halucinant de mult.
    @raul666
    Bine punctat si de acord cu tine.

Acest topic este destinat problemelor pe care le au abonatii Boom in ceea ce priveste vizionarea partidelor din LIGA1.

Fanta

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ai dreptate Fanta.Multumesc ca ai fost pe faza.

boom_bastik
    Guest

@strong2006
    Abonatii Digi TV vad TOATE meciurile doar cu abonamentul de baza in timp ce abonatii Boom vad optiunile 2,6,7,8,9, platind halucinant de mult.
    @raul666
    Bine punctat si de acord cu tine.

Acest topic este destinat problemelor pe care le au abonatii Boom in ceea ce priveste vizionarea partidelor din LIGA1.

Fanta

DE LE 1 MARTIE TARAF TV, ETNO TV, KANAL 2, ANTENA 2, NATIONAL TV, FAVORIT TV la boom , POATE SI TV SPORT ............ ATUNCI acest topic nu isi mai are rostu ..... Iar loc pe satelit e si fara alt TP ca TP 4 e la jumate din capacitate ....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pana nu le vad pe sticla eu nu mai cred. Am tot sunat la Boom de acum 6 luni pt. National TV si numai promisiuni.......
    Boom Tv

www.salsa-romania.com/ro/ - "La salsa cambiara tu vida"

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru vechea garda programele "nicula" erau indezirabile.TV Sport cu influenta RCS-ului nu a acceptat decat sa intre in pachetul de baza iar Taraf TV era considerat "namolul" programelor tv de pe la noi.
    De ce oare aceasta schimbare ?

Pana una alta campionatul se reia in week-endul viitor si abonati lui Boom (atati cat mai sunt) vor trebui sa aiba alta alternativa pentru a vedea meciurile din LIGA 1.

Fanta

boom_bastik
    Guest

Quote Originally Posted by raul666 View Post
    Pana nu le vad pe sticla eu nu mai cred. Am tot sunat la Boom de acum 6 luni pt. National TV si numai promisiuni.......
    S-a schimbat conducerea si cel putin carbogazoasele, taraf si etno vin 100% ... tv sport si kanal d se negociaza cu sanse mult mai mari de reusita decat inainte cu mr. NEO si mr. CD parca dupa nick name - URI ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)