Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Focus te faci rau de tot de rahat ! A 16 a zi de rusine

Cat mai trebuie sa astept aparitia celui de-al doilea transponder !
    FOCUS E PASIBIL DE DAT IN JUDECATA DEOARECE NE-A LUAT BANI IN AVANS SI AU GARANTAT LANSAREA ALTOR PROGRAME PE 1 MAI.
    Voi incerca sa fac o petitie pe net si sa atentionez Autoritatea Nationala pentru Protectia Consumatorilor pentru nerespectarea datelor contractuale.
    Scap eu de sesiune si va garantez ca ve-ti auzi de actiunile mele.Ceea ce face FOCUS SAT e incalificabil,e cea mai mare bataie de joc de pe piata media din Romania.

Elefterie Mihai
    [email protected]
    Bucuresti

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

pina cind nu platesti abonament lunar nu ai de ce sa te plingi...iti trebuie rabdare...asa a fost si la digi...si in general la prestari servicii...

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Mihai
    Ma uitat si eu pe sharing (bineinteles) la Ficus Sat ca sa ii demonstrez unui prieten ca imaginea Focus SAT e un mit si datorita faptului ca nu are abonati oficiali care sa vada realitatea si ce am observat : astia de la Focus sunt intr-o doaga ,au un trasponder pe o polaritate 11727 V si unul pe alta 12245 H,deci adio antena oficiala pentru doua receivere.Naspa problema,in loc sa faca ceva sa adune abonati ei fac pe invers...e treaba lor...afacerea lor...
    Apropo,au trecut deja 4 zile de cand Focus Pocus ne duce cu zaharelul.Alo ? Nenea de la butoanele lui Focus cat mai asteptam ? o zi? o luna ? un an ? zi-ne si noua abonatilor neoficiali

E.M.
    http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=41160

Interesant cine pe cine ar putea da in judecata
    Unii sinteti de-a dreptul penibili!
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bazil0101
    Quote Originally Posted by Mihai
    Ma uitat si eu pe sharing (bineinteles) la Ficus Sat ca sa ii demonstrez unui prieten ca imaginea Focus SAT e un mit si datorita faptului ca nu are abonati oficiali care sa vada realitatea si ce am observat : astia de la Focus sunt intr-o doaga ,au un trasponder pe o polaritate 11727 V si unul pe alta 12245 H,deci adio antena oficiala pentru doua receivere.Naspa problema,in loc sa faca ceva sa adune abonati ei fac pe invers...e treaba lor...afacerea lor...
    Apropo,au trecut deja 4 zile de cand Focus Pocus ne duce cu zaharelul.Alo ? Nenea de la butoanele lui Focus cat mai asteptam ? o zi? o luna ? un an ? zi-ne si noua abonatilor neoficiali

E.M.
    http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=41160

Interesant cine pe cine ar putea da in judecata
    Unii sinteti de-a dreptul penibili!
    Daca citesti pe promo , zice clar ca transponderul 2 este in teste. Adica nu ii obliga nimeni sa ramana pe frecventa si polarizarea respectiva! Nici DigiTV nu si-a facut testele pe 12687H/27500, asa ca pana nu e oficial, rabdare si tutun! Asteptam pana la 1 noiembrie, dupa care ii luam la suturi daca nu ofera ceva de banii pe care ii dau clientii! Cat e gratis, lasati-i sa testeze. Banii pe care i-ati dat pana acum se reflecta in receptor si cartela, eventual si antena cu LNB!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

sa adaptam un proverb:

nu incerca sa mai sapi groapa altuia,daca tu ti-ai sapat-o pe a ta

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

esti tare mihai! tine-o tot asa!
    in ore, minute si secunde ai socotit?
    Sus palaria!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Adevarul este ca s-au facut de KAKAUA.
    Inteleg ca sant in probe cu transponder 2 si este normal sa faca probe,dar nu te obliga nimeni sa scri pe promo 1 MAI -40 programe. Puteai sa scri de exemplu ;pana in toamna vor fi 40 programe si era OK.
    Eu acum am platit 200 euroi crezind spuselor lor ca din 1 MAI am 40 canale,puteam sa investesc in toamna si FOCUS nu se folosea de bani mei din MAI.
    Deci sant PUTIN neseriosi si nu respecta ce a promis.
    Daca de la inceput sant asa va las pe voi sa va faceti o parere despre FOCUS (nu sant fan RCS si nici FOCUS --am amindoua resivere HU-KAON.
    Apropo ,m.am asteptat la un mai bun aparat KAON ,ma refer la relatia 200 euro-receiver. Cu 200 euro am avut mult mai bune aparate si mi-a trecut prin mana aproape toate marcile de aparate ce se pot gasi in germania.
    Dar sa speram in continuare si sa le mai dam o SANSA.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu ma intereseaza parerea celor pro lui Focus SAT.
    EU am platit abonament pe numele cumnatului meu si pot doveni acest lucru.Ca vad in sharing NU pot doveni cei de la FOCUS.
    TOT FORUMUL RDI si inca 10.000 de romani de afara (cifra auzita de la alti "grei" si neconfirmata) pirateaza Focus prin sharing.E vina mea ca au ales acest sistem de codare care e cu 40 % mai ieftin decat nagravision ?
    Ideea e ca daca n-au bani si sunt niste faliti de 3 lei sa stea in banca lor si sa nu se mai apuce de DTH si sa vanda minciuni de tipul celui care a aparut la Prima TV in emisiunea lui Topeasca si care a spus "serviciul va fi operational de Craciun" Care Craciun ? Abia de Paste au ingropit o oferta cu juma de programe free to air.
    Sunt satul de acest pachet : Liar TV.Maine voi arde cartela si receiverul lor de doi bani si voi pune pozele pe acest board.Am pierdut eu mai mult de 7 milioane..

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Sariti oameni buni cu galeti, lopeti, nisip si ce mai apucati, paturi , covoare, sa stingeti incendiul
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

We want pictures , we want pictures . Vezi ca daca nu vei arde cartela si nu vei pune poze aici , te vom considera noi pe tine Liar

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Calm Mihaitza,cartela e propietate Focus SAT si daca ai dat bani macar sa vezi si tu 38 de programe in august cand se pare ca se va lansa tp 2.Calm,pana in august mai sunt 2-3 luni.Tot e bine.
    Prin astfel de atitudine nu rezolvam nimic,noi trebuie sa sprijinim acest operator care trece prin momente grele....uitati-va ce se intampla cu Tele7 ABC.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Bey frate ce abonament ai platit tu? Din cite stiu eu abia acum au aparut formulare de contracte si vizionarea e gratuita pina in noiembrie. Ce draq nu ti-ai luat DIGI daca te rodea asa tare?

PS: Esti cumva angajat la firma de mare succes RCS?
    PS2: Am semnale ca diaspora a inceput sa cumpere la greu FOCUS-POCUS pt ca lumea sa saturat de rateurile jafurilor RCS

MegaPS: Desi posed un kit RCS (tnx @fanta) e ultima achizitie care am facut-o de la firma susnumita. Activarea a durat o saptamina si am dat 4 telefoane, am fost luat peste picior de expertii de la suport etc. So..bye bye RCS.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

cat despre sharing ,numarul celor care il practica este mult ,mult mai mic,neglijabil,pentru ca un om fara pasiune pentru aceste lucruri nu se complica cu o mie de softuri si sa mai dea bani si pe sisteme care stiu sharing,internet ....
    eu sharingul il vad ca un hobby pentru cei care au in sange treaba asta si pe ei nu-i poti opri,dar nu ai sa vezi nici unul din acestia ca se lauda cu asa ceva,ei au sharing ptr ca ce e nou e viata lor cu toate ca au si receiverul si cartela originala.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Ideea e ca daca n-au bani si sunt niste faliti de 3 lei sa stea in banca lor si sa nu se mai apuce de DTH si sa vanda minciuni
    si atunci de ce te incurci frate cu ei? i-ati abo la premiere sau la un operator serios.....decat sa umpli paginile pe aici, ca sunt destule si asa, si fara frustati ca tine.....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ONYX.
    Semnalele le-ai primit de la PERUVIZION-Timisoara ,de pasti am fost acasa si am facut GROSSE cumparaturi la peruvizion si am vorbit cu omul de la vinzari si am intrebat de tine si a spus ca te cunoaste .
    Si in principiu de ce sa nu cumpere oameni daca se gasesc fara complicati si aparatele nu fac probleme.
    Cel putin pentru uni oameni de peste gard 200 nu este o suma sa flaminzesti,dar FOCUS trebuie sa nu omai lungeasca cu tr.2.
    Salutari la toti TIMISORENI.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)